fot. Filip Błażejowski/GP

Prezes PiS-u: W tym roku dojdziemy do celu

numer 1922 - 11.01.2018Polska

Nie mogliśmy przejść do porządku dziennego nad tym, co stało się w Smoleńsku, i chwała tym wszystkim, którzy nadzwyczajnie przyczynili się do tego, aby ta sprawa nie zniknęła. (…) Chwała tym, którzy stali tutaj z krzyżem, którzy dążyli do prawdy, na czele z Anonim Macierewiczem – mówił wczoraj na Krakowskim Przedmieściu prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

Uroczystości związane z 93. miesięcznicą katastrofy smoleńskiej rozpoczęły się rano mszą św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie. Druga, główna część warszawskich obchodów rozpoczęła się tradycyjnie mszą św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela, na której zebrały się tysiące wiernych z całej Polski, członkowie rodzin zmarłych pod Smoleńskiem oraz parlamentarzyści. Następnie zgromadzeni – wspólnie odmawiając różaniec – przeszli w Marszu Pamięci pod Pałac Prezydencki, by tam oddać cześć zmarłym i wysłuchać okolicznościowego przemówienia brata tragicznie zmarłego prezydenta – prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

– To pierwszy marsz w 2018 r., w którym – jestem przekonany – dojdziemy do celu. W którym te marsze przestaną być potrzebne



zawartość zablokowana

Autor: Dorota Łomicka


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się