Żądamy wznowienia procesu

Numer 639 - 15.10.2013Polska

POLITYKA Sprawa Kazimierza Ziobry

Kazimierz Ziobro wprowadził w błąd rzeszowski sąd, zatajając informacje o swojej przeszłości w komunistycznej partii. Stało się to podstawą do wydania w trybie wyborczym niekorzystnego wyroku dla spółki Forum, wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie”. Teraz spółka domaga się wznowienia postępowania.
Wojciech Mucha
Forum skierowała do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie skargę o wznowienie postępowania, ponieważ pojawiły się nowe okoliczności w postaci dokumentów będących w zasobie IPN u, przesądzające ponad wszelką wątpliwość, że Kazimierz Ziobro był w PZPR-ze. Drugim z powodów, dla których spółka domaga się wznowienia procesu, jest to, że Kazimierz Ziobro wprowadził błąd Sąd Apelacyjny w Rzeszowie co do swojej przeszłości i tym sposobem uzyskał korzystny dla siebie wyrok.
Przypomnijmy. Tuż przed uzupełniającymi wyborami do Senatu rzeszowski sąd wydał prawomocny wyrok nakazujący przeproszenie przez spółkę Forum, wydawcę „Gazety Polskiej Codziennie”, kandydata Solidarnej Polski za „rozpowszechnianie nieprawdziwej informacji, że Kazimierz Ziobro był w PZPR”, oraz zapłacenie 50 tys. zł na rzecz Caritasu. Tymczasem w IPN-ie odnalazły się dokumenty świadczące o tym, że Kazimierz Ziobro był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
„Uprzejmie proszę o skreślenie mnie z listy członków PZPR. Decyzję tę jestem zmuszony podjąć w związku z faktem obniżenia mi zasiłku rodzinnego przy równoczesnym podniesieniu wysokości składek [na PZPR]” – czytamy w odręcznym piśmie z 17 stycznia 1980 r. podpisanym przez Kazimierza Ziobrę, które skierował do Oddziałowej Organizacji nr I PZPR Huty Szkła „Jarosław”, gdzie wówczas pracował. To niejedyne pismo podpisane przez Kazimierza Ziobrę skierowane do PZPR uzawartość zablokowana

Autor: Wojciech Mucha


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama