Co zepsuł Arłukowicz

Numer 1146 - 22.06.2015Polska


POLITYKA „Wszystkie zmiany, które wprowadziliśmy, miały na celu poprawę funkcjonowania systemu ochrony zdrowia dla pacjenta, żeby to pacjentowi było łatwiej w systemie” – w taki sposób Bartosz Arłukowicz podsumował niedawno swoje 3,5 roku działalności na stanowisku ministra zdrowia. Premier Ewa Kopacz była zapewne innego zdania i kilka dni później przestał być ministrem.

Cieszę się z tego, że minister Arłukowicz odchodzi, ale martwi mnie uzasadnienie premier, jeśli chodzi o tę decyzję – ocenił Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. – Bo w uzasadnieniu podano, że przyczyną jego odejścia jest tzw. afera podsłuchowa, a nie to, co rzeczywiście sknocił – dodaje. Prezes NRL-u zwrócił się do prezydenta elekta Andrzeja Dudy z prośbą o interwencję w sprawie postępowania ministra zdrowia, który nie przygotował rządowi sprawozdania z wykonania ustawy z 12 maja 2011 r. o refundacji leków, wyrobów medycznych i produktów spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego.
– Wydatki pacjentów rosną od 2012 r., od wprowadzenia ustawy refundacyjnej. Natomiast wydatki budżetu malejązawartość zablokowana

Autor: Maciej Pawlak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się