Dorota Kania

​Miażdżące ustalenia ws. Amber Gold

numer 2328 - 16.05.2019
To, co było wiadomo niemal od początku prac sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, znalazło potwierdzenie w dokumentach. Małgorzata Wassermann, jej przewodnicząca, stwierdziła, że po trzech latach prac komisji śledczej nie ma żadnych wątpliwości, iż szef Amber Gold Marcin P. był tzw. słupem. Nie ma też żadnych wątpliwości, że Marcin P. nie wszedł w działalność lotniczą w sposób dobrowolny.

​Sacrum nad profanum

numer 2322 - 09.05.2019
Uderzenie w Kościół to uderzenie w państwo polskie – co do tego większość Polaków nie ma najmniejszych wątpliwości. Przybierająca na sile profanacja ma na celu wykorzenienie wiary Polaków, co jest z góry skazane na niepowodzenie.

​Polexitu nie będzie

numer 2317 - 02.05.2019
Od kilu miesięcy totalna opozycja z niezwykłą konsekwencją straszy Polaków, że obóz rządzący chce doprowadzić do wyjścia naszego kraju z Unii Europejskiej. Początkowo wręcz mówiono, że Polska podejmie działania Wielkiej Brytanii – gdy jednak stało się jasne, że to zwykły wymysł, humbug, zmieniono narrację.

Skandal w sądzie

numer 2312 - 25.04.2019
Wczoraj sędzia Tomasz Jaskłowski w ekspresowym tempie wydał wyrok w procesie, który Fundacja Otwarty Dialog wytoczyła Tomaszowi Sakiewiczowi i Niezależnemu Wydawnictwu Polskiemu. Sąd nakazał publikację przeprosin oraz 10 tys. zł zadośćuczynienia. Na szczególną uwagę zasługują słowa sędziego, który stwierdził: „Sąd jest apolityczny.

​„Zasługi” Broniarza

numer 2307 - 18.04.2019
Przeprowadzony przez pracownię Kantar Public na zlecenie TVN sondaż nie pozostawia cienia wątpliwości – prawie połowa Polaków (49 proc.) nie chce strajku nauczycieli. Zestawienie z badaniem z 11 kwietnia wskazuje też, że poparcie dla protestu spada. Wyniki te nie zaskakują, gdy zna się opinie rodziców, jak też samych uczniów.

​Pamięć jest cierpliwa

numer 2301 - 11.04.2019
„Ten dzień odmienił całe moje życie” – to zdanie często pada we wspomnieniach katastrofy smoleńskiej. Nastąpiła wówczas zmiana wielu postaw; tragedia, która odebrała nam wielu znakomitych ludzi, wywołała głęboką żałobę i rozpacz. Środowisko „Gazety Polskiej” zaangażowało się w dążenie do prawdy o tym, co tak naprawdę stało się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.

​Piniędze dla złodziei

numer 2296 - 05.04.2019
„Piniędzy nie ma i nie będzie” – to słynne zdanie wypowiedziane przez Jana Vincenta-Rostowskiego, ministra finansów w gabinecie Donalda Tuska, najlepiej obrazuje politykę rządu koalicji PO-PSL. Piniędzy, owszem, nie było, ale dla obywateli, były natomiast dla wszelkiej maści cwaniaków, złodziei i aferzystów.

„Dzidzia” w spółce oddanej w zarząd Oddziałowi Y

numer 2293 - 02.04.2019
Nie tylko Jerzy Owsiak był związany ze spółką kontrolowaną przez komunistyczny wywiad wojskowy. Ustaliliśmy, że w latach 80. w spółce polonijnej, która została oddana w zarząd Oddziałowi Y, pracowała żona Jerzego, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Materiały na ten temat zostały odtajnione w IPN dopiero w październiku 2016 r.

​Platformiana pinokiada

numer 2289 - 28.03.2019
Platforma Obywatelska obiecywała Polakom wiele – a to zieloną wyspę, a to El Dorado, wszelkie swobody i oczywiście wolność internetu. Obietnice wspaniałe, a wyszło jak zawsze. Przez dłuższy czas ugrupowanie Grzegorza Schetyny wzywało w mediach społecznościowych do odrzucenia dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, znanej potocznie jako ACTA2.

​Ekstrema Solidarności

numer 2283 - 21.03.2019
Z ujawnionych przez „Gazetę Polską” i Telewizję Republika nagranych w lutym 1990 r. rozmów Lecha Wałęsy z funkcjonariuszami Milicji Obywatelskiej wyłania się ponury obraz przyszłego prezydenta RP. Kibicuje siepaczom z MO w walce z wolnymi ludźmi, którzy chcą zerwać z komunizmem.

Ujawniamy: państwo Owsiak i tajne służby

numer 2278 - 15.03.2019
Nie tylko Jerzy Owsiak był związany ze spółką kontrolowaną przez komunistyczny wywiad wojskowy. Ustaliliśmy, że w latach 80. w spółce polonijnej, która została oddana w zarząd Oddziałowi Y, pracowała żona Jerzego, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Materiały na ten temat zostały odtajnione w IPN dopiero w październiku 2016 r.

​„Bury” nie był bandytą

numer 2277 - 14.03.2019
Romuald Rajs „Bury” był polskim bohaterem. Zamordowany przez komunistów żołnierz drugiej konspiracji był w czasach PRL owiany czarną legendą mordercy białoruskiej ludności cywilnej – w związku z działalnością jego oddziału życie straciło 79 cywili.

Kto ukrył dokumenty przed UNESCO?

numer 2271 - 07.03.2019
W czasie gdy Bogdan Zdrojewski był ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, podlegli mu urzędnicy nie przekazali ekspertom UNESCO kluczowych dokumentów dotyczących kontrowersyjnej inwestycji przy pl. Zamkowym w Warszawie.

Personae non gratae

numer 2271 - 07.03.2019
Kazimierz Marcinkiewicz miał wystartować do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej. Pojawił się nawet na konferencji prasowej wraz z innymi zgasłymi gwiazdami polskiej polityki, a tych nowych liderów prezentował Grzegorz Schetyna. Jednak tak się nie stanie, na co podobno wpływ miały mieć sprawy osobiste byłego premiera.

Exodus członków z PSL

numer 2266 - 28.02.2019
Przystąpienie Polskiego Stronnictwa Ludowego do Koalicji Europejskiej, w której znaleźli się przeciwnicy Kościoła katolickiego i zwolennicy LGTB, wywołało poruszenie wśród działaczy PSL. „Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę.

Tajemnice Birgfellnera

numer 2260 - 21.02.2019
W najnowszym tygodniku „Gazeta Polska” ujawniliśmy biznesowe powiązania Geralda Birgfellnera, austriackiego biznesmena, który nagrywał Jarosława Kaczyńskiego. Tropy biegną na Cypr, a także do rosyjskiego oligarchy – zaufanego Władimira Putina i jednego z najbogatszych ludzi w Rosji.

Nietykalny Stefan Michnik

numer 2254 - 14.02.2019
Zbrodniarze i oprawcy z aparatu bezpieczeństwa PRL mają się bardzo dobrze, w przeciwieństwie do ich ofiar. Katów nie dotknęły żadne rozliczenia – jeśli nawet tracili pracę w bezpiece i sądownictwie, to czekało ich miękkie lądowanie w innych instytucjach. Sztandarowym przykładem jest Stefan Michnik, przyrodni brat redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Trwa gra taśmami

numer 2248 - 07.02.2019
Śledczy nie mają taśm, których stenogramy publikuje „Gazeta Wyborcza”. Pełnomocnik austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera Roman Giertych nie załączył ich do pisemnego zawiadomienia, które złożył w prokuraturze. Dlaczego? Nie wiadomo, pan mecenas nie chce odpowiedzieć na to pytanie. Warto się jednak zastanowić, dlaczego tego nie zrobił.

Socjotechnika nienawiści

numer 2246 - 05.02.2019
Po zabójstwie Pawła Adamowicza liberalno-lewicowe media oraz politycy opozycji zaczęli oskarżać prawicę o atmosferę nienawiści, która doprowadziła do tragedii. To nie pierwszy raz, kiedy dramat jest wykorzystywany do walki politycznej w jednym celu – odsunięcia konserwatystów od władzy.


Latyfundia Kaczyńskiego

numer 2242 - 31.01.2019
Jarosław Kaczyński nie ma wielu kont, nieruchomości ani oszczędności, czy to w walucie rodzimej czy obcej. Nie jest krezusem w żadnym tego słowa znaczeniu, jak wielu polityków. Nie zarabia dziesiątków tysięcy złotych miesięcznie i nie „załatwia” żadnych kontraktów.


-->