Gabriel Kayzer

Egipskim chrześcijanom grozi eksterminacja

Numer 590 - 19.08.2013
WYWIAD Z DR. TOMASZEM M. KORCZYŃSKIM Z MIĘDZYNARODOWEGO DZIEŁA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO OPEN DOORS ROZMAWIA GABRIEL KAYZER

Włoscy katolicy fascynują się polskim katolicyzmem

Numer 737 - 13.02.2014
Włoscy katolicy są zafascynowani nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia, polskim przywiązaniem do liturgii, świąt, modlitwy, pielgrzymek i sanktuariów, takich jak Częstochowa. Włosi cenią u Polaków mocne poczucie transcendencji i świętości. Czym charakteryzuje się włoski katolicyzm?

Niemcy lobbują w Waszyngtonie

Numer 815 - 19.05.2014
USA Według amerykańskiej Fundacji Sunlight Niemcy są na drugim miejscu wśród wszystkich państw na świecie pod względem pieniędzy wydawanych na lobbowanie na rzecz swoich interesów w Waszyngtonie. Tylko Zjednoczone Emiraty Arabskie wydały w 2013 r. więcej na ten cel.

Rosyjsko-europejska wojna kulturowa

Numer 813 - 16.05.2014
WŁOCHY Uniwersytet Ca ’Foscari w Wenecji podał w środę, że rosyjski minister kultury Władimir Miedynski odwołał zaplanowaną wcześniej wizytę, podczas której miał odebrać wyróżnienie za swoją działalność na polu kultury. Powodem odwołania wizyty był protest studentów i profesorów tego uniwersytetu.

Paranoja rośnie w siłę

Numer 813 - 16.05.2014
Francja Władze szkolne w mieście Nantes w zachodniej Francji wywołały poruszenie, zapraszając chłopców do przybycia w piątek do szkoły w spódnicach w ramach akcji „Podnieś spódnicę” (Ce que soulève la jupe), promującej równość płci i walkę z seksizmem. Przeciwko akcji protestują przeciwnicy ideologii gender.

Drugi rok w więzieniu za ratowanie dzieci

Numer 812 - 15.05.2014
Prześladowania chrześcijan dotarły do państw zachodnich. Działaczka pro-life Mary Wagner, która namawiała kobiety do nieprzeprowadzania aborcji, od 15 sierpnia 2012 r. znajduje się w więzieniu. O uwolnienie więźnia sumienia, jakim jest Mary Wagner, walczą katolicy z całego świata.

Ateiści chcą mieć kapelana

Numer 811 - 14.05.2014
USA Wojskowe Stowarzyszenie Ateistów i Wolnomyślicieli (MAAF) zgłosiło we wtorek wniosek do Marynarki Wojennej, w którym proponuje powołanie kapelana dla ateistów i osób bezwyznaniowych. Republikanie uważają to za paradoks, gdyż motto kapelanów USA Army brzmi: „Pro Deo et Patria” – „Dla Boga i Ojczyzny”.

Conchita Wurst – „cyrkowy dziwoląg”

Numer 811 - 14.05.2014
NORWEGIA Norweska gazeta „Verdens Gang” porównała zwycięzcę Eurowizji Conchitę Wurst do cyrkowego dziwoląga. Określenie to spotkało się z potępieniem norweskich środowisk lewicowych. Nie jest to jednak nowe porównanie, gdyż w całej Europie słychać podobne określenia.

Hiszpania opóźnia zmianę prawa aborcyjnego

Numer 810 - 13.05.2014
MADRYT Hiszpańscy socjaliści zarzucają rządzącej Hiszpanią konserwatywnej Partii Ludowej (PP) obłudę polityczną. Zmiana prawa aborcyjnego, która miała być sztandarową reformą rządzącego obecnie w Madrycie premiera Mariano Rajoya, ma być bowiem rozpatrywana dopiero po wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja.

Troskliwy ojciec w kajdankach

Numer 808 - 10.05.2014
W szkole Gilford High School w New Hampshire dzieci bez wiedzy rodziców omawiały z nauczycielem języka angielskiego książkę, w której znajdują się treści pornograficzne. Po tym, jak jeden z rodziców, William Baer, zaprotestował, został zatrzymany przez policję i przewieziony w kajdankach ze szkoły do aresztu.

Putin gra na czas

Numer 807 - 09.05.2014
Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen podał wczoraj, że zapewnienia prezydenta Rosji Władimira Putina, iż rosyjska armia wycofywała się znad granicy rosyjsko ukraińskiej, mijają się z prawdą. Rosyjskie MSZ zarzuciło Rasmussenowi „ślepotę”. Także Waszyngton i Kijów podają, że wojska rosyjskie wciąż stacjonują przy granicy ukraińskiej.

Separatystyczne stany USA

Numer 805 - 07.05.2014
WASZYNGTON Sukces farmera Clivena Bundy’ego, walczącego z władzami federalnymi ws. niepłacenia podatków za użytkowanie swojego rancza, zainspirował władze poszczególnych stanów. Rozważają one możliwość wypowiedzenia podatkowego nieposłuszeństwa władzom w Waszyngtonie.

Kompromitacja anglikańskiego biskupa

Numer 804 - 06.05.2014
HEREZJE Pierwszy homoseksualny biskup w Kościele episkopalnym w Stanach Zjednoczonych Gene Robinson ogłosił, że weźmie rozwód z mężczyzną, z którym zawarł kontrakt „małżeński” w 2010 r. Zanim bp Robinson związał się z Markiem Andrew, rozwiódł się z żoną, z którą ma dwie córki.

Ateiści tworzą kościół bez Boga

Numer 803 - 05.05.2014
NIEWIARA W miniony weekend w południowym Londynie odbyło się pierwsze Zgromadzenie Ogólne Kościołów Ateistycznych. Spotkali się przywódcy wspólnot ateistycznych The Sunday Assembly z całego świata. W najbliższym czasie ateiści planują utworzenie blisko 400 wspólnot rozsianych po całym świecie. Kościół ateistów jest najszybciej rozwijającym się kościołem na świecie.

Bawaria: katolicka zapora przed islamem

Numer 802 - 02.05.2014
Sąd Administracyjny w Monachium odrzucił ostatnio skargę 18-letniej uczennicy, która oskarżyła liceum zawodowe pod Ratyzboną w Bawarii o naruszenie jej konstytucyjnego prawa do ekspresji religijnej. Władze szkolne zabroniły jej bowiem uczestniczenia w zajęciach lekcyjnych w nikabie – islamskiej chuście zasłaniającej całą twarz, z wyjątkiem oczu.

Hiszpania wprowadzi rejestr pedofilów

Numer 801 - 30.04.2014
MADRYT Hiszpański rząd planuje utworzyć rejestr przestępców seksualnych, do którego będą mieli dostęp m.in. rodzice. Ma to uchronić ich dzieci przed kontaktem z pedofilami. Osoba, która raz trafi do takiego rejestru, już nigdy nie będzie mogła być z niego wykreślona.

Izraelsko-palestyński impas

Numer 800 - 29.04.2014
BLISKI WSCHÓD Premier Izraela Beniamin Netanjahu w przemówieniu podczas otwarcia Jom HaSzoa, Dnia Pamięci o Ofiarach i Bohaterach Holokaustu, stwierdził, że nie będzie negocjował z palestyńskim rządem jedności narodowej, dopóki wchodząca w jego skład organizacja terrorystyczna Hamas nie porzuci chęci zniszczenia Izraela.

Dymisja premiera po katastrofie morskiej

Numer 799 - 28.04.2014
SEUL Premier Korei Płd. Jung Hong-won złożył w niedzielę na ręce pani prezydent Park Geun-hye rezygnację z pełnienia swojego stanowiska w związku z katastrofą morską statku „Sewol”. W wyniku tragedii śmierć poniosło ok. 300 osób. Decyzja o przyjęciu bądź odrzuceniu dymisji należy teraz do pani prezydent.

Biblia niechciana w USA

Numer 798 - 26.04.2014
W jednej ze szkół podstawowych w Teksasie nauczyciel zabronił uczniowi na terenie szkoły czytać w czasie wolnym Biblii, twierdząc, że jest to „niewłaściwe”. Nie jest to jednak wypadek odosobniony. Niedawno bowiem, ze względu wiarę w Boga, Brandon Jenkins nie dostał się w Community College of Baltimore County na szkolenia z radioterapii.

Nareszcie święty!

Numer 798 - 26.04.2014
Podczas mszy kanonizacyjnej celebrowanej przez papieża Franciszka, która rozpocznie się o godz. 10, bł. Jan Paweł II wraz z bł. Janem XXIII zostaną ogłoszeni świętymi. Obu papieży łączy wielkie posłannictwo. – Zarówno Jan XXIII, jak i Jan Paweł II nieśli światu orędzie miłosierdzia Bożego. Są oni żywym przykładem tego miłosierdzia – powiedział „Codziennej” ks. dr hab.

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama