Teresa Kurcyusz-Furmanik, nasza kandydatka do KRS-u

numer 1929 - 19.01.2018Polska

OKAŻ WSPARCIE Kluby „Gazety Polskiej” i środowisko Strefy Wolnego Słowa zdecydowały o udzieleniu pełnego poparcia dla kandydatury sędzi Teresy Kurcyusz-Furmanik na członka Krajowej Rady Sądownictwa.

Teresa Kurcyusz-Furmanik to sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. W latach 1982–1987 była doradcą prawnym kierownictwa struktur NSZZ „Solidarność”. W stanie wojennym uczestniczyła w obronie aresztowanych związkowców. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. To tylko kilka faktów z życiorysu Teresy Kurcyusz-Furmanik, która kandyduje na członka KRS-u z poparciem Klubów „Gazety Polskiej” i środowiska Strefy Wolnego Słowa.

Formalne poparcie kandydatury wymaga zebrania 2000 podpisów w terminie do 24 stycznia. Osoby mogące się włączyć w akcję zbierania podpisów zachęcamy do wydrukowania tabeli ze strony internetowej. Uzupełnione tabele z podpisami należy wysyłać listem poleconym na poniższy adres:

Piotr Hofman

ul. Solec 22 (IX piętro)

00-410 Warszawa

Jak wynika z ustaleń „Codziennej”, zgodnie z opinią z 12 czerwca 2017 r. wobec sędzi Teresy Kurcyusz-Furmanik nigdy nie było prowadzone i nie toczy się postępowanie dyscyplinarne. Wszystkie uzasadnienia sporządzała w ustawowym terminie, nie było przypadków odraczania spraw z przyczyn leżących po stronie sądu, orzeczenia wydawała prawidłowo pod względem formalnym, a poziom uzasadnień i stabilność orzecznictwa w jej wypadku potwierdzają bardzo dobrą wiedzę z zakresu procedury i prawa materialnegozawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się