Dorota Kania

Faktów przybywa – politycy PO umywają ręce

Numer 84 - 17.12.2011
Z protokołów zeznań świadków, do których dotarła „Gazeta Polska Codziennie”, jednoznacznie wynika, że akredytowany przy MAK-u płk Edmund Klich w kluczowym momencie odsunął od smoleńskiego śledztwa specjalistę meteorologa ppłk. Mirosława Milanowskiego. Zrobił to na żądanie Moskwy – ppłk Milanowski zebrał dowody świadczące o odpowiedzialności Rosjan za katastrofę smoleńską.

Grupa trzymająca się razem

Numer 74 - 06.12.2011
Podejrzany w aferze łapówkowej Gromosław Czempiński jest związany towarzysko z politykami i biznesmenami należącymi do frakcji Grzegorza Schetyny. Wśród nich są: Bronisław Komorowski, Mirosław Drzewiecki, Ryszard Sobiesiak, Paweł Piskorski i Andrzej Olechowski. Prokuratura Apelacyjna w Katowicach zamierza w najbliższym czasie przesłuchać gen.

Spokojne życie zabójcy księdza Jerzego

Numer 56 - 15.11.2011
Morderca ks. Jerzego Popiełuszki Grzegorz Piotrowski obecnie nazywa się Grzegorz Pietrzak. Mieszka w Łodzi – jak na ironię – przy ulicy Organizacji Wolność i Niezawisłość, do której dochodzi się ulicą Łagiewnicką.

Rosyjskie ustalenia

Numer 53-54 - 10.11.2011
Nie jest prawdą, by gen. Krzysztof Parulski 13 kwietnia 2010 r. brał udział w spotkaniu w Moskwie – stwierdził w piśmie rzecznik prasowy prokuratury wojskowej, płk Zbigniew Rzepa. Tymczasem na stronie premiera Rosji znajduje się nagłośniony przez „Gazetę Polską Codziennie” stenogram ze spotkania, w którym zaznaczona jest wypowiedź Parulskiego.

KATASTROFA SMOLEŃSKA

Numer 50 - 07.11.2011
Rzecznik rządu kłamie w sprawie wizyty Ewy Kopacz w Moskwie. Dowodem na to jest stenogram ze spotkania Władimira Putina z Ewą Kopacz i Tatianą Anodiną zamieszczony na stronie premiera Federacji Rosyjskiej.

Zamiast konsekwencji zaszczyty

Numer 51 - 08.11.2011
Rodziny smoleńskie są oburzone postawą minister Ewy Kopacz. – Po katastrofie przyczyniła się do tego, że nasze państwo nie zdało egzaminu, że zaprzepaszczono wiele szans – mówi nam Ewa Kochanowska, wdowa po śp. dr. Januszu Kochanowskim, rzeczniku praw obywatelskich.

Kopacz odrzuciła pomoc zachodnich ekspertów

Numer 49 - 05.11.2011
Zaraz po katastrofie międzynarodowe organizacje i eksperci zaoferowali swoją pomoc. MAK te propozycje odrzucił, a polski rząd nie zaprotestował. Informacje na ten temat znajdują się w stenogramie spotkania z 13 kwietnia 2010 r. w Moskwie. Konferencji przewodniczył premier Władimir Putin, a polski rząd reprezentowała Ewa Kopacz, najwyższa rangą minister ze składu polskiej delegacji.

Po naszej publikacji wiceszef BBN-u wystąpił o lustrację

Numer 46 - 02.11.2011
Wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Zdzisław Lachowski oświadczył, że w związku z artykułem „Gazety Polskiej” wystąpi do IPN-u o uruchomienie lustracji. Z dokumentów służb specjalnych PRL-u wynika, że Zdzisław Lachowski został zarejestrowany jako kontakt operacyjny „Zelwer”.

Sikorski i Arabski wiedzieli, że lotnisko w Smoleńsku jest nieprzygotowane

Numer 43 - 28.10.2011
Dokumenty potwierdzają, że lotnisko w Smoleńsku nie nadawało się na przyjęcie samolotu z prezydentem RP i otwarto je w ostatniej chwili. Nie było żadnej koordynacji ze strony rosyjskiej, w przeciwieństwie do wizyty premiera Donalda Tuska, przed którą strona rządowa wszystko precyzyjnie uzgodniła z Rosjanami.

Tramwajarka z Unii Wolności

Numer 44 - 29.10.2011
Wydaje się, jakby Henryka Krzywonos-Strycharska pojawiała się w ostatnich latach dokładnie wtedy, gdy trzeba zneutralizować ludzi szczególnie niebezpiecznych dla rządzących. Tak było w ubiegłym roku, kiedy zaatakowała Jarosława Kaczyńskiego podczas obchodów 30-lecia Solidarności w Gdańsku. Tak jest teraz, kiedy obraziła w czasie kampanii wyborczej Tomasza Kaczmarka, czyli agenta Tomka.

Rosjanie mogą mieć nasze tajne dane

Numer 42 - 27.10.2011
W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego znajdują się m.in. aneks do raportu z weryfikacji WSI, protokoły z negocjacji tarczy antyrakietowej i meldunki służb specjalnych. Do BBN-u często przychodzą byli oficerowie KGB – mówi „Codziennej” urzędnik BBN.

Współpracownik Komorowskiego zarejestrowany jako TW

Numer 40 - 25.10.2011
W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbył się okrągły stół z przedstawicielami Aparatu Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. BBN reprezentował Zdzisław Lachowski, zastępca szefa biura. Według dokumentów służb specjalnych PRL został on zarejestrowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Zelwer”.

Miller kończy pod Palikotem

Numer 37 - 21.10.2011
Z jednej strony Leszek Miller z Markiem Barańskim, współzałożycielem antykatolickiego brukowego tygodnika „Nie”. Z drugiej – Janusz Palikot z Jerzym Urbanem, redaktorem naczelnym „Nie”. Na naszych oczach właśnie rozgrywa się zaciekła walka o rząd lewicowych dusz.

Michnik knuje z Palikotem?

Numer 34 - 18.10.2011
Czwartkowy wieczór. Przed kamienicę w al. Przyjaciół w Warszawie zajeżdża samochód, z którego wysiada Janusz Palikot. Rozmawiając przez telefon, wchodzi do budynku, w którym ma mieszkanie. Chwilę później wchodzi tam mieszkający obok Adam Michnik, któremu towarzyszy młoda kobieta.

Ludzie „Gazety”

Numer 34 - 18.10.2011
Kierownictwo „Gazety Wyborczej” od początku jej istnienia miało jeden cel: wychować i ukształtować nowe pokolenie. Dlatego, tworząc redakcję, sięgnięto głównie po psychologów i socjologów. Nie było między nimi żadnych sporów ideologicznych z prostego powodu – większość szefów „GW” wywodzi się z jednego środowiska: członków Komunistycznej Partii Polski i komunistycznego aparatu władzy.

Nadzorca społeczeństwa

Numer 33 - 17.10.2011
Adam Michnik od zawsze chciał odgrywać główną rolę w życiu publicznym. Widać to zarówno w zachowanych w IPN-ie dokumentach bezpieki, jak i w linii politycznej przyjętej przez dziennik, któremu szefuje nieprzerwanie od 22 lat.

Kabaret zamiast dyplomacji

Numer 26 - 08.10.2011
Autorzy listu potępiającego Jarosława Kaczyńskiego za jego rzekomo obrażającą Angelę Merkel wypowiedź, zostali, według dokumentów znajdujących się w IPN-ie, zarejestrowani przez służby specjalne PRL-u jako tajni współpracownicy.

Wojskowe służby nie są w stanie wyjaśnić przyczyn

Numer 21 - 03.10.2011
W dniu smoleńskiej tragedii szefowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego nie wprowadzili stanu podwyższonej gotowości. Na pogrzebie pary prezydenckiej na Wawelu nie było nikogo z SKW, a działania kontrwywiadu wojskowego, związane z wyjaśnianiem przyczyn katastrofy, budzą wiele wątpliwości.

Podsłuchiwali prezydenta

Numer 22 - 04.10.2011
Prezydent Lech Kaczyński był inwigilowany przez obecny rząd. O tej skandalicznej sprawie napisała we wrześniu „Gazeta Polska”. Te informacje potwierdza teraz prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Brat mi mówił, że rząd Platformy go inwigilował. (…) Państwo, w którym inwigiluje się głowę państwa, to nie jest państwo prawa

Prokuratura nie ma rozmowy braci Kaczyńskich

Numer 20 - 01.10.2011
Wojskowi śledczy, prowadzący postępowanie w sprawie smoleńskiej katastrofy, nie mają stenogramu ani też nagrania rozmowy śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z jego bratem Jarosławem Kaczyńskim – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”.