​Granica polsko--czeska w pełni otwarta

numer 2670 - 29.06.2020PolskaEPIDEMIA Już ponad 34 tys. osób w Polsce zostało zakażonych koronawirusem, z czego ok. 1440 zmarło. Ozdrowiało ok. 21 tys. pacjentów. Jak informowaliśmy na naszych łamach, ostatnio najpoważniejsza sytuacja panowała na Śląsku, jednak w sobotę premier Mateusz Morawiecki przekazał, że problem w tym regionie został zażegnany. Z tego też względu od dzisiaj granica polsko-czeska będzie w pełni otwarta.

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie wynosi już ok. 10,1 mln. Blisko 502 tys. osób zmarło. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia ozdrowiało ponad 5,5 mln pacjentów. Ministerstwo Zdrowia 4 marca poinformowało o pierwszym potwierdzonym przypadku COVID-19 na terenie naszego kraju. Od tamtej pory zachorowało już ponad 34 tys. osób. Bilans ofiar śmiertelnych to przeszło 1440. Pacjentów, którzy pokonali koronawirusa, jest blisko 21 tys. Laboratoria przeprowadziły dotąd ponad 1,5 mln testów.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że minister Łukasz Szumowski przedstawił swojemu czeskiemu odpowiednikowi statystyki obrazujące spadek zakażeń. – Poinformował o zamknięciu ognisk na Śląsku i zapewnił, że sytuacja jest bezpieczna – powiedział w sobotę Andrusiewiczzawartość zablokowana

Autor: pap


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama