Spędźmy święta w domach

Fot. Filip Błażejowski
Fot. Filip Błażejowski

POLSKA \ Wydarzenia w skrócie

W Polsce zdiagnozowano 30 546 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Śląsku – 4713 – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 497 osób. Najwięcej nowych przypadków potwierdzono na Śląsku – 4713 i na Mazowszu – 4464.

NA SZCZYCIE TRZECIEJ FALI

Myślę, że w tej chwili jesteśmy na szczycie trzeciej fali pandemii w Polsce. Mówię na szczycie, bo wydaje się, że ten szczyt osiągnęliśmy w tym tygodniu. Obserwując sytuację w naszym kraju, widzimy, że w tej chwili dość trudna sytuacja jest w województwach zachodnich i południowych, troszkę lepsza jest na północy czy na wschodzie – pokreślił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaapelował o spędzenie Świąt Wielkanocnych w domach wśród najbliższych.

SZCZEPI SIĘ CORAZ WIĘCEJ POLAKÓW

W Polsce wykonano łącznie ponad 6,2 mln szczepień. Ponad 2 mln osób zostało już zaszczepionych drugą dawką. Do Polski trafiło dotychczas prawie 7,8 mln szczepionek. – W pierwszym pełnym tygodniu po świętach, czyli między 12 a 18 kwietnia, osiągniemy prędkość miliona szczepień tygodniowo – poinformował szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Dodał, że w najbliższym czasie uruchomione będą też nowe punkty szczepień.

SĄD WYPUŚCIŁ POMOCNIKA NOWAKA

Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił wniosku prokuratury o przedłużenie aresztu wobec Łukasza Z. Miał on należeć do grupy przestępczej kierowanej według prokuratury przez byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Były doradca Ewy Kopacz wychodzi z aresztu po wpłaceniu 60 tys. zł kaucji. W piątek o godz. 8.15 Sąd Okręgowy w Warszawie rozpoznał wniosek prokuratora o przedłużenie tymczasowego aresztowania wobec Łukasza Z., podejrzanego o przestępstwa korupcyjne w śledztwie prowadzonym przeciwko Sławomirowi Nowakowi. Sędzia Agnieszka Domańska wniosku prokuratury nie uwzględniła, choć w ustnym uzasadnieniu decyzji podkreśliła, że prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów jest duże.

BYŁY SENATOR ZNĘCAŁ SIĘ NAD PSEM

Znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, którego skutkiem była śmierć zwierzęcia, usłyszał były senator z Kaszub Waldemar B. Według prokuratury mężczyzna przywiązał psa do haka i wlókł go za autem. Martwe zwierzę znaleźli policjanci na posesji 61-latka. 61-letni Waldemar B. usłyszał zarzuty w piątek po południu w Prokuraturze Rejonowej w Kościerzynie.

UKRADLI BANKOMAT

Z jednej z placówek handlowych w miejscowości Mościska (Mazowieckie) skradziono bankomat – powiedziała rzeczniczka komendy policji dla powiatu warszawskiego zachodniego podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. Dodała, że w pobliżu placówki śledczy znaleźli skradzioną wcześniej koparkę. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. W okolicy marketu śledczy odnaleźli skradzioną wcześniej koparkę oraz na jezdni ustawioną przenośną sygnalizację świetlną. Być może posłużyły do przestępstwa.

UWAŻAJMY NA DROGACH

Przed zbliżającymi się świętami Wielkiejnocy apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę i przestrzeganie przepisów związanych ze stanem epidemii – powiedział kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że w związku ze świętami policjanci będą prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(PAP)

     

Kup subskrypcję, aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze