Prezydent Gdańska grozi dziennikarzom

Numer 915 - 15.09.2014Polska


AFERA Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz pozwał dziennikarkę tygodnika „Uważam Rze” Maję Narbutt za tekst o „sitwie, która rządzi Gdańskiem”. Zagroził sądem również dziennikarzowi portalu Niezależna.pl, który jedynie poprosił go o odniesienie się do tego artykułu.
„Gdańskiem rządzi sitwa. To bardzo specjalny układ. Sitwy są i w innych miastach, ale tylko tu mają parasol psychologiczny, jakim są związki koleżeńskie z władzami państwa. Wiadomo, że Trójmiasto to zaplecze Platformy” – m.in. te słowa wypowiedziane przez byłego gdańskiego działacza PO, a zacytowane przez dziennikarkę Maję Narbutt w tygodniku „Uważam Rze” w 2012 r., uraziły Adamowicza. Autorka tekstu dodała, że elity trzęsące Gdańskiem tworzą zamknięty i zakrzepły od początku lat 90. układ towarzysko-biznesowy. Prezydent Gdańska wytoczył dziennikarce proces przed Sądem Okręgowym w Warszawie i przy pomocy znanego adwokata Romana Nowosielskiego żąda od niej i od wydawcy tygodnika 10 tys. zł oraz przeprosin w prasie.
Tekst powstał zaraz po publikacji słynnych zdjęć Adamowicza i lokalnych prominentów, którzy ciągnęli liną na gdańskim lotnisku samolot należący do OLT Express – linii należących do oskarżonego dziś Marcina Pzawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

-->