Dorota Kania

Najlepsza decyzja

numer 2230 - 17.01.2019
Jak zadeklarował prezes Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska, które zgodnie z Kodeksem wyborczym muszą się odbyć ze względu na tragiczną śmierć dotychczasowego prezydenta, Pawła Adamowicza.

Antyokościelna histeria

numer 2224 - 10.01.2019
Zorientowani na lewą stronę sceny politycznej parlamentarzyści od dłuższego czasu toczą walkę z Kościołem. Nie przeszkadzają im inne wyznania, natomiast Kościół katolicki stał się obiektem ich ataków. Liderką tych działań jest Joanna Scheuring-Wielgus z poparciem Ryszarda Petru, Barbary Nowackiej oraz innych polityków, którzy chcą zbić na tym kapitał polityczny za wszelką cenę.

Wizje Adama Michnika

numer 2218 - 03.01.2019
„Dziś naszą ambicją jest to, by »Wyborcza« była dla Państwa owym życiodajnym tlenem w czasach pisowskiego smogu” – takie życzenia noworoczne napisał Adam Michnik, naczelny „Gazety Wyborczej”. Warto zatem przypomnieć, czym był ów „życiodajny tlen” przez 30 lat. Ambicją twórców dziennika była zmiana świadomości Polaków i doprowadzenie do przemian kulturowych, a w konsekwencji politycznych.

Pamięć i gorzka teraźniejszość

numer 2213 - 27.12.2018
Sto lat temu wybuchło powstanie wielkopolskie, które w niezwykle istotny sposób wpłynęło na kształt granic odradzającego się państwa polskiego i osiągnęło zamierzone cele – zarówno w 1918 r., jak w latach 30., gdy Niemcy na tych terenach prowadzili intensywne działania wywiadowcze i prowokacyjne.

Rodzina to dla nas fundament

numer 2212 - 24.12.2018
Od samego początku jasno zaznaczaliśmy, że dla rządu Prawa i Sprawiedliwości polityka rodzinna będzie stanowiła fundament, że będziemy inwestowali w polskie rodziny. Z budżetu państwa przeznaczamy na nie zdecydowanie więcej niż jeszcze kilka lat temu. W 2017 r. wydatki na rzecz rodziny wyniosły 3,11 proc. produktu krajowego brutto. To przede wszystkim program Rodzina 500+, ale nie tylko.

Broń pana ministra

numer 2209 - 20.12.2018


Kiszczak i Wałęsa

numer 2203 - 13.12.2018
Nieznane dotychczas dokumenty Czesława Kiszczaka, o których wczoraj się dowiedzieliśmy, to zapewne nie ostatnie, które dotyczą byłego prezydenta i komunistycznego generała. W znajdujących się w Hoover Institution Library & Archives w Stanford archiwaliach znalazł się m.in. datowany na 31 maja 1993 r. list Kiszczaka do ówczesnego prezydenta RP Lecha Wałęsy.

Jatka w opozycji

numer 2197 - 06.12.2018
Wczorajszy dzień nie był najszczęśliwszy dla partii Katarzyny Lubnauer. Najpierw prezydium klubu Nowoczesnej przyjęło uchwałę popierającą utworzenie wspólnego koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Po ogłoszeniu tej decyzji już na posiedzeniu klubu posłowie Nowoczesnej odrzucili uchwałę prezydium, chociaż niektórzy z nich chcą być w nowym klubie.

Wielki skok na szpital Dzieciątka Jezus

numer 2191 - 29.11.2018
AFERA Warszawski Uniwersytet Medyczny chce skonsolidować trzy szpitale kliniczne: Centralny Szpital Kliniczny, Dziecięcy Szpital Kliniczny oraz Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus.

Recydywista Sławomir Nowak

numer 2191 - 29.11.2018
Czytelnicy i widzowie Strefy Wolnego Słowa doskonale pamiętają spis afer Platformy Obywatelskiej, który do dziś można znaleźć w internecie. W 2017 r. na profilu face­bookowym PiS został zamieszczony spis 115 afer rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Pojawia się w nim m.in. nazwisko Sławomira Nowaka, jednego z najbliższych współpracowników Donalda Tuska. I nie chodzi tu tylko o jedną sprawę.

Prywata, pazerność, mafia

numer 2185 - 22.11.2018
Wczorajsze sensacyjne zeznania Elżbiety Chojny-Duch, wiceminister finansów w rządzie Donalda Tuska, dają odpowiedź na pytanie, dlaczego politycy PO tak bardzo bronili się przed powołaniem komisji śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT. Okazało się, że za czasów finansów Jacka Rostowskiego w jego ministerstwie funkcjonował gabinet, w którym urzędowali lobbyści.

W co gra Leszek Czarnecki?

numer 2179 - 15.11.2018
We wtorek „Gazeta Wyborcza” opublikowała materiał oparty na zapisie nagranej rozmowy miliardera Leszka Czarneckiego i prezesa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego. Zdaniem Czarneckiego szef KNF w marcu 2018 r. miał zaoferować przychylność dla jego banku w zamian za ok. 40 mln zł.

Gra na awantury

numer 2174 - 08.11.2018
Zakaz Marszu Niepodległości we Wrocławiu i Warszawie służy rozhuśtaniu emocji. Jest to sprawdzony sposób, by do mediów poszedł przekaz o „faszystach” i „rozrabiaczach”. Stare metody rodem z najczarniejszych czasów PRL. Scenariusz przygotowany przez totalną opozycję jest czytelny i prosty do przewidzenia.

Decydujące starcie

numer 2163 - 25.10.2018
Totalna opozycja oraz jej zwolennicy w niedzielnych wyborach samorządowych przegrali dużo bardziej, niż się spodziewali i niż to próbują wmówić całemu światu. Nie pomogły im cuda nad urną, czego dowodem są twarde dane dotyczące fałszerstw wyborczych.

Niemieckie wpływy i dekoncentracja

numer 2157 - 18.10.2018
„Niemcy kupili sobie »Fakt«, »Newsweek«, Onet, żeby mieć większy wpływ na Tuska” – to zdanie wypowiedziane przez Waldemara Pawlaka podczas rozmowy z Michałem Sołowowem, biznesmenem miliarderem działającym również na rynku prasowym, zostanie najbardziej zapamiętane z całego nagrania, które ujawnił portal TVP.info.

Tajemnice Adama M.

numer 2151 - 11.10.2018
W sprawie mieszkań Adama Michnika, które zakupił dla niego w ramach umowy powiernictwa znany architekt Michał Borowski, pojawia się wiele pytań, na które redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” nie chce odpowiedzieć. Przez całe lata Adam Michnik uchodził za osobę, której nie interesują pieniądze i nie ma nawet akcji Agory – wydawcy „GW”.

Dlaczego umorzono śledztwo?

numer 2151 - 11.10.2018
Kilkuwątkowe postępowanie Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie oświadczeń majątkowych Michała Borowskiego dotyczyło m.in. niewykazania dwóch lokali mieszkalnych. Mimo postawienia zarzutów postępowanie zostało umorzone przez śledczych z PO. Mieszkania miały być zakupione dla Adama Michnika – wynika z ustaleń tygodnika „Gazeta Polska”.

​Taśmy masakrują PO

numer 2145 - 04.10.2018
Nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele, które miały uderzyć w premiera Mateusza Morawieckiego, w rzeczywistości uderzają w Platformę Obywatelską. Wystarczy przesłuchać taśmy, które pojawiły się ostatnio jako rzekoma nowość, notabene dziennikarze namiętnie wypowiadający się na ich temat chyba ich nie odsłuchali.

Wspieranie rosyjskiej agentury

numer 2139 - 27.09.2018
We wtorek w PE w Brukseli odbyła się konferencja poświęcona wojnie informacyjnej zorganizowana przez przewodniczącą Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony (SEDE) Annę Fotygę, która wróciła z Ukrainy, we współpracy z łotewską europosłanką Sandrą Kalniete oraz Międzynarodowym Instytutem Republikańskim (IRI).

Ujawniamy układ radomski

numer 2137 - 25.09.2018
Tajni współpracownicy SB, ludzie służb i komunistycznego aparatu partyjnego są w układzie, który w Radomiu i w Kozienicach funkcjonuje od wielu lat. Są w nim także ludzie, którzy mają prokuratorskie zarzuty, a w tle jest podejrzenie korupcji na gigantyczną skalę.