Dorota Kania

Sowieckie powiązania prokuratora od Smoleńska

Numer 245 - 29.06.2012
Prowadzący śledztwo ws. smoleńskiej katastrofy Jarosław Sej zajmuje się m.in. kontaktami z Komitetem Śledczym Federacji Rosyjskiej. Tymczasem z dokumentów, do których dotarła „Codzienna”, wynika, że jego ojciec płk Jerzy Sej odbył specjalne przeszkolenie GRU i był związany z sowieckimi służbami wojskowymi, a po 1990 r. także z WSI.

Rosjanie: to nie był błąd pilotów

Numer 244 - 28.06.2012
Samolot nie rozbił się z powodu błędu pilotów, ale najprawdopodobniej z powodu zamachu: działanie urządzeń pokładowych celowo zostało zakłócone, by spowodować katastrofę. To jedna z głównych hipotez, którą przyjęli Rosjanie po katastrofie swojego samolotu w Indonezji. Czy ktoś ośmielił się kpić z teorii spiskowych i rosyjskich oszołomów, którzy mówią o zamachu?

Telefon prezydenta działał do lipca 2010 r.

Numer 241 - 25.06.2012
Z dokumentów ABW, do których dotarliśmy wynika, że mimo zapewnień o natychmiastowym wyłączeniu wszystkich kart SIM w telefonach ofiar katastrofy smoleńskiej telefon użytkowany przez prezydenta został wyłączony dopiero trzy miesiące po tragedii. Na dodatek prokuratura nie wie, o której godzinie 10 kwietnia 2010 r. nastąpiło jego logowanie do rosyjskiego operatora.

Nieudane polowanie

Numer 238 - 21.06.2012
Wczoraj sąd umorzył proces, w którym prokuratura oskarżyła o przekroczenie uprawnień Mariusza Kamińskiego, twórcę i pierwszego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, wiceszefa CBA Macieja Wąsika oraz dyrektorów Zarządu Operacyjno-Śledczego CBA Grzegorza Postka i Krzysztofa Brendela.

W rytmie Służby Bezpieczeństwa

Numer 235 - 18.06.2012
Marian Kotarski, znany opozycjonista, szef Oficyny Wydawniczej Rytm, w rzeczywistości był funkcjonariuszem SB. Pracował w Departamencie II Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i naprawdę nazywał się Marian Pękalski. Podwójną tożsamość dyrektora Rytmu odkrył historyk Włodzimierz Domagalski.

Tusk znowu atakuje śp. prezydenta Kaczyńskiego

Numer 234 - 16.06.2012
Chcąc ukryć nieudolność własnego rządu, premier Tusk po raz kolejny zaatakował Lecha Kaczyńskiego. Podczas wystąpienia w Sejmie szef rządu kłamał, przypisując zmarłemu prezydentowi działania, których on nigdy nie podjął.

Interesy w sieci

Numer 232 - 14.06.2012
Po latach wychodzą na jaw kolejne nieprawidłowości popełnione przy prywatyzacjach największych państwowych przedsiębiorstw. Mają one wspólny mianownik w postaci ludzi, którzy się nimi zajmowali. Śledztwo prowadzone przez katowicką prokuraturę pokazuje sieć powiązań pomiędzy wielkim biznesem a ludźmi służb specjalnych.

Obalone alibi Wałęsy

Numer 225 - 05.06.2012
Odnalezione w czeskich archiwach dokumenty kompromitują dotychczasową linię obrony Lecha Wałęsy. Były prezydent twierdził, że wszystkie dokumenty dotyczące jego współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa zostały sfałszowane po 1980 r. Powodem sfałszowania dokumentów miało być zablokowanie przez komunistyczne służby specjalne przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla, którą otrzymał w 1983 r.

Nie wszystko zostało zniszczone

Numer 224 - 04.06.2012
ARCHIWA Dokumenty, które zachowały się w różnych archiwach, wskazują na współpracę Lecha Wałęsy z komunistyczną SB.

Dokumenty ws. Wałęsy w czeskich archiwach

Numer 224 - 04.06.2012
W Archiwum Służb Bezpieczeństwa (Archiv bezpečnostních složek) odnaleziono sensacyjne materiały z okresu PRL-u dotyczące Lecha Wałęsy. Dokument został przekazany dr. hab. Sławomirowi Cenckiewiczowi przez dr. Petra Blažka, jednego z najbardziej znanych czeskich historyków.

Prewencyjny areszt

Numer 221 - 31.05.2012
Tuż przed rozpoczęciem Euro 2012 do aresztu jednego dnia trafiło ponad trzydzieści osób. I tak jakoś dziwnie się złożyło, że wśród „rasowych” handlarzy narkotyków są także najbardziej aktywni fani Legii Warszawa, w tym ich lider Piotr „Staruch” Staruchowicz. Jego sprawa budzi wiele wątpliwości.

Gry prokuratury

Numer 219 - 29.05.2012
Od kilku dni obserwujemy spektakl pt. „Zaproszenie prof. Biniendy do prokuratury”. Spektakl wyreżyserowany przez wojskowych śledczych, którzy tuż przed wyjazdem naukowca do USA wyrazili nagłą chęć rozmowy z profesorem. I od razu było wiadomo, że śledczy na spotkanie nie mają ochoty. Ich zapewnienie, że mogą się spotkać z naukowcem na neutralnym gruncie okazało się jedynie grą pozorów.

Zamach na SKOK-i

Numer 212 - 21.05.2012
Tuż przed zakończeniem w Sejmie prac nad ustawą o SKOK-ach z Komisji Nadzoru Finansowego do mediów wyciekły poufne informacje dotyczące Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych.

Senator McCain: Trzeba wyjaśnić katastrofę smoleńską

Numer 211 - 19.05.2012
Ta kwestia będzie podejmowana przez Amerykanów w najbliższym czasie. Ameryka musi się dowiedzieć, co się naprawdę stało – powiedział senator John McCain na spotkaniu z Anną Fotygą i Antonim Macierewiczem, posłami PiS-u.

Polska pod rządami lumpenelit

Numer 209 - 17.05.2012
Przynależność do takiej „elity” wbrew pozorom nie jest trudna: znacznie ważniejsze od posiadania niekoniecznie rozległej wiedzy są „jedynie słuszne” poglądy i akceptacja przez „salon” będący częścią tej samej struktury. A im ktoś bardziej zapiekły jest w krytyce prawicy, tym szybciej ma zapewniony awans społeczny.

Świadek Donald Tusk

Numer 206 - 14.05.2012
Premier Tusk był tak zadowolony zaproszeniem przez Władimira Putina do Katynia 7 kwietnia 2010 r., że nie brał pod uwagę stanowiska Kancelarii Prezydenta – wynika z przesłuchania Donalda Tuska, do którego doszło 19 października 2011 r. W protokole tym nie ma ani słowa o tym, by to Kancelaria Prezydenta lub prezydent Lech Kaczyński doprowadzili do rozdzielenia wizyt.

Rosjanie przetrzymywali telefon prezydenta

Numer 205 - 12.05.2012
Przez trzy dni po katastrofie telefon prof. Lecha Kaczyńskiego (505 114 114) pozostawał w rękach Rosjan – wynika z dokumentów, do których dotarła „Gazeta Polska Codziennie”.

Państwo oblało egzamin

Numer 204 - 11.05.2012
Z każdym dniem coraz więcej wiadomo na temat telefonów ofiar smoleńskiej katastrofy. A co za tym idzie – coraz bardziej uwidocznia się stan państwa, które – jak stwierdził premier Donald Tusk – podejmując działania w obliczu smoleńskiej katastrofy, „zdało egzamin”.

Telefony generałów działały po katastrofie

Numer 204 - 11.05.2012
SMOLEŃSK Biegły nie był w stanie określić czasu, kiedy telefony ofiar katastrofy smoleńskiej zostały ostatecznie wyłączne. Wiadomo natomiast, które karty SIM były aktywne jeszcze wiele godzin po katastrofie. Wśród nich była m.in. karta telefonu gen. Andrzeja Błasika.

Kłamstwa ministra Cichockiego

Numer 203 - 10.05.2012
Odpowiedzialny w 2010 r. za nadzór nad służbami specjalnymi minister Jacek Cichocki wprowadził w błąd opinię publiczną, twierdząc, że zaraz po katastrofie karty SIM telefonów ofiar zostały zablokowane.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama