Warszawę czekają krwawe zamieszki

Numer 577 - 02.08.2013Temat Dnia

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI WIELKA RZĄDOWA PROWOKACJA. PRAWICA KONTRA ANTYGLOBALIŚCI

Tysiące anarchistów, lewicowych działaczy i antyglobalistów kontra tłumy prawicowców i narodowców. Wszyscy spotkają się 11 listopada w Warszawie. Jedni na Marszu Niepodległości, drudzy na szczycie klimatycznym. – Wyznaczenie daty szczytu to albo całkowita bezmyślność jego organizatorów, albo świadoma prowokacja obozu Donalda Tuska, by doprowadzić do zamieszek, a następnie „bohatersko” je zdławić – mówi poseł Tomasz Kaczmarek (PiS).
Dorota Łomicka
11 listopada 2013 r. Warszawa będzie gospodarzem szczytu klimatycznego ONZ. Tego samego dnia, jak co roku, środowiska prawicowe przejdą przez stolicę w Marszu Niepodległości.
Zdaniem opozycji zebranie w jednym miejscu dwóch skrajnych obozów – z jednej strony narodowców, z drugiej antyfaszystów, ekologów i delegatów na szczyt klimatyczny z całego świata – to prowokacja. Może dojść do zamieszek i rozlewu krwi, jak dwa lata temu, kiedy do Warszawy przyjechali zaproszeni przez „Krytykę Polityczną” niemieccy antyfaszyści. Sprowadzeni bojówkarze atakowali wówczas przypadkowo napotkanych ludzi.
Udział w manifestacjach 11 listopada zapowiadają też środowiska anarchistyczne. Marek Piekarski z Federacji Anarchistycznej potwierdza, że planowane są działania równoległe do szczytu klimatycznego. Oburzenia wyborem wspólnej daty obu wydarzeń nie kryje poseł PiS u Tomasz Kaczmarek, były funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego, obecnie członek sejmowej komisji spraw wewnętrznych. – Jest to albo całkowita bezmyślność i niekompetencja organizatorów zjazdu, albo prowokacja obozu Donalda Tuska. W tym wypadku cel jest jeden – doprowadzenie do zamieszek w Warszawie.
Ryszard Czarnecki z PiS u jest przekonany, że chodzi o to, by sprowokowanymi zajściami obciążyć PiSzawartość zablokowana

Autor: Dorota Łomicka


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->