Ludzie PRL-u odznaczeni przez MSZ

Numer 365 - 19.11.2012Polska

DYPLOMACJA W Dniu Służby Zagranicznej prezydent Bronisław Komorowski i minister Radosław Sikorski wyróżnili dyplomatów za realizowanie polityki prowadzonej przez obecne Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Prezydent dziękował dyplomatom za codzienną służbę, a w szczególności za pracę w czasie polskiej prezydencji w UE. W dekorowaniu wyróżnionych przez prezydenta udział wziął m.in. wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Zdzisław Lachowski. „Gazeta Polska” ujawniła rok temu, że ze znajdujących się w IPN-ie dokumentów wynika, iż Lachowski był zarejestrowany jako kontakt operacyjny SB o ps. Zelwer.
Podczas uroczystości w Belwederze zadbano o akcenty podkreślające ciągłość polskiej dyplomacji – obecnej i tej rodem z PRL-u. Prezydent, zwracając się do dyplomatów kształconych na sowieckich uczelniach państwowych, współpracowników służb specjalnych PRL-u
i pozostałych zebranych, chwalił ich wspólne działanie ponad podziałami dla polskiej dyplomacji.
Z kolei obok ministra Sikorskiego podczas uroczystości stali Andrzej Olechowski i Adam Daniel Rotfeld, obaj, według dokumentów znajdujących się w IPN-ie, byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy peerelowskiego wywiadu.
Podczas uroczystości Radosław Sikorski chwalił działanie swojego resortu. – To nasze święto, mamy z czego być dumni – podkreślałzawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się