Chce wrócić mocniejszy

Fot. Tomasz Hamrat
Fot. Tomasz Hamrat

SPORT \ Poważna kontuzja Błaszczykowskiego

To może być koniec kariery jednego z najlepszych polskich piłkarzy XXI w. Wisła Kraków poinformowała, że na treningu więzadła krzyżowe w kolanie zerwał Jakub Błaszczykowski. Tak poważny uraz oznacza co najmniej kilkumiesięczny rozbrat z futbolem.

Pod koniec tego roku Błaszczykowski skończy 36 lat. O tym, że ma zakończyć karierę, mówiło się już przed sezonem. Powodem tego były problemy zdrowotne. W minionych rozgrywkach zawodnik rzadko pojawiał się na boisku.

W tym sezonie także był zaledwie rezerwowym. W siedmiu meczach tylko dwa razy pojawiał się na boisku, zaliczając 45 minut w spotkaniu ze Stalą Mielec i niespełna kwadrans z Górnikiem Łęczna. 

Poważna kontuzja kolana oznacza dla niego długi rozbrat z boiskiem. W najbardziej optymistycznym wariancie leczenie więzadeł krzyżowych potrwa sześć miesięcy. To stawia pod wielkim znakiem zapytania kontynuowanie kariery przez Błaszczykowskiego.

– Jak to w życiu bywa, raz jest dobrze, a raz źle. Dziś akurat mam nie do końca pozytywne informacje. Na wczorajszym treningu zerwałem więzadła krzyżowe – powiedział Błaszczykowski na nagraniu umieszczonym w internecie w czwartkowe popołudnie. 

– Bardzo ciężkie chwile przede mną. Tym, którzy będą chcieli po raz kolejny kończyć moją karierę, przypominam, że wstawałem sto razy, wstanę i po raz sto pierwszy – dodał piłkarz. 

36-latek to jeden z najlepszych polskich piłkarzy XXI w. W 2005 r. trafił do Wisły Kraków, z którą zdobył mistrzostwo Polski. Po trzech latach przeniósł się do Borussii Dortmund, z którą wygrywał Bundesligę, a także wystąpił w finale Ligi Mistrzów. 

W 2019 r. zdecydował się na powrót do Białej Gwiazdy. Wraz z Jarosławem Królewskim i Tomaszem Jażdżyńskim zaangażował się w misję ratowania stojącego na skraju bankructwa klubu. Od czasu powrotu do ekstraklasy zagrał w 48 spotkaniach i strzelił 16 goli. 

Błaszczykowski przez lata był kapitanem i czołowym piłkarzem reprezentacji Polski. W narodowych barwach zagrał 108 razy, zdobywając 21 bramek.

     

Kup subskrypcję, aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze