Rekord świata w liczbie niepełnosprawnych kibiców

numer 2020 - 09.05.2018

Frekwencja na meczach Śląska Wrocław woła o pomstę do nieba. Wielki stadion (kosztowna pozostałość po Euro 2012) często świeci pustkami. A mimo to właśnie we Wrocławiu kibice chcą pobić rekord frekwencji.

Chodzi tutaj o niepełnosprawnych fanów piłki nożnej. Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych, Śląsk Wrocław oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu połączyły siły w ramach Tygodnia bez Barier. 12 maja podczas meczu WKS z Piastem Gliwice chcą pobić rekord świata we frekwencji osób z różną niepełnosprawnością (fizyczną oraz intelektualną) podczas meczu piłkarskiego. Co ciekawe, Dolnoślązacy chcą pobić… samych siebie sprzed trzech lat. 18 kwietnia 2015 r. na wrocławskim stadionie ustanowili najlepszy w historii wynik, gromadząc na trybunach 1005 niepełnosprawnych kibiców.

– Cieszymy się, że jako WKS Śląsk Wrocław możemy przyłączyć się do tej akcji. I jesteśmy bardzo dumni, że możemy współpracować z Klubem Kibiców Niepełnosprawnych. Nasz stadion jest bardzo dobrze przystosowany do kibiców z wszelkimi niepełnosprawnościami. Mamy do dyspozycji także program do audiodesktrypcji, zresztą coraz częściej używany – mówi Wojciech Nowak, wiceprezes WKS‑u Śląska Wrocław.

Pobicie rekordu byłoby doskonałym prezentem dla prężnego i służącego za przykład dla całej Polski Klubu Kibiców Niepełnosprawnych z Wrocławia, organizatora wydarzenia. – Od początku naszej działalności współpracujemy z klubem, któremu kibicujemy. Akcja „Śląsk bez barier” ma podkreślić, że od zawsze obiekty piłkarskie WKS, najpierw stadion przy ul. Oporowskiej, a teraz Stadion Miejski, są dostępne dla osób z niepełnosprawnością – mówi Paweł Parus, prezes KKNzawartość zablokowana

Autor: Nikodem Prokocimski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->