Samuel Pereira

Kamiński, zapłać za plakaty

Numer 1250 - 22.10.2015
Plakaty wyborcze Michała „Miśka” Kamińskiego zawisły na tablicach bez zgody ich właścicieli. Banery z twarzą ministra z kancelarii premier Ewy Kopacz zasłoniły m.in. billboard z reklamą komercyjną jednej z przychodni. Właściciele tablicy zapowiadają, że wystawią Kamińskiemu rachunek za zawieszenie plakatu i zniszczenia.

Wojna w Platformie przed wyborami

Numer 1249 - 21.10.2015

Nowe fakty ws. prowokacji wobec Jerzego Zelnika

Numer 1248 - 20.10.2015
Rośnie krytyka wobec prowokacji przeprowadzonej na polecenie Jakuba Wojewódzkiego przez dziennikarza Radia Rock. Za aktorem wstawili się m.in. znany z lewicowych poglądów aktor Jacek Poniedziałek i dziennikarz „GW” Grzegorz Sroczyński. Dziś już wiadomo, że wyemitowana na antenie radia rozmowa była zmanipulowana.

Prezydent Duda odpowiada na ataki Ewy Kopacz

Numer 1247 - 19.10.2015
Jestem bezpardonowo atakowany przez Ewę Kopacz, ale nie dam się wciągnąć w kampanię — mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim przeprowadzonej dla TVN u. Prezydent wskazywał, że każde wystąpienie premier na jego temat jest krytyczne, a zaproszenia na spotkanie zamiast drogą formalną są wystosowywane za pośrednictwem mediów.

Cisza przed burzą

Numer 1246 - 17.10.2015
DEBATA WYBORCZA Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje grunt pod debatę Ewy Kopacz z Beatą Szydło nowym spotem wyborczym, którego bohaterem jest Michał Kamiński – pierwszy doradca premier w jej kancelarii. Liderki PO i PiS-u przygotowują się do pierwszej bezpośredniej dyskusji, która odbędzie się w poniedziałek wieczorem.

Komorowski i Piskorski stoją za Nowoczesną

Numer 1245 - 16.10.2015
KAMPANIA WYBORCZA Paweł Lisiewicz, były szef gabinetu politycznego Bronisława Komorowskiego, dziś wiceprezes instytutu jego imienia, oraz Sławomir Potapowicz, prawa ręka Pawła Piskorskiego, współpracują z Nowoczesną Ryszarda Petru.

Zagrożenie dżumą jest realne

Numer 1244 - 15.10.2015
Rozporządzenie ministra zdrowia do ustawy o cudzoziemcach wskazuje na zagrożenia chorobami, o których mówiłem – powiedział na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. W ten sposób prezes PiS u odpowiada na ataki, z którymi się spotkał po stwierdzeniu, że uchodźcy „mogą przynieść do Europy dawno niewidziane choroby”. Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) potwierdza, że zagrożenie istnieje.

Niewygodne fakty ws. skradzionej „Gęsiarki”

Numer 1243 - 14.10.2015
ŚLEDZTWO Adam Szłapka, sekretarz generalny partii Nowoczesna, wezwał do usunięcia ze strony portalu Niezależna.pl artykułu, w którym ujawniliśmy, że pracował w pomieszczeniu Pałacu Prezydenckiego, w którym przed zaginięciem wisiał obraz „Gęsiarka” Romana Kochanowskiego. Warszawska prokuratura w rozmowie z „Codzienną” potwierdza, że prawdopodobnie zostanie on przesłuchany w tej sprawie.

Gang bokserów na służbie PO

Numer 1239 - 09.10.2015
Czterech mężczyzn wykrzykujących podczas spotkania z Beatą Szydło w dolnośląskiej Świdnicy antypisowskie okrzyki przyznało się, że są zwolennikami PO. Nie tylko. To również członkowie gangu, oskarżani przez Prokuraturę Apelacyjną we Wrocławiu o handel bronią i narkotykami – ujawnił portal Niezależna.pl. Do czasu zamknięcia tego wydania „Codziennej” PO nie odniosła się do wydarzeń w Świdnicy.

Karsznicki kandydatem na prokuratora generalnego

Numer 1238 - 08.10.2015
Krajowa Rada Sądownictwa wskazała Krzysztofa Karsznickiego jako kandydata na stanowisko prokuratora generalnego. Swojego faworyta musi wyłonić też Krajowa Rada Prokuratury. Ostatecznego wyboru dokona prezydent Andrzej Duda.

Ludzie Komorowskiego wynajmują mieszkania „za grosze”

Numer 1237 - 07.10.2015
Dwóch współpracowników Bronisława Komorowskiego miesiąc przed opuszczeniem przez niego urzędu prezydenta podpisało z Kancelarią Prezydenta korzystne umowy na wynajem mieszkań. Za lokale o powierzchni odpowiednio 103 i 79 mkw. w centrum Warszawy płacą niewiele.

Komorowski zabrał z pałacu żyrandol

Numer 1236 - 06.10.2015
„ZARADNOŚĆ” BYŁY PREZYDENT UŻYCZYŁ SOBIE SPRZĘTU WARTEGO TYSIĄCE ZŁOTYCH

Sekretarz generalny Nowoczesnej pod lupą prokuratury

Numer 1235 - 05.10.2015
Adam Szłapka, pełniący funkcję sekretarza generalnego partii Nowoczesna, zostanie prawdopodobnie przesłuchany przez warszawską prokuraturę ws. zaginięcia „Gęsiarki” – ustaliła „Codzienna”. Szłapka jako członek Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego pracował w pomieszczeniu, z którego zniknęła „Gęsiarka”. – Nie zwróciłem uwagi, w którym momencie ten obraz zginął – tłumaczy nam Szłapka.

Ewa Kopacz zaciera ślady

Numer 1234 - 03.10.2015

Szydło pożegnała „zieloną wyspę” PO

Numer 1233 - 02.10.2015

PO zmienia swój przekaz na temat prezydenta Dudy

Numer 1231 - 30.09.2015
KAMPANIA WYBORCZA We wtorek PO zaprosiła dziennikarzy na konferencję prasową z prezentacją spotu „Polityka zagraniczna według PiS”, którą po kilku godzinach odwołała. Wczoraj zmienił się również przekaz medialny liderów partii rządzącej, komentujących wystąpienie prezydenta w ONZ-ecie.

Człowiek Komorowskiego ukrywał zaginięcie „Gęsiarki”

Numer 1230 - 29.09.2015
SKANDAL Jacek Michałowski, były szef Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, ukrywał informację o zaginięciu z Pałacu Prezydenckiego obrazu „Gęsiarka”. Choć wiedział o jego zniknięciu, nie zawiadomił o tym policji. To właśnie w pokoju jego asystentów wisiał obraz pt. „Gęsiarka”, który został skradziony i sprzedany.

Kancelaria Prezydenta zawiadamia prokuraturę ws. skradzionej „Gęsiarki”

Numer 1229 - 28.09.2015
XIX-wieczny obraz Romana Kochanowskiego, który za kadencji Bronisława Komorowskiego zaginął z Pałacu Prezydenckiego, został już sprzedany za 10 tys. zł po aukcji, która odbyła się 10 czerwca br. – ujawnił portal Niezależna.pl. Po tej publikacji Kancelaria Prezydenta postanowiła, że dzisiaj złoży zawiadomienie do prokuratury o ściganie sprawców.

PO przegrywa w kluczowym głosowaniu

Numer 1228 - 26.09.2015
Sejm nie podjął uchwały o pociągnięcie do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu Zbigniewa Ziobry – ogłosiła wczoraj po głosowaniu marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Do przegłosowania kluczowego dla PO wniosku zabrakło 5 głosów – na głosowaniu zabrakło 9 posłów PO, m.in. szefowej partii Ewy Kopacz.

Prezydent Duda skrytykował politykę rządu ws. imigrantów

Numer 1227 - 25.09.2015
Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska spotkała z prezydentem Andrzejem Dudą. Tematem spotkania były ustalenia, jakie zapadły w sprawie uchodźców we wtorek w Brukseli. – Pan prezydent wyraził zastrzeżenia i negatywną ocenę brukselskich decyzji – stwierdził po spotkaniu prezydencki minister ds. zagranicznych prof. Krzysztof Szczerski.