Walka z islamistami kosztem walki z gangami

Numer 1252 - 24.10.2015Świat


LONDYN Metropolitan Police skoncentrowała się na tropieniu islamskich radykałów. Zaniedbała przy tym lokalne problemy, przez co straciła kontrolę nad miastem. Teraz na ulicach brytyjskiej stolicy rządzą gangi – twierdzi miejscowa prasa.
W stolicy Wielkiej Brytanii działa ok. 225 grup przestępczych. Jak wskazują statystyki Scotland Yardu, łącznie zrzeszają one ok. 15 tys. osób. W większości to nastoletni chłopcy, rzadziej dziewczęta. Gangi zajmują się głównie handlem narkotykami i wymuszeniami. Jednak ostatnio angażują się coraz częściej w brutalną rywalizację między sobą. Jak podaje portal telewizji Sky News, policja już dawno straciła kontrolę nad miastem.
Darin Birmingham, emerytowany funkcjonariusz Metropolitan Police, przez 30 lat dowodził jednostką zajmującą się zorganizowaną przestępczością w Londynie. To on poinformował media o trudnej sytuacji w brytyjskiej stolicy. Jego zdaniem w samej gminie Hackney, w północno-wschodniej części miasta, działa nawet 35 gangów. W całym wschodnim Londynie jest ich jeszcze więcej. Ich nastoletni członkowie parają się sprzedażą marihuany w szkołach. Ponadto grupy rozprowadzają narkotyki po całym krajuzawartość zablokowana

Autor: Sabina Treffler


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się