Dorota Kania

Exodus członków z PSL

numer 2266 - 28.02.2019
Przystąpienie Polskiego Stronnictwa Ludowego do Koalicji Europejskiej, w której znaleźli się przeciwnicy Kościoła katolickiego i zwolennicy LGTB, wywołało poruszenie wśród działaczy PSL. „Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę.

Tajemnice Birgfellnera

numer 2260 - 21.02.2019
W najnowszym tygodniku „Gazeta Polska” ujawniliśmy biznesowe powiązania Geralda Birgfellnera, austriackiego biznesmena, który nagrywał Jarosława Kaczyńskiego. Tropy biegną na Cypr, a także do rosyjskiego oligarchy – zaufanego Władimira Putina i jednego z najbogatszych ludzi w Rosji.

Nietykalny Stefan Michnik

numer 2254 - 14.02.2019
Zbrodniarze i oprawcy z aparatu bezpieczeństwa PRL mają się bardzo dobrze, w przeciwieństwie do ich ofiar. Katów nie dotknęły żadne rozliczenia – jeśli nawet tracili pracę w bezpiece i sądownictwie, to czekało ich miękkie lądowanie w innych instytucjach. Sztandarowym przykładem jest Stefan Michnik, przyrodni brat redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Trwa gra taśmami

numer 2248 - 07.02.2019
Śledczy nie mają taśm, których stenogramy publikuje „Gazeta Wyborcza”. Pełnomocnik austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera Roman Giertych nie załączył ich do pisemnego zawiadomienia, które złożył w prokuraturze. Dlaczego? Nie wiadomo, pan mecenas nie chce odpowiedzieć na to pytanie. Warto się jednak zastanowić, dlaczego tego nie zrobił.

Socjotechnika nienawiści

numer 2246 - 05.02.2019
Po zabójstwie Pawła Adamowicza liberalno-lewicowe media oraz politycy opozycji zaczęli oskarżać prawicę o atmosferę nienawiści, która doprowadziła do tragedii. To nie pierwszy raz, kiedy dramat jest wykorzystywany do walki politycznej w jednym celu – odsunięcia konserwatystów od władzy.


Latyfundia Kaczyńskiego

numer 2242 - 31.01.2019
Jarosław Kaczyński nie ma wielu kont, nieruchomości ani oszczędności, czy to w walucie rodzimej czy obcej. Nie jest krezusem w żadnym tego słowa znaczeniu, jak wielu polityków. Nie zarabia dziesiątków tysięcy złotych miesięcznie i nie „załatwia” żadnych kontraktów.

Słuszne emerytury

numer 2236 - 24.01.2019
Rząd przyjął projekt ustawy potocznie zwanej Mama 4+, czyli emerytury dla matek, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci i nie wypracowały stażu pracy wymaganego do minimalnej emerytury. Mogą one objąć co najmniej 80 tys. osób. Przysługiwać będą nie tylko matkom, które urodziły i wychowały czwórkę dzieci i skończyły 60 lat, ale także ojcom, którzy samotnie wychowywali czwórkę dzieci.

Najlepsza decyzja

numer 2230 - 17.01.2019
Jak zadeklarował prezes Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska, które zgodnie z Kodeksem wyborczym muszą się odbyć ze względu na tragiczną śmierć dotychczasowego prezydenta, Pawła Adamowicza.

Antyokościelna histeria

numer 2224 - 10.01.2019
Zorientowani na lewą stronę sceny politycznej parlamentarzyści od dłuższego czasu toczą walkę z Kościołem. Nie przeszkadzają im inne wyznania, natomiast Kościół katolicki stał się obiektem ich ataków. Liderką tych działań jest Joanna Scheuring-Wielgus z poparciem Ryszarda Petru, Barbary Nowackiej oraz innych polityków, którzy chcą zbić na tym kapitał polityczny za wszelką cenę.

Wizje Adama Michnika

numer 2218 - 03.01.2019
„Dziś naszą ambicją jest to, by »Wyborcza« była dla Państwa owym życiodajnym tlenem w czasach pisowskiego smogu” – takie życzenia noworoczne napisał Adam Michnik, naczelny „Gazety Wyborczej”. Warto zatem przypomnieć, czym był ów „życiodajny tlen” przez 30 lat. Ambicją twórców dziennika była zmiana świadomości Polaków i doprowadzenie do przemian kulturowych, a w konsekwencji politycznych.

Pamięć i gorzka teraźniejszość

numer 2213 - 27.12.2018
Sto lat temu wybuchło powstanie wielkopolskie, które w niezwykle istotny sposób wpłynęło na kształt granic odradzającego się państwa polskiego i osiągnęło zamierzone cele – zarówno w 1918 r., jak w latach 30., gdy Niemcy na tych terenach prowadzili intensywne działania wywiadowcze i prowokacyjne.

Rodzina to dla nas fundament

numer 2212 - 24.12.2018
Od samego początku jasno zaznaczaliśmy, że dla rządu Prawa i Sprawiedliwości polityka rodzinna będzie stanowiła fundament, że będziemy inwestowali w polskie rodziny. Z budżetu państwa przeznaczamy na nie zdecydowanie więcej niż jeszcze kilka lat temu. W 2017 r. wydatki na rzecz rodziny wyniosły 3,11 proc. produktu krajowego brutto. To przede wszystkim program Rodzina 500+, ale nie tylko.

Broń pana ministra

numer 2209 - 20.12.2018


Kiszczak i Wałęsa

numer 2203 - 13.12.2018
Nieznane dotychczas dokumenty Czesława Kiszczaka, o których wczoraj się dowiedzieliśmy, to zapewne nie ostatnie, które dotyczą byłego prezydenta i komunistycznego generała. W znajdujących się w Hoover Institution Library & Archives w Stanford archiwaliach znalazł się m.in. datowany na 31 maja 1993 r. list Kiszczaka do ówczesnego prezydenta RP Lecha Wałęsy.

Jatka w opozycji

numer 2197 - 06.12.2018
Wczorajszy dzień nie był najszczęśliwszy dla partii Katarzyny Lubnauer. Najpierw prezydium klubu Nowoczesnej przyjęło uchwałę popierającą utworzenie wspólnego koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Po ogłoszeniu tej decyzji już na posiedzeniu klubu posłowie Nowoczesnej odrzucili uchwałę prezydium, chociaż niektórzy z nich chcą być w nowym klubie.

Wielki skok na szpital Dzieciątka Jezus

numer 2191 - 29.11.2018
AFERA Warszawski Uniwersytet Medyczny chce skonsolidować trzy szpitale kliniczne: Centralny Szpital Kliniczny, Dziecięcy Szpital Kliniczny oraz Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus.

Recydywista Sławomir Nowak

numer 2191 - 29.11.2018
Czytelnicy i widzowie Strefy Wolnego Słowa doskonale pamiętają spis afer Platformy Obywatelskiej, który do dziś można znaleźć w internecie. W 2017 r. na profilu face­bookowym PiS został zamieszczony spis 115 afer rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Pojawia się w nim m.in. nazwisko Sławomira Nowaka, jednego z najbliższych współpracowników Donalda Tuska. I nie chodzi tu tylko o jedną sprawę.

Prywata, pazerność, mafia

numer 2185 - 22.11.2018
Wczorajsze sensacyjne zeznania Elżbiety Chojny-Duch, wiceminister finansów w rządzie Donalda Tuska, dają odpowiedź na pytanie, dlaczego politycy PO tak bardzo bronili się przed powołaniem komisji śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT. Okazało się, że za czasów finansów Jacka Rostowskiego w jego ministerstwie funkcjonował gabinet, w którym urzędowali lobbyści.

W co gra Leszek Czarnecki?

numer 2179 - 15.11.2018
We wtorek „Gazeta Wyborcza” opublikowała materiał oparty na zapisie nagranej rozmowy miliardera Leszka Czarneckiego i prezesa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego. Zdaniem Czarneckiego szef KNF w marcu 2018 r. miał zaoferować przychylność dla jego banku w zamian za ok. 40 mln zł.

Gra na awantury

numer 2174 - 08.11.2018
Zakaz Marszu Niepodległości we Wrocławiu i Warszawie służy rozhuśtaniu emocji. Jest to sprawdzony sposób, by do mediów poszedł przekaz o „faszystach” i „rozrabiaczach”. Stare metody rodem z najczarniejszych czasów PRL. Scenariusz przygotowany przez totalną opozycję jest czytelny i prosty do przewidzenia.

-->