Dorota Kania

Obwoźni hejterzy barbarii

numer 2559 - 17.02.2020
Grupa kilku osób organizuje protesty „w obronie demokracji”. Są one wulgarne, prymitywne i agresywne, ale to nie przeszkadza, by były nagłaśniane przez media sprzyjające totalnej opozycji. W każdym innym kraju obwoźni hejterzy byliby co najwyżej traktowani jako swoisty, mało przyjemny folklor.

Otwarte pytanie

numer 2556 - 13.02.2020
Ujawnione przez CBA dokumenty dotyczące tzw. sprawy willi Kwaśniewskich wywołały lawinę komentarzy. Jeden z dziennikarzy mediów sprzyjających totalnej opozycji pyta, dlaczego, skoro materiały były tak mocne, nie postawiono zarzutów. Odpowiedź jest prosta, wystarczy przypomnieć sobie, jak przebiegało śledztwo w sprawie willi.

Biedroń zjada lewicę

numer 2553 - 10.02.2020
Decyzja Włodzimierza Czarzastego, który doprowadził do wystawienia Roberta Biedronia jako kandydata lewicy na prezydenta, zaskoczyła nawet działaczy jego ugrupowania. I chociaż oficjalny komunikat głosił, że został poparty jednogłośnie, a na konwencjach pojawiają się wszyscy działacze lewicy, to jednak wewnątrz SLD słychać głosy niezadowolenia.

​Hołownia (nie)skoordynowany?

numer 2552 - 08.02.2020
Szymon Hołownia swoją kampanię prezydencką rozpoczął w fatalny sposób – od kpin z katastrofy smoleńskiej. Niedługo minie 10 lat od największej tragedii narodowej w powojennej Polsce, w której zginęli przedstawiciele polskich elit. I to nie tylko z Prawa i Sprawiedliwości, lecz także z innych ugrupowań, niektórzy to znajomi Szymona Hołowni.

Umarła ulica, pozostała zagranica

numer 2547 - 03.02.2020
Wykorzystywanie „zagranicy” przez polityków totalnej opozycji wydaje się w tej chwili – według ich przekonania – najlepszym sposobem na wprowadzenie w Polsce chaosu i anarchii, które pozwolą na powrót do władzy starych elit. Kwestią dyskusyjną jest, czy to realne. Opozycja jednak sięga po metody, które znamy z przeszłości.

​Polska na celowniku

numer 2544 - 30.01.2020
Rezolucja podjęta przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy dotycząca „frankenstainizacji” polskiego prawa i wezwanie do objęcia Polski procedurą monitoringu to jeden wielki skandal. Rezolucja nie ma żadnego znaczenia prawnego, ma natomiast olbrzymie znaczenie medialne, co swoją drogą ma także dobre strony.

Władimir Władimirowicz idzie na wojnę

numer 2541 - 27.01.2020
Prezydent Rosji kłamie celowo i cynicznie. Jego narracja dotycząca II wojny światowej nie wynika z braku wiedzy – wręcz przeciwnie. Zamysłem Putina jest spotęgowanie wśród Rosjan tęsknoty za „wspaniałymi czasami wielkich zwycięstw” i jednocześnie wytworzenie poczucia „oblężonej twierdzy”.

​Tajna broń

numer 2538 - 23.01.2020
Kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska wielkimi krokami zmierza do zwycięstwa. Zwycięstwa w konkursie „Najbardziej złotousty kandydat na prezydenta”.

Petru bis

numer 2535 - 20.01.2020
Czy można drugi raz wejść do tej samej rzeki? Niby nie, ale życie pokazuje, że można próbować, nawet jeżeli wcześniej miało się w kontakcie z rzecznym nurtem przykre doświadczenia. To porównanie jest adekwatne do sytuacji Szymona Hołowni, który nie bez powodu jest porównywany z Ryszardem Petru.

Gry targowicy

numer 2532 - 16.01.2020
Targowica w polskim parlamencie i sądownictwie zagrzewa naród do walki. Oczywiście chodzi o lepsze jutro, czyli bez władzy Zjednoczonej Prawicy. PiS jest największą zmorą demokracji, o czym wie oświecona elita, a reszta powinna jej słuchać.

Obrona Grodzkigate

numer 2529 - 13.01.2020
Jeżeli ktoś miał jeszcze złudzenia odnośnie do resztek obiektywizmu mediów sprzyjających totalnej opozycji, to pozbył się ich na zawsze w minionym tygodniu. Sprawa Tomasza Grodzkiego, marszałka Senatu, pokazała, jak dziennikarze zaangażowali się w obronę polityka, który już dawno powinien podać się do dymisji.

Pas transmisyjny Putina

numer 2526 - 09.01.2020
Gdy niemal rok temu (luty 2019) w Polsce odbywała się konferencja bliskowschodnia, opozycja w całości chóralnie potępiła polskie władze za przystąpienie i współorganizowanie tej inicjatywy. Konferencję potępił również Władimir Putin, który zorganizował spotkanie z przywódcami Turcji i Iranu. Tematem rozmów była sytuacja w Syrii. I oczywiście totalna krytyka konferencji bliskowschodniej.

Pasterz na trudne czasy

numer 2519 - 30.12.2019
Abp Marek Jędraszewski jest duszpasterzem, jakiego wierni naprawdę potrzebują. Nie posługuje się językiem poprawności politycznej, a swoje biskupie zawołanie „Scire Christum” (Znać Chrystusa) konsekwentnie realizuje w posłudze kapłańskiej.

Krzyk rozpaczy nadzwyczajnej kasty

numer 2515 - 23.12.2019
Protesty w „obronie sądów” i związane z nimi wydarzenia odsłoniły prawdziwe intencje ich organizatorów i części uczestników. Nie chodzi o żadną obronę sądów, lecz o utrzymanie przywilejów nadzwyczajnej kasty. A jeżeli nie będzie ustępstw ze strony ustawodawcy – spodziewajmy się anarchii i destrukcji wymiaru sprawiedliwości.


Europarlamentarne kłamstwa o Polsce

numer 2512 - 19.12.2019
Skandaliczna rezolucja, która została przyjęta wczoraj przez Parlament Europejski w Strasburgu, potępiająca dyskryminację i mowę nienawiści wobec osób LGBTI, a także „strefy wolne od LGBTI”, de facto dotyczy Polski. Europosłom nie spodobało się, że Polacy chcą żyć w normalnym kraju i dają odpór homoterrorowi. W tekście rezolucji znalazła się informacja, że od początku 2019 r.

Tusk w oparach autodestrukcji

numer 2509 - 16.12.2019
„Tusk wrócił, by wyrównać rachunki” – głoszą tytuły portali po spotkaniu Donalda Tuska, który pojawił się w Warszawie na promocji swojej książki pt. „Szczerze”. Bo tak naprawdę nie o książkę chodziło – ta jest bardzo słaba, a w wielu fragmentach trąci grafomanią. Tusk wysłał bardzo czytelny komunikat: „Chcę zniszczyć tych, których uważam za wrogów”.

Agenci, funkcjonariusze i działacze

numer 2507 - 13.12.2019
Sędzia, który nie orzeka, a pobiera pensję w wysokości ponad 20 tys. zł miesięcznie. Prezes, który wbrew ustawie zmienia skład orzekający. Projekty orzeczeń, które są pisane za duże pieniądze i „na mieście” – tak wyglądał obraz Trybunału Konstytucyjnego w wykonaniu sędziów wybranych głosami koalicji PO-PSL.

​Polowanie na Polskę

numer 2506 - 12.12.2019
Podczas ceremonii wręczenia Literackiej Nagrody Nobla przedstawiciel Akademii Szwedzkiej Per Westerberg wypowiedział skandaliczne i kłamliwe słowa: „Polska, rozdroże Europy, być może nawet jej serce, Olga Tokarczuk, odkrywa historię Polski jako kraju będącego ofiarą spustoszenia dokonanego przez wielkie siły, lecz również posiadającego swoją własną historię kolonializmu i antysemityzmu.

Nagrody za krytykę Polski

numer 2503 - 09.12.2019
W III RP są nagradzani głównie ci pisarze i artyści, którzy wypowiadają się źle o Polsce i są „proeuropejscy”. Nie można im odmówić talentu ani weny – tworzą bardzo dobre dzieła, czasami wręcz wybitne, tyle że ich poglądy są wymierzone we własną ojczyznę.

​Temida potrzebuje uzdrowienia

numer 2500 - 05.12.2019
Sędziowie z zarzutami dyscyplinarnymi, marsze w jednym szeregu z oskarżonymi, łamanie wszelkich zasad przyzwoitości – taki w skrócie jest obraz nadzwyczajnej kasty. W walkę o tzw. niezależne sądownictwo zaangażowali się politycy całej opozycji, ale to akurat nie dziwi.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama