Fundusz w trosce o nasz komfort życia

WFOŚiGW PODSUMOWANIE 2019 R. I PLANY NA 2020 R.

numer 2578 - 10.03.2020

Największa instytucja finansująca ochronę środowiska na Dolnym Śląsku – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – podsumowała efekty działania w roku ubiegłym oraz ogłosiła swoje plany i priorytety na bieżący rok.

O tym, jak wyglądała realizacja planów, jak wydatkowano pieniądze i jakie są kolejne zamierzenia, opowiadali Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu, i Bartłomiej Wiązowski, wiceprezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

– Nasz fundusz działa już 27 lat. Wspieramy najważniejsze inwestycje proekologiczne na Dolnym Śląsku. Od 1993 r. dofinansowaliśmy ponad 9,3 tys. projektów na kwotę ok. 4 mld zł. Wspieramy jednostki samorządu terytorialnego, instytucje państwowe, NGO, związki wyznaniowe, podmioty gospodarcze. Każda złotówka z funduszu jest wydawana co najmniej dwa razy. To dlatego, że udzielając pożyczek, wypracowujemy zysk z odsetek, który przekazujemy na kolejne inwestycje. Środki, którymi dysponuje fundusz, pochodzą przede wszystkim z opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska. Wnoszą je m.in. zakłady przemysłowe. Mamy też środki związane z karami za zanieczyszczanie środowiska, otrzymujemy wsparcie z NFOŚiGW, są to też odsetki z pożyczek – wyjaśniał prezes Kasztelowiczzawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama