fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

HGW wykorzystała powstańców

numer 1789 - 01.08.2017Temat Dnia

Dla prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz nie ma żadnych świętości. Nawet uroczystości związane z upamiętnieniem bohaterów Powstania Warszawskiego musiała wykorzystać do ataku na swoich politycznych przeciwników. Antyrządowe demonstracje organizowane przez utrwalaczy PRL-owskiego układu porównała do zrywu warszawiaków. – W Polsce tak się składa, że każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść swoją próbę. Jest nią obrona wartości, jakimi są wolność, demokracja i prawa człowieka – grzmiała Gronkiewicz-Waltz.

Od kilku dni w całym kraju organizowane są różne inicjatywy mające na celu upamiętnienie bohaterskiego zrywu z 1944 r. Wczoraj w parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego z powstańcami warszawskimi spotkali się m.in. Andrzej Duda oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz i to właśnie wiceprzewodnicząca PO skupiła na sobie największą uwagę ze względu na skandaliczną agitację polityczną zawartą w swoim przemówieniu.

– W Polsce tak się składa, że każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jest nią obrona wartości, jakimi są wolność, demokracja i prawa człowieka. Bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze – powiedziała prezydent Warszawy. Nawiązała tym samym do haseł powielanych przez polityków opozycji o odbieraniu wolności obywatelskiej w Polsce oraz łamaniu zasad demokracji. Gronkiewicz-Waltz ostrzegła również, że „próby się nie uniknie”, i zaapelowała do jej podjęcia. 

Na jej słowa szybko zareagowali politycy obozu rządzącegozawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się