reklama


Dorota Kania

​Zakiwana opozycja

numer 2598 - 02.04.2020
Ostatnie wydarzenia polityczne dotyczące wyborów i epidemii koronawirusa pokazały, jak słaba, bez pomysłu na cokolwiek, jest opozycja oraz jak nieudolnie próbuje pozyskać zaufanie Polaków. Adresowane najpewniej do gimbazy prześmiewcze nagrania Macieja Stuhra budzą co najwyżej politowanie – trudno nawet doszukać się w nich jakiegokolwiek warsztatu aktorskiego.

Konfederacja – koalicjant PO

numer 2595 - 30.03.2020
Ostatnie posiedzenie Sejmu przejdzie do historii nie tylko dlatego, że było pierwszym po wybuchu epidemii ani też z powodu wybryków ubranych w maseczki mało mądrych posłów. Zostanie zapamiętane, ponieważ obnażyło hipokryzję Konfederacji, która – jak wiele na to wskazuje – jest cichym sojusznikiem Platformy Obywatelskiej.
  

Kościół i hipokryci

numer 2592 - 26.03.2020
Jezus Chrystus przeszkadzał za życia i po zmartwychwstaniu. Nienawidzili go faryzeusze, miłośnicy pieniądza, polityczni gracze różnej maści i przeciwnicy żywej wiary. Mimo upływu dwóch tysięcy lat sytuacja się nie zmieniła. Widać to zwłaszcza dzisiaj, gdy świat ogarnęła epidemia.

Odpowiedzialność i beztroska

numer 2589 - 23.03.2020
Związana z koronawirusem trudna sytuacja zmusiła wiele osób do pozostania w domach. To nie tylko kwarantanna, lecz także praca zdalna i opieka nad dziećmi. Polacy w większości zachowują się bardzo odpowiedzialnie, ale są też tacy, którzy wyłamują się z zasad bezpieczeństwa. Oraz tacy, którzy z lubością rozsiewają fake newsy.

Bezmyślność i odpowiedzialność

numer 2586 - 19.03.2020
Panująca epidemia pokazała, że w naszym społeczeństwie oprócz odpowiedzialnej postawy panuje także, niestety, całkowita bezmyślność i nieodpowiedzialność. I ten, delikatnie mówiąc, brak rozumu nie wybiera. Oto jeden z polityków PiS urządza sobie urodziny na ponad 200 osób, mimo że rząd kategorycznie zakazał zgromadzeń powyżej 50 osób.

Jak za czasów PO obficie nagradzano nielicznych

numer 2583 - 16.03.2020
„Gigantyczne premie”, „Współpracownicy Kuchcińskiego dostali nagrody” – grzmiały media po tym, jak coroczne premie dostali pracownicy Sejmu. Zaatakowano przy tej okazji marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Okazuje się, że w przeszłości znacznie więcej pieniędzy otrzymał Lech Czapla, poprzedni szef Kancelarii Sejmu. Hojnie byli też wynagradzani jego najbliżsi współpracownicy.

Hejt i dezinformacja w czasach zarazy

numer 2583 - 16.03.2020
Wielu z nas z zagrożeniem epidemicznym ma do czynienia po raz pierwszy w życiu. To jednak nie zwalnia od myślenia i przyzwoitego zachowania. Zwłaszcza polityków i osoby publiczne, chociaż dotychczasowe przykłady pokazują, że jest inaczej.

Demiurg w gumowych klapkach

numer 2577 - 09.03.2020
„Pan pozdrowi brata, panie redaktorze” – to zdanie wypowiedziane do Adama Michnika przez Dominika Tarczyńskiego wywołało falę oburzenia w środowisku redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. Brat – czyli Stefan Michnik – to stalinowski sędzia, na którym ciążą zarzuty popełnienia zbrodni przeciwko ludzkości i który do dziś pozostaje bezkarny.

​Biznes na hejcie

numer 2574 - 05.03.2020
To, co w tej chwili obserwujemy w kontekście brudnych gier politycznych, jest jedynie wycinkiem wszechobecnego hejtu. Można go znaleźć przede wszystkim w internecie – zawodowi hejterzy produkują fake newsy, które są używane jako broń masowego rażenia w polityce.

Kampanijny amok w cieniu absurdów

numer 2571 - 02.03.2020
Mimo że jesteśmy dopiero na początku kampanii wyborczej, śmiało można powiedzieć, że będzie ona najbardziej brutalna ze wszystkich, jakich byliśmy świadkami w ciągu minionych trzydziestu lat. I że będzie obfitowała w absurdy, których już teraz nie brakuje.

Cyngle z kapiszonami

numer 2568 - 27.02.2020
Ostatnio „Wyborcza” co rusz ogłasza „rewelacje” dotyczące osób związanych z prawicą. Najpierw uderzono w mec. Jolantę Turczynowicz-Kieryłło (że ugryzła), a następnie w Patrycję Kotecką, żonę ministra Zbigniewa Ziobry (że królowa mafii). Teksty oczywiście opatrzone wielkimi tytułami z dopiskiem „Tylko u nas”.

​Przekroczone granice

numer 2562 - 20.02.2020
Koszmarny PR na osobach z chorobą nowotworową jest uprawiany przez polityków opozycji oraz ich zwolenników. W mediach społecznościowych wylewają się wulgaryzmy połączone ze zdjęciami chorych dzieci z podpisami typu „One umrą – Kaczyński zadecydował”.

Obwoźni hejterzy barbarii

numer 2559 - 17.02.2020
Grupa kilku osób organizuje protesty „w obronie demokracji”. Są one wulgarne, prymitywne i agresywne, ale to nie przeszkadza, by były nagłaśniane przez media sprzyjające totalnej opozycji. W każdym innym kraju obwoźni hejterzy byliby co najwyżej traktowani jako swoisty, mało przyjemny folklor.

Otwarte pytanie

numer 2556 - 13.02.2020
Ujawnione przez CBA dokumenty dotyczące tzw. sprawy willi Kwaśniewskich wywołały lawinę komentarzy. Jeden z dziennikarzy mediów sprzyjających totalnej opozycji pyta, dlaczego, skoro materiały były tak mocne, nie postawiono zarzutów. Odpowiedź jest prosta, wystarczy przypomnieć sobie, jak przebiegało śledztwo w sprawie willi.

Biedroń zjada lewicę

numer 2553 - 10.02.2020
Decyzja Włodzimierza Czarzastego, który doprowadził do wystawienia Roberta Biedronia jako kandydata lewicy na prezydenta, zaskoczyła nawet działaczy jego ugrupowania. I chociaż oficjalny komunikat głosił, że został poparty jednogłośnie, a na konwencjach pojawiają się wszyscy działacze lewicy, to jednak wewnątrz SLD słychać głosy niezadowolenia.

​Hołownia (nie)skoordynowany?

numer 2552 - 08.02.2020
Szymon Hołownia swoją kampanię prezydencką rozpoczął w fatalny sposób – od kpin z katastrofy smoleńskiej. Niedługo minie 10 lat od największej tragedii narodowej w powojennej Polsce, w której zginęli przedstawiciele polskich elit. I to nie tylko z Prawa i Sprawiedliwości, lecz także z innych ugrupowań, niektórzy to znajomi Szymona Hołowni.

Umarła ulica, pozostała zagranica

numer 2547 - 03.02.2020
Wykorzystywanie „zagranicy” przez polityków totalnej opozycji wydaje się w tej chwili – według ich przekonania – najlepszym sposobem na wprowadzenie w Polsce chaosu i anarchii, które pozwolą na powrót do władzy starych elit. Kwestią dyskusyjną jest, czy to realne. Opozycja jednak sięga po metody, które znamy z przeszłości.

​Polska na celowniku

numer 2544 - 30.01.2020
Rezolucja podjęta przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy dotycząca „frankenstainizacji” polskiego prawa i wezwanie do objęcia Polski procedurą monitoringu to jeden wielki skandal. Rezolucja nie ma żadnego znaczenia prawnego, ma natomiast olbrzymie znaczenie medialne, co swoją drogą ma także dobre strony.

Władimir Władimirowicz idzie na wojnę

numer 2541 - 27.01.2020
Prezydent Rosji kłamie celowo i cynicznie. Jego narracja dotycząca II wojny światowej nie wynika z braku wiedzy – wręcz przeciwnie. Zamysłem Putina jest spotęgowanie wśród Rosjan tęsknoty za „wspaniałymi czasami wielkich zwycięstw” i jednocześnie wytworzenie poczucia „oblężonej twierdzy”.

​Tajna broń

numer 2538 - 23.01.2020
Kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska wielkimi krokami zmierza do zwycięstwa. Zwycięstwa w konkursie „Najbardziej złotousty kandydat na prezydenta”.


reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama