Dorota Kania

Tramwajarka z Unii Wolności

Numer 44 - 29.10.2011
Wydaje się, jakby Henryka Krzywonos-Strycharska pojawiała się w ostatnich latach dokładnie wtedy, gdy trzeba zneutralizować ludzi szczególnie niebezpiecznych dla rządzących. Tak było w ubiegłym roku, kiedy zaatakowała Jarosława Kaczyńskiego podczas obchodów 30-lecia Solidarności w Gdańsku. Tak jest teraz, kiedy obraziła w czasie kampanii wyborczej Tomasza Kaczmarka, czyli agenta Tomka.

Rosjanie mogą mieć nasze tajne dane

Numer 42 - 27.10.2011
W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego znajdują się m.in. aneks do raportu z weryfikacji WSI, protokoły z negocjacji tarczy antyrakietowej i meldunki służb specjalnych. Do BBN-u często przychodzą byli oficerowie KGB – mówi „Codziennej” urzędnik BBN.

Współpracownik Komorowskiego zarejestrowany jako TW

Numer 40 - 25.10.2011
W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbył się okrągły stół z przedstawicielami Aparatu Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. BBN reprezentował Zdzisław Lachowski, zastępca szefa biura. Według dokumentów służb specjalnych PRL został on zarejestrowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Zelwer”.

Miller kończy pod Palikotem

Numer 37 - 21.10.2011
Z jednej strony Leszek Miller z Markiem Barańskim, współzałożycielem antykatolickiego brukowego tygodnika „Nie”. Z drugiej – Janusz Palikot z Jerzym Urbanem, redaktorem naczelnym „Nie”. Na naszych oczach właśnie rozgrywa się zaciekła walka o rząd lewicowych dusz.

Michnik knuje z Palikotem?

Numer 34 - 18.10.2011
Czwartkowy wieczór. Przed kamienicę w al. Przyjaciół w Warszawie zajeżdża samochód, z którego wysiada Janusz Palikot. Rozmawiając przez telefon, wchodzi do budynku, w którym ma mieszkanie. Chwilę później wchodzi tam mieszkający obok Adam Michnik, któremu towarzyszy młoda kobieta.

Ludzie „Gazety”

Numer 34 - 18.10.2011
Kierownictwo „Gazety Wyborczej” od początku jej istnienia miało jeden cel: wychować i ukształtować nowe pokolenie. Dlatego, tworząc redakcję, sięgnięto głównie po psychologów i socjologów. Nie było między nimi żadnych sporów ideologicznych z prostego powodu – większość szefów „GW” wywodzi się z jednego środowiska: członków Komunistycznej Partii Polski i komunistycznego aparatu władzy.

Nadzorca społeczeństwa

Numer 33 - 17.10.2011
Adam Michnik od zawsze chciał odgrywać główną rolę w życiu publicznym. Widać to zarówno w zachowanych w IPN-ie dokumentach bezpieki, jak i w linii politycznej przyjętej przez dziennik, któremu szefuje nieprzerwanie od 22 lat.

Kabaret zamiast dyplomacji

Numer 26 - 08.10.2011
Autorzy listu potępiającego Jarosława Kaczyńskiego za jego rzekomo obrażającą Angelę Merkel wypowiedź, zostali, według dokumentów znajdujących się w IPN-ie, zarejestrowani przez służby specjalne PRL-u jako tajni współpracownicy.

Wojskowe służby nie są w stanie wyjaśnić przyczyn

Numer 21 - 03.10.2011
W dniu smoleńskiej tragedii szefowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego nie wprowadzili stanu podwyższonej gotowości. Na pogrzebie pary prezydenckiej na Wawelu nie było nikogo z SKW, a działania kontrwywiadu wojskowego, związane z wyjaśnianiem przyczyn katastrofy, budzą wiele wątpliwości.

Podsłuchiwali prezydenta

Numer 22 - 04.10.2011
Prezydent Lech Kaczyński był inwigilowany przez obecny rząd. O tej skandalicznej sprawie napisała we wrześniu „Gazeta Polska”. Te informacje potwierdza teraz prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Brat mi mówił, że rząd Platformy go inwigilował. (…) Państwo, w którym inwigiluje się głowę państwa, to nie jest państwo prawa

Prokuratura nie ma rozmowy braci Kaczyńskich

Numer 20 - 01.10.2011
Wojskowi śledczy, prowadzący postępowanie w sprawie smoleńskiej katastrofy, nie mają stenogramu ani też nagrania rozmowy śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z jego bratem Jarosławem Kaczyńskim – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”.

Sześć osób mogło przeżyć, nikt ich nie uratował

Numer 18 - 29.09.2011
To już pewne: wyniki sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej zostały w Moskwie sfałszowane. I chodzi nie tylko o Zbigniewa Wassermanna, ale i o wiele innych osób. Co pragnęli ukryć Rosjanie? Ile osób w rzeczywistości przeżyło katastrofę? Dlaczego Tusk nie chciał, by to Polacy robili sekcje?

10 dowodów na zamach

Numer 19 - 30.09.2011
Czy pod Smoleńskiem doszło do zwykłej katastrofy, czy też do zamachu? „Gazeta Polska Codziennie” prezentuje 10 faktów, które świadczą o tym, że do śmierci 96 osób na pokładzie Tu-154M przyczyniły się osoby trzecie.

-->