Samuel Pereira

Dziecko wrogiem

numer 1560 - 28.10.2016
Zwolennicy prawa do aborcji dokonali totalnego zakłamania podstawowych pojęć. Jako wzór empatii stawiają piosenkarkę Natalię Przybysz, która w trosce o męża, dwójkę dzieci i z powodu małego mieszkania (60 mkw.) usunęła dziecko. Aborcja na życzenie, według jej zwolenników, przywraca godność.

KOD się odsłonił

numer 1444 - 14.06.2016

Polska znowu im przeszkadza

numer 1426 - 23.05.2016

Prestiżowa nagroda dla naszego fotoreportera!

Numer 1334 - 03.02.2016
Filip Błażejowski, fotoreporter „Gazety Polskiej”, otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcie roku 2015 w kategorii wydarzenia – świat. Stowarzyszenie Fotoreporterów wyróżniło fotografię wykonaną przez Błażejowskiego w obozie przejściowym dla uchodźców na granicy serbsko-macedońskiej.

Kto procesem wojuje, ten od procesu ginie

Numer 1333 - 02.02.2016
MEDIA Prawo i Sprawiedliwość pozwało spółkę Agora wydającą „Gazetę Wyborczą” za porównanie Polski rządzonej przez PiS do „państwa mafijnego”. Gazeta, która wieszczy, że PiS „procesami będzie uciszać wolne media” – pozywała za teksty w „Gazecie Polskiej” Rafała Ziemkiewicza oraz poetę i pisarza Jarosława Marka Rymkiewicza.

Prokuratura pod polityczną odpowiedzialnością

Numer 1332 - 01.02.2016
W sobotę Senat przyjął projekty dwóch ustaw reformujących prokuraturę. Dzięki nowym przepisom dojdzie do ponownego połączenia urzędów ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Po wejściu w życie ustawy nowym pierwszym prokuratorem zostanie Zbigniew Ziobro, obecny minister sprawiedliwości.

Będzie kontynuacja serii „Media III RP”

Numer 1331 - 30.01.2016
TELEWIZJA Szef TVP2 Maciej Chmiel chce, żeby powstała kolejna część słynnej serii „Media III RP”. Najnowszy film pokazywałby sytuację w mediach w obecnych czasach. Pierwsze trzy odcinki cyklu to tzw. półkowniki, które nie doczekały się dotąd publikacji na antenie TVP. Najbardziej znaną sceną „Mediów” są ujęcia z 1991 r., ze wspólnej podróży samochodem Moniki Olejnik i Jerzego Urbana.

Kelner z zarzutami ws. kradzieży „Gęsiarki”

Numer 1330 - 29.01.2016
AFERA Prokuratura ustaliła jednego ze sprawców w głośnej sprawie wyniesienia i sprzedaży „Gęsiarki” Romana Kochanowskiego – obrazu, który znajdował się w Pałacu Prezydenckim. – Prokurator przedstawił zarzut byłemu kelnerowi z Kancelarii Prezydenta – poinformował „Gazetę Polskę Codziennie” rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Przemysław Nowak.

Anna Anders kandydatką PiS-u na senatora

Numer 1328 - 27.01.2016
Znamy kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach uzupełniających do Senatu. Podczas wczorajszej konferencji prasowej prezes Jarosław Kaczyński poinformował, że o mandat będzie się starała Anna Maria Anders, piastująca obecnie funkcję przewodniczącej Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. – Ten wybór to gest wobec Polonii, szczególnie amerykańskiej – podkreślił prezes Kaczyński.

Wybory w PO w cieniu skandalu

Numer 1327 - 26.01.2016
Dzisiaj zostanie ogłoszony nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Wcześniej odbędzie się głosowanie, którego wynik jest już znany. Jedynym kandydatem jest Grzegorz Schetyna. Wybory odbywają się w cieniu skandalu dotyczącego Schetyny, który ujawniła „Gazeta Polska”.

Wiceszef „GW” straszy w hiszpańaskiej gazecie

Numer 1327 - 26.01.2016
MEDIA Zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Piotr Stasiński na łamach hiszpańskiego lewicowego dziennika „El Pais” straszy przed zakusami Prawa i Sprawiedliwości. Twierdzi, że Beata Szydło może zwrócić się do grup rekonstrukcyjnych, by „użyć ich do obrony interesów rządu”.

Monika Olejnik atakuje „Gazetę Polską”

Numer 1326 - 25.01.2016
Po publikacji „Gazety Polskiej” na temat Ryszarda Petru, który jako dziecko wychowywał się pod okiem GRU, w jego obronę włączyła się „Gazeta Wyborcza”. Autorka tekstu o Petru, Dorota Kania, została zaatakowana przez Wojciecha Czuchnowskiego, Ewę Milewicz oraz Monikę Olejnik, która w niedzielę otwarcie zasugerowała, że publikacja o przeszłości Petru w ogóle nie powinna się ukazać.

Maciej Lasek murem za KOD-em

Numer 1326 - 25.01.2016
manifestacja „Od pana Mateusza to proszę się odp…olić. Jest pan świnia, która sprzedaje się za marne grosze” – tak do reportera Gazety Polskiej VOD zwróciła się manifestantka KOD-u. Powodem było pytanie o alimenty Mateusza Kijowskiego. W sobotniej antypaństwowej demonstracji KOD-u w Warszawie wzięli udział m.in.

Pluralizm w TVP im przeszkadza

Numer 1326 - 25.01.2016

Nienawiść „Wyborcza” codziennie

Numer 1325 - 23.01.2016
MEDIA „Noc to czas szatana. Dziennik dobrej zmiany”, „Kaczyński rozwibrowuje i kusi”, „Opozycja odrzuca zaproszenie do szamba” – to tylko trzy tytuły tekstów z ostatniego tygodnia, jakie można było znaleźć w „Gazecie Wyborczej”. Dziennik Adama Michnika codziennie przekracza kolejne granice nienawiści.

Kukiz o Petru: Niezła rodzinka

Numer 1324 - 22.01.2016
POLITYKA To było jedyne miejsce, w które można było [wtedy] wyjeżdżać – tak Ryszard Petru tłumaczy się z informacji „Gazety Polskiej”, która ujawniła, że jako dziecko wychowywał się w Rosji pod okiem GRU. Do przeszłości lidera Nowoczesnej odniósł się też Paweł Kukiz. „Rysiu... Rodziny się nie wybiera – fakt. Ale czym skorupka za młodu...” – napisał polityk.

Prezes Rzepliński złamie konstytucję

Numer 1323 - 21.01.2016
PRAWO Trybunał Konstytucyjny będzie sędzią we własnej sprawie – rozpozna nowelizację ustawy o TK autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Nowa ustawa – która według konstytucji obowiązuje członków Trybunału – wymaga orzekania w 13-osobowym składzie. Mimo to prezes TK Andrzej Rzepliński zdecydował, że jej konstytucyjność zbada 12 sędziów.

KOD w Strasburgu donosi na Polskę

Numer 1322 - 20.01.2016
POLITYKA Dziś przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji kończą swój pobyt w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Przekonywali tam europosłów, żeby „sankcje czy restrykcje, jeżeli muszą być”, skierowane były nie wobec zwykłych Polaków, ale „wobec rządu i liderów antydemokratycznej większości parlamentarnej” w Polsce.

W obronie Polski

Numer 1321 - 19.01.2016
W siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbędzie się dziś debata o Polsce. Przed samą dyskusją europosłów premier Beata Szydło spotka się z liderami poszczególnych frakcji w PE. – Zmiany, które wprowadzamy, są realizacją zobowiązań podjętych wobec wyborców – powiedziała szefowa rządu przed wylotem do Strasburga.

Nie o taką Unię walczyliśmy

Numer 1320 - 18.01.2016