Chcą zarejestrować kpinę z religii

Numer 408 - 11.01.2013Polska


PROWOKACJE Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji rozpatruje wniosek polskich pastafarian – osób deklarujących wiarę w Latającego Potwora Spaghetti – o rejestrację swojego Kościoła jako związku wyznaniowego. Administratorem strony pastafarian jest poseł Ruchu Palikota.
Wojciech Mucha
Wniosek o wpis Kościoła Latającego Potwora Spaghetti wpłynął do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji 30 lipca 2012 r. Obecnie MAiC rozpatruje go na podstawie ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania – ustaliła „Codzienna”. – Do MAiC nie wpłynęły inne podobne wnioski – przekonuje Artur Koziołek, rzecznik prasowy MAiC. Z naszych informacji wynika, że ministerstwo powołało biegłych, którzy mają pomóc w jego ocenie. Decyzja ma zapaść pod koniec stycznia.
Jak pisała „Rzeczpospolita”, Armand Ryfiński, poseł Ruchu Palikota, jest od kilkunastu dni jednym z administratorów strony „Pan Buk Potwór Spaghetti” i w serwisie Facebook prowadzi antykatolicką kampanię. Treści obrażają m.in. słuchaczy Radia Maryja, nazywając katolicyzm „jednostką chorobową spowodowaną stosowaniem środków halucynogennych w postaci radia”zawartość zablokowana

Autor: Wojciech Mucha


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->