Samuel Pereira

Półtora miliona na prezenty

Numer 1274 - 20.11.2015
Kancelaria Prezydenta opublikowała w czwartek raport dotyczący stanu przejętych po poprzedniku nieruchomości. Dane zawarte w 40-stronicowym dokumencie są wstrząsające. Spustoszona rezydencja prezydencka w Klarysewie, zaginiony zestaw do niejawnej łączności i ogromne wypłaty dla współpracowników, sięgające 99 proc. wydatków kancelarii zaplanowanych na 2015 r.

Kamiński i jego współpracownicy ułaskawieni

Numer 1273 - 19.11.2015
Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego oraz trzech innych członków Biura, którzy uczestniczyli w operacji w związku z tzw. aferą gruntową. Decyzja prezydenta wywołała szał w mainstreamie.

Exposé Beaty Szydło

Numer 1272 - 18.11.2015
Dziś w Sejmie premier rządu Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło wygłosi przemówienie programowe. Po jej exposé posłowie głosować będą nad wotum zaufania dla nowego rządu. Znamy pierwsze nazwiska wiceministrów.

Razem dla silnej Polski

Numer 1271 - 17.11.2015
Prezydent Andrzej Duda dokonał zaprzysiężenia nowego rządu. – Trzeba odbudować potencjał polskiego państwa, wzmocnić polską armię i poczucie bezpieczeństwa obywateli – mówiła nowa premier Beata Szydło.

Nie zawiedziemy Polaków

Numer 1269 - 14.11.2015
Chcę podziękować wszystkim Polkom i Polakom, którzy nam zaufali – powiedziała w Pałacu Prezydenckim Beata Szydło. W piątek wiceprezes PiS u została desygnowana przez Andrzeja Dudę na premiera. Jak ustaliła Niezależna.pl, w poniedziałek zostanie zaprzysiężony nowy rząd.

Ewa(kuacja)

Numer 1269 - 14.11.2015
Wczorajsza deklaracja Ewy Kopacz, że nie będzie ubiegała się o funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, to jej pierwszy od roku sensowny, a jednocześnie zaskakujący ruch. Ta decyzja dziwi tym bardziej, że dotychczas szefowa PO notorycznie przejawiała polityczne skłonności samobójcze.

Andrzej Duda spotkał się z papieżem Franciszkiem

Numer 1266 - 10.11.2015
W poniedziałek zakończyła się dwudniowa wizyta pary prezydenckiej w Stolicy Piotrowej. Andrzej Duda z rodziną spotkał się z papieżem Franciszkiem, z którym rozmawiał o rosyjskiej agresji na Ukrainie oraz potrzebie wsparcia dla rodzin we współczesnym świecie. Polski prezydent spotkał się również z włoską Polonią oraz wręczył specjalne odznaczenia zasłużonym rodakom.

Adamski pod ochroną NIK u

Numer 1264 - 07.11.2015
PO PUBLIKACJI „CODZIENNEJ” We wtorek opisaliśmy kontrowersje związane z kontrolą NIK u w gminie Laszki, dotyczącą budowy wiatraków. Ocena NIK u była negatywna. Mimo to szef rzeszowskiej delegatury NIK u Paweł Adamski pozostaje na swoim stanowisku. Izba nie widzi również problemu w opłacaniu przez Adamskiego kampanii Jana Burego z PSL u.

Nowy Sejm wystartuje w przyszły czwartek

Numer 1263 - 06.11.2015
Najprawdopodobniej dzisiaj Beata Szydło zaprezentuje skład swojego gabinetu. Szefowa Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy Małgorzata Sadurska ogłosiła termin pierwszego posiedzenia Sejmu. Odbędzie się ono 12 listopada. Od tego dnia prezydent ma 14 dni na wskazanie nowego rządu.

Narodowe Święto Niepodległości z prezydentem Dudą

Numer 1262 - 05.11.2015
Andrzej Duda w 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości weźmie udział w uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza i w lokalnej uroczystości w Białej Podlaskiej. Prezydent nie będzie uczestniczył w marszu Razem dla Niepodległej.

Prokuratura bada okoliczności śmierci Moniki Zbrojewskiej

Numer 1261 - 04.11.2015
ŚLEDZTWO Warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie śmierci byłej wiceminister sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz, Moniki Zbrojewskiej. Dwa dni po śmierci śledczy podjęli decyzję, by zbadać okoliczności zgonu. Postępowanie wszczęto z art. 155 kodeksu karnego, czyli „nieumyślnego spowodowania śmierci”.

Bury interes z wiatrakami

Numer 1260 - 03.11.2015

Tajemnicza śmierć wiceminister sprawiedliwości

Numer 1259 - 02.11.2015
W piątek zmarła Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości w resorcie Borysa Budki. Tydzień wcześniej, po zatrzymaniu przez policję za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, została odwołana ze stanowiska. Wciąż brak oficjalnych informacji o okolicznościach śmierci. Była ekspertem sejmowej komisji śledczej ws. zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Jutro zniszczą smoleńskie akta

Numer 1258 - 31.10.2015
W czwartek minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska wydała specjalne zarządzenie, którego celem jest zniszczenie na olbrzymią skalę dokumentów w samym ministerstwie, ale i w instytucjach jej podległych, w tym m.in. policji i Straży Granicznej. 1 listopada zarządzenie wchodzi w życie.

Schetyna rzuca rękawicę Kopacz

Numer 1257 - 30.10.2015
POLITYKA Podjąłem decyzję. Jestem gotów stanąć w wyborach na przewodniczącego PO – zadeklarował w czwartek Grzegorz Schetyna. Przychylnie o tej kandydaturze wypowiadają się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze przed wyborami partyjnymi, dzień przed pierwszym posiedzeniem Sejmu, Platforma Obywatelska wybierze szefa klubu parlamentarnego.

Nie będzie śledztwa ws. prezesa NIK u

Numer 1257 - 30.10.2015
PROKURATURA Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła śledztwa ws. poświadczenia nieprawdy przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego. Zawiadomienie dotyczyło części raportu NIK u, w której negatywnie oceniano działalność ministra rolnictwa Marka Sawickiego; przesłanie raportu do Sejmu rzekomo zablokował Kwiatkowski.

W Platformie wzięli się za łby

Numer 1256 - 29.10.2015
powyborcze konflikty Ewa Kopacz we wtorek wieczorem ogłosiła, że partia potrzebuje wewnętrznych wyborów na każdym szczeblu: od kół po stanowisko przewodniczącego. Jej deklaracja okazała się jednak jednostronną decyzją, co oburzyło liderów poszczególnych frakcji. Na głównego krytyka Kopacz wyrasta zaś Radosław Sikorski.

Partyjny sąd nad Ewą Kopacz

Numer 1255 - 28.10.2015
Wczoraj zebrał się zarząd Platformy Obywatelskiej, by podsumować niedzielne wybory i ustalić datę wyborów w partii. Ze stanowiskiem przewodniczącej może się pożegnać Ewa Kopacz. W Brukseli wsparcia udzielił jej Donald Tusk, który komentując posiedzenie PO, mówił o „swojej partii” i wystawił premier Kopacz „wysoką ocenę zaangażowania, odwagi i determinacji”.

Mainstream w żałobie

Numer 1254 - 27.10.2015
WYBORY 2015 To absolutna kompromitacja państwa, społeczeństwa i narodu – ogłosił redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik. – Establishment dostał straszliwe lanie – ubolewa Tomasz Lis. Medialny mainstream opłakuje przegraną Platformy Obywatelskiej.

Wniosek o Trybunał Stanu dla prezesa NIK-u

Numer 1252 - 24.10.2015
PO PUBLIKACJI „TAŚM KULCZYKA” „Działalność Prezesa NIK-u narusza słowa przysięgi składanej przed Sejmem, zgodnie z którą Prezes NIK-u zobowiązany jest wypełniać powierzone mu obowiązki »bezstronnie i z najwyższą starannością«” — czytamy we wniosku o postawienie Krzysztofa Kwiatkowskiego przed Trybunałem Stanu. Pismo w czwartek trafiło do kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.