Śląsk wygrywa u siebie i walczy o play-offy

numer 2535 - 20.01.2020

Koszykarze Śląska Wrocław byli faworytami meczu z MKS Dąbrowa Górnicza. Goście przed tym spotkaniem przegrali dziewięć meczów z rzędu. Wrocławianie mieli jednak problemy z przyjezdnymi i dopiero w końcówce odskoczyli na bezpieczną przewagę, wygrywając 106:84.

Początek meczu należał do gospodarzy. Śląsk świetnie odnajdywał się w szybkich kontrach, a MKS nie mógł przebić się pod kosz miejscowych. Po udanym początku kibice w hali Orbita liczyli, że Wojskowi dość szybko przypieczętują zwycięstwo. Nic z tego. Dzięki udanym ostatnim minutom to dąbrowianie prowadzili 25:21.

W drugiej kwarcie odpowiedzialność za zdobywanie punktów wziął na siebie lider miejscowych Kamil Łączyński. Rozgrywający Śląska trafiał raz za razem z dystansu i to w dużej mierze za jego sprawą trójkolorowi na kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej części spotkania prowadzili 45:36. Goście jednak nie odpuścili, zdobyli kolejne sześć punktów i do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 45:42.