reklama


Druga ofiara COVID-19

KORONAWIRUS SYTUACJA W SZPITALACH REGIONU

numer 2591 - 25.03.2020

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarł pacjent zakażony koronawirusem. To 79-letni mieszkaniec gminy Odrzywół, który na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. To druga ofiara koronawirusa na Mazowszu. W Siedlcach potwierdzono wczoraj rano pierwsze zakażenia SARS-CoV-2 w tym mieście. Bardzo trudna sytuacja panuje w szpitalach w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą. Brakuje personelu.

Obecnie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, w którym zmarł mężczyzna, przebywa 13 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Trzynaście kolejnych osób w szpitalnych izolatkach czeka na wyniki testów. Przypomnijmy, że pierwszą osobą zarażoną patogenem, która zmarła w Radomiu, był 43-latek z Radzanowa w powiecie białobrzeskim, kierowca PKS.

Czterech lekarzy i dwie pielęgniarki z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 – informację potwierdził w rozmowie z radiem RDC Krzysztof Zając, wiceprezes lecznicy. Oddział wewnętrzny I, na którym pracowali zarażeni medycy, został zamknięty, ale cały czas są na nim zarówno pacjenci, jak i personel medyczny. W sumie to ok. 40 osóbzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama