Pamiętamy o Wołyniu

numer 2051 - 15.06.2018

W ramach obchodów w lipcu tego roku 75. Rocznicy Ludobójstwa na Wołyniu Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na spektakl tarnowskiego Teatru Nie Teraz pt. „Ballada o Wołyniu”. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w wielu miejscach w kraju. We Wrocławiu będzie można je zobaczyć 18 i 19 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury „Agora” przy ul. Serbskiej.

Mamy zaszczyt gościć we Wrocławiu pierwszy spektakl sceniczny, który opowiada o ludobójstwie polskiej ludności na Kresach Wschodnich – mówi „Dodatkowi Dolnośląskiemu” Barbara Misiewicz z wrocławskiego oddziału IPN. – Brakuje tego typu przedstawień w Polsce, które byłyby poświęcone temu tematowi. W tym roku szczególnie aktualnemu, ponieważ obchodzimy 75. rocznicę wydarzeń na Wołyniu. Chcieliśmy pokazać spektakl jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, aby także młodzież wrocławskich szkół miała szansę w nim uczestniczyć – dodaje.

Prapremiera spektaklu „Ballada o Wołyniu” odbyła się w 2011 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Scenariusz autorstwa reżysera Tomasza A. Żaka oparty jest na książce Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje”, poświęconej w dużej mierze rzezi wołyńskiej



zawartość zablokowana

Autor: Dobromiła Wrońska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się