Samuel Pereira

Karsznicki kandydatem na prokuratora generalnego

Numer 1238 - 08.10.2015
Krajowa Rada Sądownictwa wskazała Krzysztofa Karsznickiego jako kandydata na stanowisko prokuratora generalnego. Swojego faworyta musi wyłonić też Krajowa Rada Prokuratury. Ostatecznego wyboru dokona prezydent Andrzej Duda.

Ludzie Komorowskiego wynajmują mieszkania „za grosze”

Numer 1237 - 07.10.2015
Dwóch współpracowników Bronisława Komorowskiego miesiąc przed opuszczeniem przez niego urzędu prezydenta podpisało z Kancelarią Prezydenta korzystne umowy na wynajem mieszkań. Za lokale o powierzchni odpowiednio 103 i 79 mkw. w centrum Warszawy płacą niewiele.

Komorowski zabrał z pałacu żyrandol

Numer 1236 - 06.10.2015
„ZARADNOŚĆ” BYŁY PREZYDENT UŻYCZYŁ SOBIE SPRZĘTU WARTEGO TYSIĄCE ZŁOTYCH

Sekretarz generalny Nowoczesnej pod lupą prokuratury

Numer 1235 - 05.10.2015
Adam Szłapka, pełniący funkcję sekretarza generalnego partii Nowoczesna, zostanie prawdopodobnie przesłuchany przez warszawską prokuraturę ws. zaginięcia „Gęsiarki” – ustaliła „Codzienna”. Szłapka jako członek Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego pracował w pomieszczeniu, z którego zniknęła „Gęsiarka”. – Nie zwróciłem uwagi, w którym momencie ten obraz zginął – tłumaczy nam Szłapka.

Ewa Kopacz zaciera ślady

Numer 1234 - 03.10.2015

Szydło pożegnała „zieloną wyspę” PO

Numer 1233 - 02.10.2015

PO zmienia swój przekaz na temat prezydenta Dudy

Numer 1231 - 30.09.2015
KAMPANIA WYBORCZA We wtorek PO zaprosiła dziennikarzy na konferencję prasową z prezentacją spotu „Polityka zagraniczna według PiS”, którą po kilku godzinach odwołała. Wczoraj zmienił się również przekaz medialny liderów partii rządzącej, komentujących wystąpienie prezydenta w ONZ-ecie.

Człowiek Komorowskiego ukrywał zaginięcie „Gęsiarki”

Numer 1230 - 29.09.2015
SKANDAL Jacek Michałowski, były szef Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, ukrywał informację o zaginięciu z Pałacu Prezydenckiego obrazu „Gęsiarka”. Choć wiedział o jego zniknięciu, nie zawiadomił o tym policji. To właśnie w pokoju jego asystentów wisiał obraz pt. „Gęsiarka”, który został skradziony i sprzedany.

Kancelaria Prezydenta zawiadamia prokuraturę ws. skradzionej „Gęsiarki”

Numer 1229 - 28.09.2015
XIX-wieczny obraz Romana Kochanowskiego, który za kadencji Bronisława Komorowskiego zaginął z Pałacu Prezydenckiego, został już sprzedany za 10 tys. zł po aukcji, która odbyła się 10 czerwca br. – ujawnił portal Niezależna.pl. Po tej publikacji Kancelaria Prezydenta postanowiła, że dzisiaj złoży zawiadomienie do prokuratury o ściganie sprawców.

PO przegrywa w kluczowym głosowaniu

Numer 1228 - 26.09.2015
Sejm nie podjął uchwały o pociągnięcie do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu Zbigniewa Ziobry – ogłosiła wczoraj po głosowaniu marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Do przegłosowania kluczowego dla PO wniosku zabrakło 5 głosów – na głosowaniu zabrakło 9 posłów PO, m.in. szefowej partii Ewy Kopacz.

Prezydent Duda skrytykował politykę rządu ws. imigrantów

Numer 1227 - 25.09.2015
Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska spotkała z prezydentem Andrzejem Dudą. Tematem spotkania były ustalenia, jakie zapadły w sprawie uchodźców we wtorek w Brukseli. – Pan prezydent wyraził zastrzeżenia i negatywną ocenę brukselskich decyzji – stwierdził po spotkaniu prezydencki minister ds. zagranicznych prof. Krzysztof Szczerski.

Burego wyścig z czasem

Numer 1227 - 25.09.2015

Komorowski wynajął sztabowi PO Belweder za grosze

Numer 1226 - 24.09.2015
POLITYKA Między pierwszą a drugą turą wyborów prezydenckich Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego wynajęła Belweder sztabowi wyborczemu kandydata Platformy – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”. Informację potwierdziła rzecznik prasowa prezydenta Dudy Katarzyna Adamiak-Sroczyńska. KPRP usługę wynajmu Sali Konferencyjnej i Lustrzanej wyceniała za każdym razem na 700 zł za spotkanie.

Prezydent Duda przeciwko dyktatowi silniejszych

Numer 1225 - 23.09.2015
Solidarność to równe traktowanie bez narzucania siłowo zdania słabszym czy mniejszym przez silniejszych – powiedział prezydent Andrzej Duda w trakcie spotkania państw grupy Arraiolos w niemieckim Erfurcie. Odpowiadając na pytanie „Codziennej”, prezydent Niemiec Joachim Gauck zapewnił, że Polska i kraje bałtyckie w wypadku ataku Rosji mogą „polegać na Niemczech”. Samuel Pereira

Człowiek od Palikota w Instytucie Komorowskiego

Numer 1224 - 22.09.2015
Tadeusz Zielniewicz, bliski znajomy Janusza Palikota, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie, wszedł do władz Instytutu Bronisława Komorowskiego. O Zielniewiczu zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy jeden z pracowników zarzucał mu mobbing. Sprawa znalazła epilog w sądzie. Poszkodowanemu przyznano odszkodowanie.

Belweder na usługach PO

Numer 1222 - 19.09.2015
Bronisław Komorowski nagrał spot, w którym popiera kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych Michała Szczerbę. Nie byłoby w tym nic nagannego, gdyby nie to, że film nagrano w Belwederze, gdy Komorowski pełnił jeszcze funkcję Prezydenta RP.

PO manipulacją uderza w Andrzeja Dudę

Numer 1219 - 16.09.2015
POLITYKA „Wielkim zadaniem, jakie sobie dziś stawiam, jest stworzenie w Polsce możliwości powrotu” – powiedział w Londynie prezydent Andrzej Duda, dodając, że jest to ważne, ponieważ w obecnej sytuacji ekonomicznej Polski „nie ma odwagi powiedzieć: wracajcie do kraju”. W odpowiedzi prezydent został zaatakowany przez szefa MSZ-etu i premier rządu.

Duży problem ludowców

Numer 1205 - 31.08.2015
AFERA „Panie prezesie, jak donoszą, zadanie wykonane” – miał napisać szef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury do szefa NIK u Krzysztofa Kwiatkowskiego. SMS-a polityk wysłał po tym, jak konkurs na wiceszefa delegatury NIK w Rzeszowie wygrał były asystent Burego. „Jeżeli te SMS-y doszły do opinii publicznej, to jest duży problem, bo są porażające” – komentuje poseł PSL u Stanisław Żelichowski.

MSW o obywatelstwie zięcia Ewy Kopacz: To tajne

Numer 1202 - 27.08.2015
OBYWATELSTWO Andriy Petranyuk, mąż córki premier Kopacz, otrzymał obywatelstwo polskie w 48 godzin, dzień przed ustąpieniem Bronisława Komorowskiego ze stanowiska prezydenta. „Codzienna” wskazała na nieprawidłowości w tej decyzji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pytane o szczegóły tej sprawy zasłania się tajemnicą.

Obywatelstwo po znajomości

Numer 1200 - 25.08.2015
Dwa dni – tyle zajęło prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i minister Teresie Piotrowskiej nadanie polskiego obywatelstwa zięciowi premier Ewy Kopacz. Andriy Petranyuk 5 sierpnia, dzień przed ustąpieniem Komorowskiego, dzięki jego podpisowi został Polakiem. – Taki pośpiech jest dla mnie niezrozumiały.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama