Dorota Kania

​Polexitu nie będzie

numer 2317 - 02.05.2019
Od kilu miesięcy totalna opozycja z niezwykłą konsekwencją straszy Polaków, że obóz rządzący chce doprowadzić do wyjścia naszego kraju z Unii Europejskiej. Początkowo wręcz mówiono, że Polska podejmie działania Wielkiej Brytanii – gdy jednak stało się jasne, że to zwykły wymysł, humbug, zmieniono narrację.

Skandal w sądzie

numer 2312 - 25.04.2019
Wczoraj sędzia Tomasz Jaskłowski w ekspresowym tempie wydał wyrok w procesie, który Fundacja Otwarty Dialog wytoczyła Tomaszowi Sakiewiczowi i Niezależnemu Wydawnictwu Polskiemu. Sąd nakazał publikację przeprosin oraz 10 tys. zł zadośćuczynienia. Na szczególną uwagę zasługują słowa sędziego, który stwierdził: „Sąd jest apolityczny.

​„Zasługi” Broniarza

numer 2307 - 18.04.2019
Przeprowadzony przez pracownię Kantar Public na zlecenie TVN sondaż nie pozostawia cienia wątpliwości – prawie połowa Polaków (49 proc.) nie chce strajku nauczycieli. Zestawienie z badaniem z 11 kwietnia wskazuje też, że poparcie dla protestu spada. Wyniki te nie zaskakują, gdy zna się opinie rodziców, jak też samych uczniów.

​Pamięć jest cierpliwa

numer 2301 - 11.04.2019
„Ten dzień odmienił całe moje życie” – to zdanie często pada we wspomnieniach katastrofy smoleńskiej. Nastąpiła wówczas zmiana wielu postaw; tragedia, która odebrała nam wielu znakomitych ludzi, wywołała głęboką żałobę i rozpacz. Środowisko „Gazety Polskiej” zaangażowało się w dążenie do prawdy o tym, co tak naprawdę stało się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.

​Piniędze dla złodziei

numer 2296 - 05.04.2019
„Piniędzy nie ma i nie będzie” – to słynne zdanie wypowiedziane przez Jana Vincenta-Rostowskiego, ministra finansów w gabinecie Donalda Tuska, najlepiej obrazuje politykę rządu koalicji PO-PSL. Piniędzy, owszem, nie było, ale dla obywateli, były natomiast dla wszelkiej maści cwaniaków, złodziei i aferzystów.

„Dzidzia” w spółce oddanej w zarząd Oddziałowi Y

numer 2293 - 02.04.2019
Nie tylko Jerzy Owsiak był związany ze spółką kontrolowaną przez komunistyczny wywiad wojskowy. Ustaliliśmy, że w latach 80. w spółce polonijnej, która została oddana w zarząd Oddziałowi Y, pracowała żona Jerzego, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Materiały na ten temat zostały odtajnione w IPN dopiero w październiku 2016 r.

​Platformiana pinokiada

numer 2289 - 28.03.2019
Platforma Obywatelska obiecywała Polakom wiele – a to zieloną wyspę, a to El Dorado, wszelkie swobody i oczywiście wolność internetu. Obietnice wspaniałe, a wyszło jak zawsze. Przez dłuższy czas ugrupowanie Grzegorza Schetyny wzywało w mediach społecznościowych do odrzucenia dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, znanej potocznie jako ACTA2.

​Ekstrema Solidarności

numer 2283 - 21.03.2019
Z ujawnionych przez „Gazetę Polską” i Telewizję Republika nagranych w lutym 1990 r. rozmów Lecha Wałęsy z funkcjonariuszami Milicji Obywatelskiej wyłania się ponury obraz przyszłego prezydenta RP. Kibicuje siepaczom z MO w walce z wolnymi ludźmi, którzy chcą zerwać z komunizmem.

Ujawniamy: państwo Owsiak i tajne służby

numer 2278 - 15.03.2019
Nie tylko Jerzy Owsiak był związany ze spółką kontrolowaną przez komunistyczny wywiad wojskowy. Ustaliliśmy, że w latach 80. w spółce polonijnej, która została oddana w zarząd Oddziałowi Y, pracowała żona Jerzego, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Materiały na ten temat zostały odtajnione w IPN dopiero w październiku 2016 r.

​„Bury” nie był bandytą

numer 2277 - 14.03.2019
Romuald Rajs „Bury” był polskim bohaterem. Zamordowany przez komunistów żołnierz drugiej konspiracji był w czasach PRL owiany czarną legendą mordercy białoruskiej ludności cywilnej – w związku z działalnością jego oddziału życie straciło 79 cywili.

Kto ukrył dokumenty przed UNESCO?

numer 2271 - 07.03.2019
W czasie gdy Bogdan Zdrojewski był ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, podlegli mu urzędnicy nie przekazali ekspertom UNESCO kluczowych dokumentów dotyczących kontrowersyjnej inwestycji przy pl. Zamkowym w Warszawie.

Personae non gratae

numer 2271 - 07.03.2019
Kazimierz Marcinkiewicz miał wystartować do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej. Pojawił się nawet na konferencji prasowej wraz z innymi zgasłymi gwiazdami polskiej polityki, a tych nowych liderów prezentował Grzegorz Schetyna. Jednak tak się nie stanie, na co podobno wpływ miały mieć sprawy osobiste byłego premiera.

Exodus członków z PSL

numer 2266 - 28.02.2019
Przystąpienie Polskiego Stronnictwa Ludowego do Koalicji Europejskiej, w której znaleźli się przeciwnicy Kościoła katolickiego i zwolennicy LGTB, wywołało poruszenie wśród działaczy PSL. „Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę.

Tajemnice Birgfellnera

numer 2260 - 21.02.2019
W najnowszym tygodniku „Gazeta Polska” ujawniliśmy biznesowe powiązania Geralda Birgfellnera, austriackiego biznesmena, który nagrywał Jarosława Kaczyńskiego. Tropy biegną na Cypr, a także do rosyjskiego oligarchy – zaufanego Władimira Putina i jednego z najbogatszych ludzi w Rosji.

Nietykalny Stefan Michnik

numer 2254 - 14.02.2019
Zbrodniarze i oprawcy z aparatu bezpieczeństwa PRL mają się bardzo dobrze, w przeciwieństwie do ich ofiar. Katów nie dotknęły żadne rozliczenia – jeśli nawet tracili pracę w bezpiece i sądownictwie, to czekało ich miękkie lądowanie w innych instytucjach. Sztandarowym przykładem jest Stefan Michnik, przyrodni brat redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Trwa gra taśmami

numer 2248 - 07.02.2019
Śledczy nie mają taśm, których stenogramy publikuje „Gazeta Wyborcza”. Pełnomocnik austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera Roman Giertych nie załączył ich do pisemnego zawiadomienia, które złożył w prokuraturze. Dlaczego? Nie wiadomo, pan mecenas nie chce odpowiedzieć na to pytanie. Warto się jednak zastanowić, dlaczego tego nie zrobił.

Socjotechnika nienawiści

numer 2246 - 05.02.2019
Po zabójstwie Pawła Adamowicza liberalno-lewicowe media oraz politycy opozycji zaczęli oskarżać prawicę o atmosferę nienawiści, która doprowadziła do tragedii. To nie pierwszy raz, kiedy dramat jest wykorzystywany do walki politycznej w jednym celu – odsunięcia konserwatystów od władzy.


Latyfundia Kaczyńskiego

numer 2242 - 31.01.2019
Jarosław Kaczyński nie ma wielu kont, nieruchomości ani oszczędności, czy to w walucie rodzimej czy obcej. Nie jest krezusem w żadnym tego słowa znaczeniu, jak wielu polityków. Nie zarabia dziesiątków tysięcy złotych miesięcznie i nie „załatwia” żadnych kontraktów.

Słuszne emerytury

numer 2236 - 24.01.2019
Rząd przyjął projekt ustawy potocznie zwanej Mama 4+, czyli emerytury dla matek, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci i nie wypracowały stażu pracy wymaganego do minimalnej emerytury. Mogą one objąć co najmniej 80 tys. osób. Przysługiwać będą nie tylko matkom, które urodziły i wychowały czwórkę dzieci i skończyły 60 lat, ale także ojcom, którzy samotnie wychowywali czwórkę dzieci.

Najlepsza decyzja

numer 2230 - 17.01.2019
Jak zadeklarował prezes Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska, które zgodnie z Kodeksem wyborczym muszą się odbyć ze względu na tragiczną śmierć dotychczasowego prezydenta, Pawła Adamowicza.