Samuel Pereira

Marsz Pamięci w Warszawie

Numer 55 - 14.11.2011
Musimy stworzyć sieć różnego rodzaju inicjatyw. Podstawę tego, co przed nami – naszego zwycięstwa” – powiedział prezes PiS-u Jarosław Kaczyński 10 listopada, 19 miesięcy po katastrofie smoleńskiej. W comiesięcznym marszu, organizowanym przez Anitę Czerwińską z warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”, wzięły udział 4 tys. osób. Samuel Pereira

CHAOS I BRAK PRZYGOTOWANIA

Numer 55 - 14.11.2011
Fundacja Wolność i Demokracja złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez policjantów w trakcie starć w dniu Święta Niepodległości. – Przestępstwo polega na skatowaniu przez funkcjonariuszy policji człowieka, który nie stawiał oporu – stwierdził zasiadający we władzach fundacji Marek Bućko.

PRL-owski sędzia strażnikiem wyborów

Numer 45 - 31.10.2011
Jak wynika z dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej, Kosmal to sędzia skazujący w stanie wojennym żołnierzy w Izbie Wojskowej Sądu Najwyższego. W czerwcu 1982 r. skazał Ireneusza Sinkiewicza za rozpowszechnianie ulotek „mogących budzić niepokój społeczny”.

Chłopi skoczyli sobie do gardeł

Numer 45 - 31.10.2011
W PSL-u trwa walka partyjnych liderów. Czy spór szefa ludowców Waldemara Pawlaka i ministra rolnictwa Marka Sawickiego doprowadzi do rozłamu w partii? Konflikt z Waldemarem Pawlakiem jest bardzo poważny – przyznał w TOK FM minister rolnictwa Marek Sawicki. To on, a nie Janusz Piechociński, jest uważany za głównego lidera wewnątrzpartyjnej opozycji.

Posłowie PiS-u piszą do Schetyny

Numer 40 - 25.10.2011
Marszałek Sejmu chce pozbawić mandatów dwóch nowych posłów PiS-u. Posłowie bronią się i proponują spotkanie. Przed wyborami Krajowa Rada Prokuratury (KRP) oświadczyła, że w przeciwieństwie do piastującego stanowisko prokuratora czynnego prokurator w stanie spoczynku nie musi się zrzekać mandatu poselskiego.

Redaktor naczelny „CODZIENNEJ” na przesłuchaniu

Numer 40 - 25.10.2011
Przesłuchanie odbędzie się dzisiaj o godz. 11 w prokuraturze wojskowej przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie. Ma ono związek z tekstem Tomasza Sakiewicza „Prezydent został zamordowany” opublikowanym 8 października 2011 r. w „Gazecie Polskiej Codziennie”. – Zamierzam stawić się w prokuraturze.

Woda coraz droższa

Numer 41 - 26.10.2011
Jeśli Polska nie poprawi jakości wody, grożą nam unijne kary w wysokości ponad 4 mln euro dziennie. Wczoraj w Warszawie odbył się kongres polskich wodociągowców. Wnioski są piorunujące: Polsce grozi kara w wysokości minimum 4,14 mln euro dziennie, jeśli do końca 2015 r. nie wypełnimy zobowiązań traktatu akcesyjnego, dotyczących poprawy jakości wody i modernizacji oczyszczalni ścieków.

Sakiewicz wezwany na przesłuchanie

Numer 37 - 21.10.2011
Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej’ i „Codziennej”, został wezwany na przesłuchanie przez prokuraturę wojskową, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.

WŁADZA ZAMIAST DOBRA WSPÓLNEGO

Numer 32 - 15.10.2011
Z Piotrem Glińskim, prof. IFiS PAN i Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, rozmawiają Dawid Wildstein i Samuel Pereira. Pańska ocena polskiej polityki jest niesamowicie radykalna. Opisał Pan naszych polityków jako gromadę narcyzów, ludzi chorych z ambicji.

Następne wybory za dwa lata?

Numer 28 - 11.10.2011
Patrząc tylko na nastrój panujący wśród członków partii, ciężko byłoby się zorientować, że PiS nie wygrał wyborów. Zebrani potraktowali wynik największej opozycyjnej formacji jako sukces. Gdy tylko pojawił się prezes PiS-u, rozległy się okrzyki: „Jarosław! Jarosław!”. Partia nadal będzie grała rolę silnej opozycji i nie zamierza się poddać.

DEBATA TOMASZ LIS-JAROSŁAW KACZYŃSKI

Numer 23 - 05.10.2011
Chciałam dowiedzieć się istotnych kwestii, dotyczacych założeń programowych i rozstrzygnięć personalnych. To była jednak jałowa dyskusja. Nie wynikało z niej z niej nic nowego. Joanna Fabisiak (PO) Magdalena Żuraw (PiS)

Premier boi się dziennikarzy „CODZIENNEJ”!

Numer 18 - 29.09.2011
Ciąg dalszy dziennikarskiej prowokacji „Codziennej”.Tusk odsłania karty. O tym, że dziennikarze „Codziennej” nie są mile widziani w otoczeniu Donalda Tuska, pisaliśmy wczoraj. Wstępu na pokład autobusu dla dziennikarzy odmówił nam sam rzecznik rządu Paweł Graś. – Proszę se wynająć swój samochód, swój autobus. To my zapraszamy, to my jesteśmy gospodarzami – rzucił.

Wściekły Graś nas nie wpuścił

Numer 17 - 28.09.2011
Nie jedzie pan z nami. Niech pan sobie sfinansuje wyjazd – usłyszał od rzecznika rządu Pawła Grasia dziennikarz „Codziennej”, który chciał wsiąść do przeznaczonego dla mediów autobusu sztabu PO.

Na plecach „Codziennej” do Sejmu!

Numer 15 - 26.09.2011
To skandal! Kandydat SLD Krystian Legierski wrzucił nielegalnie, bez naszej zgody, swoją reklamówkę wyborczą do „Codziennej”. Oczywiście, gdyby o zgodę poprosił, odesłalibyśmy go z kwitkiem. Ale się spotkamy – w sądzie!

Zmowa milczenia

Numer 16 - 27.09.2011
Byli przełożeni Andrzeja Ż. nazywają go desperatem, który „szukał afery tam, gdzie jej nie było”. Jednocześnie w Urzędzie Skarbowym, gdzie pracował, na sprawę spuszczono zasłonę milczenia.