Teraz czas na rodziny opozycyjnych samorządowców

Fot. Zbyszek Kaczmarek
Fot. Zbyszek Kaczmarek

POLSKA \ Ustawa sanacyjna

Z związku z wdrożeniem tzw. uchwały sanacyjnej, którą przyjął Kongres Prawa i Sprawiedliwości, 13 członków rodzin parlamentarzystów PiS zrezygnowało z zasiadania we władzach spółek skarbu państwa nadzorowanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych – dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do PiS.

Tym samym źródło PAP zbliżone do PiS potwierdziło nieoficjalne informacje RMF FM, które podało w piątek, że trzynastu członków rodzin polityków Prawa i Sprawiedliwości straciło stanowiska w spółkach skarbu państwa. Według rozgłośni wszystkie te osoby same złożyły rezygnacje, „co ma być wypełnieniem uchwały o samooczyszczeniu partii władzy”.

Rzecznik MAP Karol Manys przyznał w piątek w rozmowie z PAP, że uchwała sanacyjna została już wdrożona w zakresie, który dotyczy rad nadzorczych oraz zarządów spółek skarbu państwa podległych Ministerstwu Aktywów Państwowych. Jak dodał, w sumie MAP nadzoruje bezpośrednio lub pośrednio kilkaset spółek, a w ich zarządach i radach nadzorczych zasiada łącznie kilka tysięcy osób.

Rzecznik przekazał, że osoby, które są blisko związane rodzinnie z parlamentarzystami PiS, czyli dzieci, rodzice, małżonkowie, rodzeństwo, które zasiadały we władzach tych spółek – „nie pełnią już funkcji w organach korporacyjnych spółek podległych Ministerstwu Aktywów Państwowych”.

„W sumie chodzi o 13 osób, które zasiadały we władzach tych spółek i były związane z parlamentarzystami PiS” – dowiedziała się PAP ze źródła w partii.

(PAP)

     

Kup subskrypcję, aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze