Dorota Kania

Nienawiść w sieci

numer 2682 - 13.07.2020
Na finiszu prezydenckiej kampanii wyborczej w internecie zaroiło się bardziej niż zwykle od kłamstw. Niektóre z nich wprost podlegają konkretnym paragrafom Kodeksu karnego i warto, by zajęły się tym odpowiednie służby. Może to wreszcie znacznie ograniczyć działalność hejterów, którzy czują się całkowicie bezkarni.
 

​Zagończyk Platformy

numer 2679 - 09.07.2020
Nitras musi odejść – chciałoby się zakrzyknąć, widząc zachowanie Sławomira Nitrasa, posła Platformy Obywatelskiej. A to pogrzebie w Sejmie w damskich torebkach, a to rzuci się na wiceministra Sławomira Kaletę, napadnie na politycznego przeciwnika, nakrzyczy na swojego adwersarza.

Największa zbrodnia barbarii

numer 2676 - 06.07.2020
W ostatnich dniach barbarzyńcy nawet nie próbują ukrywać pogardy wobec swych oponentów, sięgając po metody z gatunku gangsteryzmu politycznego. Ten stan będzie się nasilał do ostatnich minut kampanii wyborczej, bo barbaria ma nadzieję, że dzięki temu część wyborców odwróci się od prezydenta Andrzeja Dudy.

​Brudne barwy kampanii

numer 2673 - 02.07.2020
Wiadomo, że kampania wyborcza opiera się na emocjach i na różnego rodzaju zabiegach PR, które mają przekonać wyborców do konkretnego kandydata. Wczoraj jednak pojawiła się informacja, która jest typowym fake newsem, tym bardziej obrzydliwym, że sprawa dotycząca pedofilii została instrumentalnie potraktowana.

Kto artystom narobił na głowy

numer 2670 - 29.06.2020
„Ja się czuję, jakby ktoś na mnie srał cały czas, to jest coś okropnego” – mówiła we wrześniu 2017 r. w Radiu Zet Krystyna Janda w kontekście sytuacji politycznej. Minęły trzy lata i niewiele się zmieniło w podejściu artystów do rzeczywistości.

Język „miłości”

numer 2667 - 25.06.2020
„Młodzi aktywiści od klimatu lżeni przez PiS-owski motłoch”; „To jest to samo polactwo, które mordowało Żydów w Jedwabnem. To jest to samo polactwo, które po wojnie wydawało sąsiadów UB, żeby przyjąć ich mieszkania. Że teraz nie mordują, to tylko kwestia warunków”; „Oni mają ordynarne ryje i to wszystko elektorat PiS. PS A ich baby! Nie lepsze!”.

Jakiej chcesz Polski?

numer 2664 - 22.06.2020
Na to pytanie odpowie każdy z nas, głosując w wyborach prezydenckich. Czy chcemy ojczyzny zbudowanej na wartościach, z tożsamością narodową, czy kraju multi-kulti przesyconego polityką wstydu?

​Tożsamość, głupcze!

numer 2661 - 18.06.2020
Im bliżej pierwszej tury wyborów prezydenckich, tym bardziej będzie się zaostrzała debata publiczna. Sztabowcy Rafała Trzaskowskiego to ludzie stojący za sukcesem Donalda Tuska i tym samym Platformy Obywatelskiej w 2007 r., i trzeba o tym pamiętać. Teraz mamy podobny arsenał chwytów jak 13 lat temu, tylko w nowym opakowaniu.

Język sowieckich najeźdźców

numer 2658 - 15.06.2020
Dziennikarka TVN wypraszająca ze studia posła Zjednoczonej Prawicy. Nieprawdziwe artykuły w „Gazecie Wyborczej” atakujące ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. Skandaliczne publikacje Onetu na temat śmierci ofiary afery reprywatyzacyjnej.

Sejmowe dzieci Palikota

numer 2653 - 08.06.2020
18 lipca 2017 r., posiedzenie Sejmu. Z ław opozycji co chwila słychać pokrzykiwania i mało eleganckie odzywki. W pewnym momencie jeden z posłów Platformy Obywatelskiej krzyczy do idącego na mównicę Jarosława Kaczyńskiego: „Zadzwoń do brata”. Z miejsc Platformy wybuchają salwy śmiechu jak po najlepszym kawale.

Brudne gry totalnych

numer 2650 - 04.06.2020
Ta najkrótsza w historii kampania wyborcza będzie najbrutalniejszym plebiscytem. To, z czym mieliśmy do czynienia w ostatnich tygodniach, będzie wielokrotnie spotęgowane – będą mnożyły się fake newsy, a nim zostaną zdementowane, pojawią się nowe. „Cyngle” totalnej opozycji, znani z paskudnych publikacji, czując zew krwi, rzucą się rozszarpywać przeciwnika.

Pole bitwy – krajobraz medialny

numer 2647 - 01.06.2020
Wielką naiwnością wykazują się ci, którzy sądzą, że w mediach może zapanować ład i nie będzie walki o wpływy. Wymyślona na początku lat 90. ubiegłego stulecia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zdominowana przez postkomunistów, na wiele lat tak zabetonowała medialną scenę, że do dziś odczuwamy skutki tamtych decyzji.

​Hakerzy Putina w akcji

numer 2644 - 28.05.2020
Hakerzy zaatakowali Ministerstwo Obrony Narodowej, włamali się na stronę Telewizji Republika, portal Niezależna.pl, Radia Szczecin oraz mediów publicznych, wykorzystując logo Polskiej Agencji Prasowej. Stało się to tuż przed polsko-amerykańskimi ćwiczeniami wojskowymi Defender-Europe 20 Plus.

Polityczna młócka, czyli wszystkie chwyty dozwolone

numer 2641 - 25.05.2020
W ostatnich tygodniach mogliśmy obserwować przedziwną sytuację: niedawni koalicjanci i sympatycy skaczą sobie do gardeł, konkurenci polityczni deklarują zbieranie głosów poparcia dla politycznego rywala, a jeden z kandydatów preferuje burdy uliczne jako środek umożliwiający mu zdobycie upragnionego stanowiska, czyli wygranie wyborów prezydenckich.

Chamstwo w butach polityki

numer 2638 - 21.05.2020
Wczoraj swoisty popis dali przed gmachem Ministerstwa Zdrowia posłowie Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras i Marcin Kierwiński. „Szoł” w wykonaniu owych panów nie zaskoczył – miało być głośno, a że bez sensu, to kogo to obchodzi? News poszedł w świat i już.

Polska potrzebuje dziś ludzi sumienia

numer 2635 - 18.05.2020
Jan Paweł II był w moim życiu niemal od zawsze – został papieżem, gdy byłam nastolatką, i towarzyszył mi przez całe dorosłe życie. Był naszym papieżem, biskupem z Krakowa, z Franciszkańskiej 3.

Informator Tomasza Sekielskiego oskarżony o oszustwo

numer 2634 - 16.05.2020
Marek L., główny informator współpracujący z Tomaszem Sekielskim przy filmie o księdzach pedofilach, były prezes Fundacji „Nie lękajcie się”, został tydzień temu oskarżony przez szczecińską prokuraturę o oszustwo – ustaliła „Gazeta Polska”. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

​Wycofywanie kandydatów: kto w zamian?

numer 2632 - 14.05.2020


Ulica, zagranica i… znowu ulica

numer 2629 - 11.05.2020
Weekendowe protesty tzw. strajku przedsiębiorców pokazały, że w jednym szeregu stanęli Grzegorz Braun, Borys Budka i etatowi zadymiarze z panią Leokadią na czele, którzy z przedsiębiorcami nie mają nic wspólnego. Wnioski płynące z obserwacji tej hucpy sprowadzają się do jednego: rozhuśtać nastroje tak, by doprowadzić do zmiany władzy.

Wyborcze scenariusze

numer 2626 - 07.05.2020
Wcześniejsze wybory parlamentarne to jeden ze scenariuszy, które obecnie są rozważane w partii rządzącej. Czy zmieniłaby się scena polityczna, gdyby do nich doszło? Zasadniczo zapewne nie, ale sporo nazwisk nie znalazłoby się w nowym parlamencie.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama