Dorota Kania

Gry targowicy

numer 2532 - 16.01.2020
Targowica w polskim parlamencie i sądownictwie zagrzewa naród do walki. Oczywiście chodzi o lepsze jutro, czyli bez władzy Zjednoczonej Prawicy. PiS jest największą zmorą demokracji, o czym wie oświecona elita, a reszta powinna jej słuchać.

Obrona Grodzkigate

numer 2529 - 13.01.2020
Jeżeli ktoś miał jeszcze złudzenia odnośnie do resztek obiektywizmu mediów sprzyjających totalnej opozycji, to pozbył się ich na zawsze w minionym tygodniu. Sprawa Tomasza Grodzkiego, marszałka Senatu, pokazała, jak dziennikarze zaangażowali się w obronę polityka, który już dawno powinien podać się do dymisji.

Pas transmisyjny Putina

numer 2526 - 09.01.2020
Gdy niemal rok temu (luty 2019) w Polsce odbywała się konferencja bliskowschodnia, opozycja w całości chóralnie potępiła polskie władze za przystąpienie i współorganizowanie tej inicjatywy. Konferencję potępił również Władimir Putin, który zorganizował spotkanie z przywódcami Turcji i Iranu. Tematem rozmów była sytuacja w Syrii. I oczywiście totalna krytyka konferencji bliskowschodniej.

Pasterz na trudne czasy

numer 2519 - 30.12.2019
Abp Marek Jędraszewski jest duszpasterzem, jakiego wierni naprawdę potrzebują. Nie posługuje się językiem poprawności politycznej, a swoje biskupie zawołanie „Scire Christum” (Znać Chrystusa) konsekwentnie realizuje w posłudze kapłańskiej.

Krzyk rozpaczy nadzwyczajnej kasty

numer 2515 - 23.12.2019
Protesty w „obronie sądów” i związane z nimi wydarzenia odsłoniły prawdziwe intencje ich organizatorów i części uczestników. Nie chodzi o żadną obronę sądów, lecz o utrzymanie przywilejów nadzwyczajnej kasty. A jeżeli nie będzie ustępstw ze strony ustawodawcy – spodziewajmy się anarchii i destrukcji wymiaru sprawiedliwości.


Europarlamentarne kłamstwa o Polsce

numer 2512 - 19.12.2019
Skandaliczna rezolucja, która została przyjęta wczoraj przez Parlament Europejski w Strasburgu, potępiająca dyskryminację i mowę nienawiści wobec osób LGBTI, a także „strefy wolne od LGBTI”, de facto dotyczy Polski. Europosłom nie spodobało się, że Polacy chcą żyć w normalnym kraju i dają odpór homoterrorowi. W tekście rezolucji znalazła się informacja, że od początku 2019 r.

Tusk w oparach autodestrukcji

numer 2509 - 16.12.2019
„Tusk wrócił, by wyrównać rachunki” – głoszą tytuły portali po spotkaniu Donalda Tuska, który pojawił się w Warszawie na promocji swojej książki pt. „Szczerze”. Bo tak naprawdę nie o książkę chodziło – ta jest bardzo słaba, a w wielu fragmentach trąci grafomanią. Tusk wysłał bardzo czytelny komunikat: „Chcę zniszczyć tych, których uważam za wrogów”.

Agenci, funkcjonariusze i działacze

numer 2507 - 13.12.2019
Sędzia, który nie orzeka, a pobiera pensję w wysokości ponad 20 tys. zł miesięcznie. Prezes, który wbrew ustawie zmienia skład orzekający. Projekty orzeczeń, które są pisane za duże pieniądze i „na mieście” – tak wyglądał obraz Trybunału Konstytucyjnego w wykonaniu sędziów wybranych głosami koalicji PO-PSL.

​Polowanie na Polskę

numer 2506 - 12.12.2019
Podczas ceremonii wręczenia Literackiej Nagrody Nobla przedstawiciel Akademii Szwedzkiej Per Westerberg wypowiedział skandaliczne i kłamliwe słowa: „Polska, rozdroże Europy, być może nawet jej serce, Olga Tokarczuk, odkrywa historię Polski jako kraju będącego ofiarą spustoszenia dokonanego przez wielkie siły, lecz również posiadającego swoją własną historię kolonializmu i antysemityzmu.

Nagrody za krytykę Polski

numer 2503 - 09.12.2019
W III RP są nagradzani głównie ci pisarze i artyści, którzy wypowiadają się źle o Polsce i są „proeuropejscy”. Nie można im odmówić talentu ani weny – tworzą bardzo dobre dzieła, czasami wręcz wybitne, tyle że ich poglądy są wymierzone we własną ojczyznę.

​Temida potrzebuje uzdrowienia

numer 2500 - 05.12.2019
Sędziowie z zarzutami dyscyplinarnymi, marsze w jednym szeregu z oskarżonymi, łamanie wszelkich zasad przyzwoitości – taki w skrócie jest obraz nadzwyczajnej kasty. W walkę o tzw. niezależne sądownictwo zaangażowali się politycy całej opozycji, ale to akurat nie dziwi.

Czerwona droga do władzy

numer 2497 - 02.12.2019
Wystąpienie Włodzimierza Czarzastego w TVP spotkało się z oburzeniem – natychmiast pojawiły się głosy o fałszowanie historii przez lidera Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Rzeczywiście tak zrobił, trzeba jednak pamiętać, że w jego przekonaniu… przedstawił stan faktyczny. Wdzięczność Sowietom i zwalczanie nawet najmniejszego przejawu konserwatyzmu to kod genetyczny większości ludzi lewicy.

​Skaza na Senacie

numer 2494 - 28.11.2019
Sprawa przeszłości marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego nabiera rumieńców. Najpierw na jaw wyszła dziwna wpłata na fundację, w której zasiadał. Napisała o tym w mediach społecznościowych prof. Agnieszka Popiela tuż przed wyborem marszałka Senatu: „Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację.

Kandydaci z kapelusza

numer 2491 - 25.11.2019
W końcu minionego tygodnia okazało się, że w Platformie Obywatelskiej odbędą się prawybory, a ich zwycięzca powalczy z kandydatami innych partii o urząd prezydenta Polski. Jednak zanim do tego doszło, były niespodziewane zwroty akcji i nieoczekiwane wyznania.

​Królestwo deweloperów

numer 2489 - 22.11.2019
GDAŃSK Śledztwo, w którym ma postawione zarzuty europosłanka Magdalena Adamowicz, zatacza coraz szersze kręgi. Postępowanie odsłoniło sieć powiązań, w których główne role odegrali gdańscy urzędnicy, włodarze miasta oraz deweloperzy. Jak ustaliła „Gazeta Polska”, w najbliższym czasie śledztwo ma być po raz kolejny przedłużone.

Błazenada w Sejmie

numer 2488 - 21.11.2019
Nie trzeba było wielkiej przenikliwości, by przewidzieć, co będzie się działo w Sejmie obecnej kadencji, zwłaszcza w wykonaniu posłów Konfederacji. Grzegorz Braun już wcześniej zasłynął wystarczająco ekstrawaganckimi wystąpieniami, więc próba blokady sejmowej mównicy nie zrobiła na nikim wrażenia.

PiS – wróg numer jeden Konfederacji

numer 2485 - 18.11.2019
Wielką naiwnością wykazali się konserwatywni wyborcy, którzy liczyli na jakąkolwiek współpracę Konfederacji z Prawem i Sprawiedliwością. Koło poselskie trzech liderów walczy o wyborców PiS, stosując zasadę: wszystkie chwyty dozwolone.

​Mandat zza krat

numer 2482 - 14.11.2019
Koalicja Obywatelska (a wcześniej PO) ma gigantyczne poparcie w aresztach i więzieniach. W każdych wyborach osadzeni zwolennicy tych ugrupowań głosują na swoich faworytów.

​Wizy, Tusk i smutek

numer 2476 - 07.11.2019
Ostatnie kilkadziesiąt godzin było prawdziwym szokiem dla części dziennikarzy mainstreamu. Konsternacja i smutne miny gościły na ekranach „naszych” telewizji i portali.

Zatrzymać barbarię

numer 2473 - 04.11.2019
Rozwrzeszczane tęczowe marsze, „żarty” przebierańców urządzane pod domem Jarosława Kaczyńskiego w wigilię Wszystkich Świętych, wyrzucanie bohaterów narodowych z nazw ulic mają wspólny mianownik. Za wymienionymi działaniami, których pozornie niemal nic nie łączy, stoją politycy opozycji, głównie Platformy Obywatelskiej. To im najbardziej zależy na zdemolowaniu życia publicznego.