Polscy kibice będą mogli przyjechać do Rosji

Fot. Tomasz Hamrat
Fot. Tomasz Hamrat

SPORT \ Euro 2020

Przeniesienie meczów Euro 2020 grupy E z Dublina do Sankt Petersburga może się okazać dla naszych kibiców bardzo dobrym rozwiązaniem. Rosjanie ogłosili dzisiaj, że niemal na pewno zezwolą na przyjazd na mistrzostwa zagranicznym kibicom.

W Sankt Petersburgu meczem ze Słowacją 14 czerwca rozpoczniemy Euro 2020. Tam też zakończymy fazę grupową – spotkaniem ze Szwedami, 23 czerwca.

Rosjanie zapewnili UEFA, że na mecze rozgrywane w ich dawnej stolicy na dysponujący 67 tys. miejsc stadion Gazprom Ariena wpuszczonych zostanie 50 proc. kibiców. Później gospodarze mówili już o 75 proc., czyli ponad 40 tys. osób. Nieoficjalnie pojawiły się już głosy, że Sankt Petersburg, podobnie jak Budapeszt, wpuści ostatecznie komplet widzów. Wszystkie te wyliczanki nie dotyczyły jednak polskich kibiców. UEFA zastrzegała bowiem, że mistrzostwa najprawdopodobniej rozgrywane będą tylko dla miejscowych fanów. W związku z pandemią koronawirusa nie liczono na możliwość wpuszczenia kibiców zagranicznych.

Tymczasem wczoraj szef rosyjskiego komitetu organizacyjnego mistrzostw Aleksiej Sorokin zapowiedział, że wkrótce podpisane zostaną dokumenty w sprawie zezwolenia na przyjazd do Sankt Petersburga kibiców zagranicznych. Dotyczy to nie tylko Polaków i ich rywali z grupy, ale także Finów i Belgów, który także rozegrają w Rosji po dwa mecze. Podobnie jak ich rywal z grupy B – Rosja. Sorokin nie podał na razie więcej konkretów. Ocenił jedynie, że „sytuacja rozwija się pozytywnie” i że w najbliższych dniach opublikowane zostaną dokumenty regulujące dopuszczenie kibiców zagranicznych. – Wiele osób, które planowały odwiedzenie Rosji, odetchnie spokojnie – stwierdził.

Nie wiadomo jeszcze, jak rozdzielone będą bilety. Kibice, którzy mieli je na pierwotny, zeszłoroczny termin, byli jednak zapewniani, że jeśli ich udział w meczach będzie możliwy, to będą mieli pierwszeństwo.

     

Kup subskrypcję, aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze