Piotr Lisiewicz

Wirtualny Erewań nadaje

numer 2030 - 21.05.2018
„Właśnie dzięki pływaniu i gimnastyce, dzięki prawidłowemu wypoczynkowi, Lenin potrafił uczyć się wytrwale i opanował cały program nauki szkoły wyższej” – pisał Michaił Zoszczenko w jednym ze swoich opowiadań.

​Bordello bum bum

numer 2024 - 14.05.2018
Na wieść o tym, że w apartamencie ich kolegi jest burdel, trójka zażywnych mężczyzn na wyścigi opuściła studio „Woronicza 17”. Największą na to ochotę miał Adam Struzik z PSL i namówił pozostałych, by zrobili to zbiorowo. Wątpliwości miał Andrzej Halicki. Ale u polityka PO identyfikacja z „programem” głoszonym przez urzędującą w apartamencie Stanisława Gawłowskiego „Majkę” dziwić nie może.

Andrzej Wielki i jego partia prezydencka

numer 2020 - 09.05.2018
TYGODNIK Prezydent Andrzej Duda porzucił program dobrej zmiany w Polsce, utrudniając reformy w wojsku, opóźniając reformę sądów i uniemożliwiając przełom w polityce symbolicznej, czyli degradację Jaruzelskiego i Kiszczaka. Mimo to chciałby zostać uznany za męża stanu. Znalazł więc sobie drogę na skróty.

​Razem z Balcerowiczem?

numer 2018 - 07.05.2018


Degradacja Dudy

numer 2008 - 23.04.2018
Uzasadniając „grubą kreskę”, Tadeusz Mazowiecki powiedział o rozliczeniu komunizmu: „ta sprawa nie będzie regulowana na poziomie ustaw. Natomiast można rozmawiać o symbolicznym, za pomocą uchwały, ocenieniu osób i wydarzeń”. Nie, to nie Mazowiecki, tylko rzecznik prezydenta Łapiński o tym, dlaczego generałowie mordujący na rozkaz Moskwy Polaków pozostaną generałami.

​Sojusznicy nie zdradzają

numer 2002 - 16.04.2018


​Guru awangardy buduje pomnik smoleński

numer 1998 - 11.04.2018
SZTUKA Otwarty bagażnik dużego fiata, w nim… narodził się Pan Jezus. Żłóbek, sianko, gałązki i choinkowe lampki. To była najbardziej wstrząsająca instalacja w historii polskiej sztuki, bo dwa miesiące wcześniej zbiry do bagażnika takiego fiata wrzuciły ks. Jerzego Popiełuszkę.

​Nasz triumf 10 kwietnia

numer 1996 - 09.04.2018
„A kiedy przyślą tutaj wygrzebywać popioły po zielonych cmentarzach, może także i mnie wezmą i zaniosą do mojej ziemi... O takim teraz marzę powrocie!” – pisał Juliusz Słowacki. II RP spełniła jego marzenie, ze sprowadzenia prochów poety czyniąc narodowe święto. 10 kwietnia po raz pierwszy czeka nas też radość – na pl.

​Wielkość polskiej wsi

numer 1985 - 26.03.2018
Budynek Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej nawiązuje kształtem do wiejskiego domu rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów. Przywraca tym samym godność mieszkańcom polskiej wsi, rytualnie opluwanym w antypolskich filmach. To tam odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów.

​Skazani na niewinność

numer 1981 - 21.03.2018
TYGODNIK Zbigniew Wielkanowski, przez lata uznawany za symbol patologii, sądzi dziś w Toruniu nieletnich. Ryszard Milewski, sędzia na telefon z Gdańska, przeniósł się do Białegostoku. Mirosław Topyła z Żyrardowa będzie orzekał dalej, bo był roztargniony. O patologiach w polskich sądach pisze w „Gazecie Polskiej” Piotr Lisiewicz.

Rusofobia albo śmierć

numer 1979 - 19.03.2018
Dlaczego Putin uniemożliwił start kontrkandydata Nawalnego, choć mógł wygrać bez tego? Bo rosyjska władza myśli w perspektywie dziesięcioleci, a słyszalność argumentów Nawalnego teraz może szkodzić w przyszłości. To ważniejsze niż przejmowanie się gadaniem Zachodu o demokracji, skoro i tak nic nam nie zrobi. Kreml działa racjonalnie, ale to racjonalność psychopaty.

​Generał Kukliński i szeregowy Jaruzelski

numer 1975 - 14.03.2018
BOHATEROWIE I ZDRAJCY „»Dożyliśmy« – te słowa wypowiadało wielu Polaków po decyzji parlamentu, w wyniku której Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak pozbawieni zostaną stopni generalskich” – pisze w najnowszej „Gazecie Polskiej” Piotr Lisiewicz.

​Rewitalizacja duszy

numer 1973 - 12.03.2018
Wieczorne spotkanie na dzielnicy. Twarz skądś kojarzę. Mój rówieśnik, syn milicjanta. Rozmowa o życiu, gość mówi, że jego dorosłe dzieci tłumaczą, iż powinien założyć firmę, a on nie chce. Żarty o upadku Jeżyc, że teraz łatwiej tu dostać hummus niż w mordę. On ostatnio zrezygnował z internetu, bo uważa, że zmienia duszę. Dusza, no właśnie.

​Izrael i listonosze Sowietów

numer 1967 - 05.03.2018
Czy gdyby nie było komunizmu, niepodległa Polska mogłaby zrobić Marzec ’68? Znamy odpowiedź, a jest nią reakcja niepodległościowych elit na wygnaniu po 1968 r.

​Zapomnieć, jaka była PO

numer 1961 - 26.02.2018
Jedyną szansą na odrodzenie się PO byłaby sytuacja, w której Polacy zapomną, co robiła ona za swoich rządów. To jest możliwe, kiedyś – mówiąc Janem Pietrzakiem – kurz przysypie marną pamięć, zapomniane zostaną nazwiska, twarze, decyzje, czyny.

My, Izrael, Ukraina

numer 1955 - 19.02.2018
Jak ujawnił Jerzy Targalski, nad poprawką klubu Kukiz’15 do ustawy o IPN-ie, wadliwie definiującą ludobójstwo ukraińskich nacjonalistów, pracowali prof. Czesław Partacz, uczestnik rosyjskiej konferencji na Krymie, oraz prof. Włodzimierz Osadczy ze Stowarzyszenia Polska-Wschód, dawnego… Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.

​Sędziowski bojkot zdechł

numer 1949 - 12.02.2018
„Nie ukryjecie się, sprzedajni sędziowie” – tak Jarosław Kurski pogroził sędziom, którzy zgłosili się do nowego KRS-u. Zabrzmiało to jak pisk myszy, która schowała się do dziury i bohatersko straszy kota. Wcześniej sędziów straszył pozbawieniem emerytur Waldemar Żurek. I co? Kandydatów jest aż zanadto.

Redaktory pudroworóżowe

numer 1943 - 05.02.2018
„Z okazji wielkiego wyjścia postanowiła zrobić się na wampa. Wzrok przykuwała torebeczka Chloe za 5 tysięcy złotych” – tak było z Kingą Rusin. Lara Gessler „zainspirowała się hollywoodzkim glamourem. Na czerwoną suknię narzuciła krótkie futerko”. A Dominika Kulczyk wystąpiła „w bogato zdobionej, pudroworóżowej kreacji”.

PSL zasadzi szczaw

numer 1931 - 22.01.2018
„Ci, którzy wybierają drogę na skróty, połakomili się na frukta władzy, nie są godni mienić się ludowcami” – powiedział prezes PSL-u Władysław Kosiniak- Kamysz po przejściu posła tej partii do ugrupowania Jarosława Gowina. Aż podskoczyłem ze zdziwienia, bo dotąd byłem pewien, że w nadchodzących wyborach samorządowych PSL znowu zdobędzie 24 proc.

​Bezbronne noworodki i przyjaciele FSB

numer 1921 - 10.01.2018
WOŚP Pomóż bezbronnym noworodkom i wylicytuj sowiecką czapkę z napisem „Aurora”, własność byłego szefa kontrwywiadu wojskowego, który podjął nielegalną współpracę z rosyjską FSB – z tym kojarzyć się będzie tegoroczna WOŚP. Róbmy dobro, cieszmy się i wyśmiewajmy nienawiść oraz spiskowe PiS-owskie teorie. Niech wygrają noworodki, a z nimi dobrzy dorośli ludzie z gen.