Więcej oficerów w Wojsku Polskim

numer 2123 - 08.09.2018

Wojsko Polskie musi być liczniejsze – powiedział we Wrocławiu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas promocji absolwentów Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki na pierwszy stopień oficerski. – Potrzebujemy w Wojsku Polskim więcej oficerów, ale też w ogóle więcej żołnierzy – zaznaczył.

Minister Mariusz Błaszczak wziął udział w piątkowej uroczystości promocji na pierwszy stopień oficerski (podporucznika) 215 absolwentów wrocławskiej AWL. Podczas spotkania zapowiedział, że zmieni się system powoływania do zawodowej służby zawodowej. – Chcemy, by procedury były uproszczone, aby wszyscy ci, którzy wiążą przyszłość z wojskiem, nie byli zniechęcani – mówił szef MON.

Jak donosi PAP, Mariusz Błaszczak poinformował też o rozporządzeniu dotyczącym powoływania do zawodowej służby wojskowej. – W tym dokumencie zasadnicze znaczenie mają dwie sprawy. Po pierwsze, tworzymy bazę informacji dotyczących wolnych stanowisk w Wojsku Polskim. Z powoływaniem do zawodowej służby wojskowej ma się wiązać pełna transparentność. Po drugie, wprowadzamy jedno postępowanie kwalifikacyjne – mówił minister i dodał, że celem nowych regulacji jest powiększenie polskiego wojska, jego lepsze wyposażenie oraz to, by było lepiej osadzone w NATOzawartość zablokowana

Autor: dw


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się