Koniec ery Pawlaka w PSL-u

POLITYKA \ SENSACYJNY WYNIK WYBORÓW

Numer 365 - 19.11.2012Polska

Siedemnaście głosów wystarczyło, by skończyła się siedmioletnia era Waldemara Pawlaka jako lidera ludowców. Działacze pokazali mu czerwoną kartkę. Nowy przewodniczący Janusz Piechociński zapowiada renegocjację umowy koalicyjnej.
Katarzyna Pawlak
„Jeżeli zależy Ci na przyszłości swojej i Wielkiego Ruchu Ludowego, wystarczy, że na karcie do głosowania wykreślisz stagnację, a poprzesz zmianę. Bo zmiana to ja. Dajcie szansę Polsce” – tymi słowami zakończył list do delegatów na XI kongres PSL-u Janusz Piechociński. Dwa dni później ludowcy wybrali Piechocińskiego na swojego lidera.
– Chcę rozpocząć wielką misję uzdrawiania polskiej polityki i demokracji, aby nie czekały nas takie podziały, jak choćby w ciągu ostatnich tygodni – mówił nowy lider po ogłoszeniu wyników. Zaznaczył również, że docenia zasługi Pawlaka, ale to nie znaczy, że Stronnictwo ma się zatrzymać. Dodał, że niebawem swoje wizje przedstawi liderom innych partii, a także premierowi. Przypomniał również, że w 2003 r. PSL było najbogatszą partią polityczną w Polsce. – Dziś jesteśmy najbiedniejsi. Mamy dług wobec skarbu państwa. A przecież w tym czasie sprzedaliśmy wiele nieruchomości, włącznie z byłą siedzibą przy ul. Grzybowskiej w Warszawie – zaznaczyłzawartość zablokowana

Autor: Katarzyna Pawlak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się