Samuel Pereira

Pozorna zmiana w kaście nietykalnych

Numer 928 - 30.09.2014
Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu – mawiał książę Salina z powieści „Lampart” Giuseppe Tomasiego di Lampedusy. To powiedzenie idealnie oddaje ostatnie zdarzenia w Polsce. Przekazywanie sobie ministerstw, ucieczka od złożonych deklaracji poprzez wymianę stanowisk ich autorów. To wszystko ma na celu jedno: przekonać Polaków, że będzie lepiej, bo przecież „zmienił się” rząd.

Drzewiecki i Nowak w masce Ewy Kopacz

Numer 939 - 13.10.2014
Z zewnątrz stary front propagandowy promuje „nowe otwarcie” partii rządzącej – przedstawiając PO jako ugrupowanie przejęte z rąk cynicznego i żądnego władzy Donalda z Sopotu przez miłującą zwykłych ludzi Matkę Ewę z Szydłowca. W rzeczywistości jednak PO wciąż pozostaje partią afer taśmowej, zegarkowej, hazardowej i wielu innych. Partią o twarzy Sławomira Nowaka i „Mira” Drzewieckiego.

POLSKA FATALNE KUNKTATORSTWO Co nam po Ukrainie?

Numer 1025 - 28.01.2015
Tchórzostwo zachodniej Europy nie powinno nas dziwić. Zachód nie zamierza umierać za Ukrainę, zbyt silne interesy łączą z Rosją zarówno Francję, jak i Niemcy. Nasze wsparcie dla sąsiada niepokojonego rosyjską agresją to działanie strategiczne z punktu widzenia polskiego interesu.

Wyjdźmy z piaskownicy

Numer 1101 - 28.04.2015
Jedni żyją od oburzenia do oburzenia, inni radzą, by zrobić film o ignorowaniu raportów Jana Karskiego z niemieckiej eksterminacji. „Odpłaćmy Amerykanom pięknym za nadobne” – nawołuje Robert Mazurek. Niech dyrektor FBI przyjedzie do Polski i pozna historię – zapraszają w liście dyrektorzy muzeów. Gdzie w tym wszystkim państwo? Wyjdźmy z piaskownicy!

Nawet leminga oszukali

Numer 1125 - 27.05.2015
PLATFORMA PANIKA PARTII WŁADZY „To nie partia przegrała, ale Bronisław Komorowski” – stwierdził zarząd Platformy, ugrupowania, które na kampanię Komorowskiego według nieoficjalnych danych wydało 19 mln zł. Takie wnioski partii rządzącej to cios wymierzony prosto w serce wyborcy Platformy. 8,1 mln Polaków zagłosowało na człowieka, którego wstydzi się nawet własna partia.

Platformo, odczep się od internetu

Numer 1135 - 09.06.2015
Gdy politycy i sympatycy Platformy Obywatelskiej pytani o przyczyny porażki wyborczej wskazywali na internautów – można było się śmiać. Teraz, gdy partia rządząca postanowiła zabrać się do internetu – już tak śmiesznie nie jest. Musimy mieć świadomość, że PO zrobi naprawdę wiele, by władzy raz zdobytej nie oddać nigdy.

Tajna broń PiS-u

Numer 1153 - 30.06.2015
Zadaniem każdej partii politycznej jest zdobycie władzy i jej zachowanie. Prawicy nie będzie lekko, kluczowe będzie utrzymanie poparcia także po wyborach. A przede wszystkim podtrzymanie zaufania wyborców.

Skandal Sąd demaskuje system III RP

Numer 1157 - 04.07.2015
„Miś Uszatek” cierpi za Smoleńsk

Ustrzec się błędów

Numer 1276 - 23.11.2015
Jak na razie sondaże dają wiatr w żagle działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości. Decyzje, które wywołują histerię obrońców post-PRL-owskiego systemu, nie przerażają obywateli. Dzieje się tak, ponieważ wyborcy właśnie dlatego poparli PiS, bo chcą zmian. Warto jednak pamiętać o tym, że zmiany muszą być przeprowadzane w sposób maksymalnie skuteczny i zrozumiały dla społeczeństwa.

ZMIANA CZYJA TA DEMOKRACJA? Skowyt tracących koryto

Numer 1283 - 01.12.2015
Patrzę na wydanie „Gazety Wyborczej” z przedwyborczego piątku. Tytuł grzmi: „Stawką tych wyborów jest sama demokracja”. Kupiłem sobie ten egzemplarz na pamiątkę. Teraz, miesiąc po tamtym manifeście widzę, że tamta histeria to był dopiero początek, bo dziś, dwa tygodnie po zaprzysiężeniu rządu, już ogłoszono, że demokracja została zamordowana.

Prezydent na cienkiej linie

Numer 1289 - 08.12.2015
Zmiany obiecane przez Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej i przez Andrzeja Dudę w prezydenckiej w dużej mierze się pokrywają. Nie dziwi więc współdziałanie rządu, Sejmu i prezydenta w ich realizacji. Dla głowy państwa jednak sytuacja jest szczególna, bo ustawiając się w pierwszej linii na froncie walki, nie tylko traci wizerunkowo, lecz także hamuje proces jednoczenia Polaków.

Dziecko wrogiem

numer 1560 - 28.10.2016
Zwolennicy prawa do aborcji dokonali totalnego zakłamania podstawowych pojęć. Jako wzór empatii stawiają piosenkarkę Natalię Przybysz, która w trosce o męża, dwójkę dzieci i z powodu małego mieszkania (60 mkw.) usunęła dziecko. Aborcja na życzenie, według jej zwolenników, przywraca godność.

KOD się odsłonił

numer 1444 - 14.06.2016

Polska znowu im przeszkadza

numer 1426 - 23.05.2016

Prestiżowa nagroda dla naszego fotoreportera!

Numer 1334 - 03.02.2016
Filip Błażejowski, fotoreporter „Gazety Polskiej”, otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcie roku 2015 w kategorii wydarzenia – świat. Stowarzyszenie Fotoreporterów wyróżniło fotografię wykonaną przez Błażejowskiego w obozie przejściowym dla uchodźców na granicy serbsko-macedońskiej.

Kto procesem wojuje, ten od procesu ginie

Numer 1333 - 02.02.2016
MEDIA Prawo i Sprawiedliwość pozwało spółkę Agora wydającą „Gazetę Wyborczą” za porównanie Polski rządzonej przez PiS do „państwa mafijnego”. Gazeta, która wieszczy, że PiS „procesami będzie uciszać wolne media” – pozywała za teksty w „Gazecie Polskiej” Rafała Ziemkiewicza oraz poetę i pisarza Jarosława Marka Rymkiewicza.

Prokuratura pod polityczną odpowiedzialnością

Numer 1332 - 01.02.2016
W sobotę Senat przyjął projekty dwóch ustaw reformujących prokuraturę. Dzięki nowym przepisom dojdzie do ponownego połączenia urzędów ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Po wejściu w życie ustawy nowym pierwszym prokuratorem zostanie Zbigniew Ziobro, obecny minister sprawiedliwości.

Będzie kontynuacja serii „Media III RP”

Numer 1331 - 30.01.2016
TELEWIZJA Szef TVP2 Maciej Chmiel chce, żeby powstała kolejna część słynnej serii „Media III RP”. Najnowszy film pokazywałby sytuację w mediach w obecnych czasach. Pierwsze trzy odcinki cyklu to tzw. półkowniki, które nie doczekały się dotąd publikacji na antenie TVP. Najbardziej znaną sceną „Mediów” są ujęcia z 1991 r., ze wspólnej podróży samochodem Moniki Olejnik i Jerzego Urbana.

Kelner z zarzutami ws. kradzieży „Gęsiarki”

Numer 1330 - 29.01.2016
AFERA Prokuratura ustaliła jednego ze sprawców w głośnej sprawie wyniesienia i sprzedaży „Gęsiarki” Romana Kochanowskiego – obrazu, który znajdował się w Pałacu Prezydenckim. – Prokurator przedstawił zarzut byłemu kelnerowi z Kancelarii Prezydenta – poinformował „Gazetę Polskę Codziennie” rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Przemysław Nowak.

Anna Anders kandydatką PiS-u na senatora

Numer 1328 - 27.01.2016
Znamy kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach uzupełniających do Senatu. Podczas wczorajszej konferencji prasowej prezes Jarosław Kaczyński poinformował, że o mandat będzie się starała Anna Maria Anders, piastująca obecnie funkcję przewodniczącej Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. – Ten wybór to gest wobec Polonii, szczególnie amerykańskiej – podkreślił prezes Kaczyński.

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama