Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

„Warto rozmawiać” wraca do TVP 1

Numer 1335 - 04.02.2016Gospodarka

1 marca na antenę TVP 1 wraca program prowadzony przez Jana Pospieszalskiego pt. „Warto rozmawiać”. Jak informuje nas dyrektor telewizyjnej Jedynki, audycja emitowana będzie na żywo we wtorki o godz. 21.30 i ma być sztandarową audycją anteny. Do tego czasu Pospieszalskiego oglądać można w czwartki o 22.30 w TVP Info.

To będzie główny program publicystyczny Jedynki, zajmie miejsce „Debaty” – mówi nam Jan Pawlicki, dyrektor TVP1. – Formuła będzie jednak nawiązywała do niej i do starego „Warto rozmawiać” bardziej niż do programu „Bliżej”. Zależy nam na tym, by Janek Pospieszalski był moderatorem, choć oczywiście wyrazistym i niepozbawionym własnego zdania – podsumowuje.
– Wracamy na antenę o większym prestiżu i w lepszym czasie antenowym. Mam głębokie poczucie zobowiązania wobec naszej publiczności – mówi sam Pospieszalski. Prowadzący „Warto rozmawiać” zapowiada też powrót do tematyki społecznej. – Teraz, gdy w telewizji do władzy doszli nowi ludzie i dziennikarze mogą wreszcie realizować swoją misję, my możemy wrócić do segmentu, który nas najbardziej interesował. Czyli do sporu cywilizacyjnego i światopoglądowego, osadzonego w realiach historii najnowszej i w konflikcie kulturowym, który przetacza się przez Europę – tłumaczy Jan Pospieszalski.
„Warto rozmawiać” był jednym z najbardziej opiniotwórczych programów publicystycznych i interwencyjnych na antenie publicznego nadawcyzawartość zablokowana

Autor: Sylwia Krasnodębska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się