Erotyczne Azoty i chemia w klubie go-go

numer 1823 - 11.09.2017Polska

Opłacenie muzyków grających na kolacji byłego szefa MSZ-etu Grzegorza Schetyny, kontrakt zawarty z obecnym posłem Nowoczesnej Piotrem Misiłą, zapłata służbową kartą za bieliznę erotyczną i wizytę w klubie go-go – to zaledwie kilka pozycji z kontroli dotyczącej działań poprzednich władz Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA.

Mimo zapowiadanych przez premiera Donalda Tuska intensywnych działań antykorupcyjnych i ochrony interesów ekonomicznych państwa w okresie rządów PO-PSL dochodziło do gigantycznych nadużyć i niegospodarności. Postępowanie dotyczące nieprawidłowości w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police SA w latach 2011

–2016 prowadzone przez Centralne Biuro Korupcyjne i Prokuraturę Regionalną w Szczecinie pokazuje, jak traktowano publiczne pieniądze.

Koncert dla Schetyny

123 tys. plus VAT – tyle Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA zapłaciła w marcu 2015 r. za kolację i koncert w Turcji, na którym był Grzegorz Schetyna.

Jak czytamy na stronie MSZ-etu, Grzegorz Schetyna był w Turcji w dniach 24–26 marca 2015 r. „Współpracy gospodarczej, europejskim aspiracjom Turcji oraz polityce bezpieczeństwa poświęcone były rozmowy ministra Grzegorza Schetyny podczas oficjalnej wizyty w Republice Turcji. Szef polskiej dyplomacji spotkał się 25 marca w Ankarze z prezydentem Recepem Tayyipem Erdoğanem, premierem Ahmetem Davutoğlu oraz z szefem MSZ Mevlütem Çavuşoğlu. Ministrowi Schetynie towarzyszy w Turcji delegacja 160 przedstawicieli biznesu, samorządów, wyższych uczelni zainteresowanych współpracą dwustronną. W Ankarze i Stambule odbywają się przy okazji wizyty dwustronne Fora Biznesu” – czytamy w notatce MSZ-etu informującej o wizycie Schetyny w Turcji. W oficjalnych komunikatach nie ma ani słowa o kolacji w hotelu Hilton.

Interpelacje posła Misiły

Wiceprzewodniczący Nowoczesnej Piotr Misiło jest jednym z najbardziej aktywnych posłów, który występuje w obronie poprzedniego zarząduzawartość zablokowana

Autor: Dorota Kania


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się