Już dzisiaj: program Polski Ład

Fot. Zbyszek Kaczmarek
Fot. Zbyszek Kaczmarek

POLSKA \ Plan wyjścia z kryzysu pocovidovego

„Program Polski Ład zaprezentujemy w sobotę 15 maja o godz. 10.00” – poinformowała na Twitterze rzecznik PiS Anita Czerwińska po czwartkowym spotkaniu kierownictwa PiS. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nowy program PiS ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Premier Mateusz Morawiecki w środę podczas kongresu Impact ’21 powiedział: – Jeśli miałbym jednym zdaniem ująć, czym jest Polski Ład, to powiedziałbym, że jest to wielki program inwestycyjny w polskie zdrowie, w polską rodzinę, w demografię, w odbudowanie polskiej infrastruktury i potencjału gospodarczego tam, gdzie został on nadwątlony przez COVID-19, a rozbudowanie tam, gdzie ta infrastruktura potrzebuje – stwierdził szef rządu. Zaznaczył, że ważnym czynnikiem w Polskim Ładzie będzie „inwestycja w człowieka” oraz czynnik społeczny.

– Żadnego anulowania, wycofywania się z dotychczasowych programów społecznych nie przewidujemy, jeśli w jakimkolwiek aspekcie miałyby być zmiany, to będą to zmiany in plus. To jest nasz dorobek, jesteśmy z tego dumni, to służy Polakom. Póki PiS będzie rządzić te wszystkie programy będą zachowane – zapewnił zaś zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. – Polski Ład to będzie polska droga do rozwoju i do bogacenia się społeczeństwa – dodał w programie „Tłit” w Wp.pl.

***

– Cała Polska potrzebuje nowego impulsu, nowej nadziei – mówił lektor na krótkim nagraniu zapowiadającym sobotnią prezentację Polskiego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu PiS na okres pocovidowy.

W piątek politycy PiS zamieścili w mediach społecznościowych kilkunastosekundowe nagranie zapowiadające wydarzenie.

(PAP)

     

Kup subskrypcję, aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze