Samuel Pereira

Burego wyścig z czasem

Numer 1227 - 25.09.2015

Komorowski wynajął sztabowi PO Belweder za grosze

Numer 1226 - 24.09.2015
POLITYKA Między pierwszą a drugą turą wyborów prezydenckich Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego wynajęła Belweder sztabowi wyborczemu kandydata Platformy – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”. Informację potwierdziła rzecznik prasowa prezydenta Dudy Katarzyna Adamiak-Sroczyńska. KPRP usługę wynajmu Sali Konferencyjnej i Lustrzanej wyceniała za każdym razem na 700 zł za spotkanie.

Prezydent Duda przeciwko dyktatowi silniejszych

Numer 1225 - 23.09.2015
Solidarność to równe traktowanie bez narzucania siłowo zdania słabszym czy mniejszym przez silniejszych – powiedział prezydent Andrzej Duda w trakcie spotkania państw grupy Arraiolos w niemieckim Erfurcie. Odpowiadając na pytanie „Codziennej”, prezydent Niemiec Joachim Gauck zapewnił, że Polska i kraje bałtyckie w wypadku ataku Rosji mogą „polegać na Niemczech”. Samuel Pereira

Człowiek od Palikota w Instytucie Komorowskiego

Numer 1224 - 22.09.2015
Tadeusz Zielniewicz, bliski znajomy Janusza Palikota, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie, wszedł do władz Instytutu Bronisława Komorowskiego. O Zielniewiczu zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy jeden z pracowników zarzucał mu mobbing. Sprawa znalazła epilog w sądzie. Poszkodowanemu przyznano odszkodowanie.

Belweder na usługach PO

Numer 1222 - 19.09.2015
Bronisław Komorowski nagrał spot, w którym popiera kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych Michała Szczerbę. Nie byłoby w tym nic nagannego, gdyby nie to, że film nagrano w Belwederze, gdy Komorowski pełnił jeszcze funkcję Prezydenta RP.

PO manipulacją uderza w Andrzeja Dudę

Numer 1219 - 16.09.2015
POLITYKA „Wielkim zadaniem, jakie sobie dziś stawiam, jest stworzenie w Polsce możliwości powrotu” – powiedział w Londynie prezydent Andrzej Duda, dodając, że jest to ważne, ponieważ w obecnej sytuacji ekonomicznej Polski „nie ma odwagi powiedzieć: wracajcie do kraju”. W odpowiedzi prezydent został zaatakowany przez szefa MSZ-etu i premier rządu.

Duży problem ludowców

Numer 1205 - 31.08.2015
AFERA „Panie prezesie, jak donoszą, zadanie wykonane” – miał napisać szef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury do szefa NIK u Krzysztofa Kwiatkowskiego. SMS-a polityk wysłał po tym, jak konkurs na wiceszefa delegatury NIK w Rzeszowie wygrał były asystent Burego. „Jeżeli te SMS-y doszły do opinii publicznej, to jest duży problem, bo są porażające” – komentuje poseł PSL u Stanisław Żelichowski.

MSW o obywatelstwie zięcia Ewy Kopacz: To tajne

Numer 1202 - 27.08.2015
OBYWATELSTWO Andriy Petranyuk, mąż córki premier Kopacz, otrzymał obywatelstwo polskie w 48 godzin, dzień przed ustąpieniem Bronisława Komorowskiego ze stanowiska prezydenta. „Codzienna” wskazała na nieprawidłowości w tej decyzji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pytane o szczegóły tej sprawy zasłania się tajemnicą.

Obywatelstwo po znajomości

Numer 1200 - 25.08.2015
Dwa dni – tyle zajęło prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i minister Teresie Piotrowskiej nadanie polskiego obywatelstwa zięciowi premier Ewy Kopacz. Andriy Petranyuk 5 sierpnia, dzień przed ustąpieniem Komorowskiego, dzięki jego podpisowi został Polakiem. – Taki pośpiech jest dla mnie niezrozumiały.

Manipulacja słowami prezydenta Dudy

Numer 1198 - 22.08.2015
MEDIA „Uśmiechnął się i uniknął odpowiedzi na pytanie” (w oryg. „grinned and dodged the question”). Tymi słowami Jan Cieński, redaktor prestiżowego amerykańskiego portalu internetowego Politico, opisuje rozmowę z polskim prezydentem i jego reakcję na pytanie o poparcie Donalda Tuska w staraniach o drugą kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. To nieprawda.

Nierozliczone wyjazdowe posiedzenia pani premier

Numer 1196 - 20.08.2015
Blisko 10 tys. zł za cztery przejazdy pociągiem – to jedyna informacja, jakiej udzieliła od miesiąca Kancelaria Premiera, pytana o koszty wyjazdowych posiedzeń rządu. Mimo że odbywają się one od prawie dwóch miesięcy, KPRM nie ma informacji o łącznej kwocie kosztów wszystkich spotkań, ponieważ – jak twierdzi – nie dokonano jeszcze wszystkich rozliczeń.

Pomysł na referendum 25 października

Numer 1195 - 19.08.2015
GŁOSOWANIE Przewodniczący Solidarności Piotr Duda podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami społecznych komitetów referendalnych zaproponował, by termin ogólnopolskiego referendum zaplanowanego na 6 września br. poszerzyć o trzy dodatkowe pytania i przesunąć na dzień wyborów, 25 października. Prezydent swoją decyzję w tej sprawie ogłosi w tym tygodniu.

Kopacz gra z Rosją przeciwko Dudzie

Numer 1192 - 14.08.2015
Mówienie o problemie głodnych dzieci nie służy Polsce – stwierdziła w czwartek premier Ewa Kopacz, nawiązując do słów Andrzeja Dudy. Wcześniej oskarżyła prezydenta, że przypominając wiele dzieci, zwłaszcza na obszarach wiejskich, które nie dojadają, wspiera rosyjską propagandę. Swoją tezę Kopacz poparła komunikatem ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce.

Obywatele decydują, jakiej chcą Polski

Numer 1192 - 14.08.2015
KAMPANIA PARLAMENTARNA Tak brzmi hasło z pierwszego billboardu Prawa i Sprawiedliwości w kampanii parlamentarnej. Plakat z wizerunkiem wiceprezesa i kandydatki tego ugrupowania na premiera zaprezentował wicemarszałek Senatu i szef sztabu wyborczego PiS u Stanisław Karczewski.

Jak Komorowski zadbał o odprawy dla swoich

Numer 1191 - 13.08.2015

Jak dzieci we mgle

Numer 1191 - 13.08.2015
Ludzie inteligentni potrafią wyciągnąć wnioski ze swoich błędów, a partie polityczne mają wręcz taki obowiązek. Cokolwiek by mówić o Donaldzie Tusku, jest człowiekiem inteligentnym, który wyciągnął wnioski z podwójnej przegranej w 2005 r. Ewa Kopacz nie tylko nie posiada takiej umiejętności, ale można odnieść wrażenie, że jedyne, co potrafi, to wszystkie swoje błędy konsekwentnie powtarzać.

Jak zaradzić głodowi polskich dzieci

Numer 1190 - 12.08.2015
Niektóre rodziny nie tylko nie są w stanie dać odpowiedniego wykształcenia swoim dzieciom, ale nawet zapewnić im wystarczającej ilości jedzenia. Tak – zgadzam się z panem prezydentem – są w Polsce dzieci głodne – stwierdziła na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą siostra Małgorzata Chmielewska ze wspólnoty „Chleb Życia”.

Prezydent rozmawia z Polakami

Numer 1188 - 10.08.2015
Dwa dni po zaprzysiężeniu prezydent Andrzej Duda ruszył w Polskę na pierwsze wizyty krajowe. Podczas spotkań z mieszkańcami zapewniał, że podtrzymuje złożone w kampanii wyborczej zobowiązania i dziękował za udzielone mu poparcie. – Naprawa Polski wymaga współdziałania między prezydentem i rządem – podkreślał Andrzej Duda.

Kancelaria Premiera tłumaczy wydatki Macieja Laska

Numer 1189 - 11.08.2015
Premier Ewa Kopacz nie planuje likwidacji propagandowego zespołu smoleńskiego, zwanego zespołem Macieja Laska. Jak ujawniła „Gazeta Polska Codziennie”, do dziś podatników jednostka ta kosztowała ponad 1 mln zł. – Członkowie zespołu Laska będą wynagradzani do końca jego prac – deklaruje KPRM i tłumaczy, na co wydawane są pieniądze podatników.

Gry Pawła Zalewskiego

Numer 1189 - 11.08.2015