Dorota Kania

​Rozpacz z ulicy Czerskiej

numer 2115 - 30.08.2018
Łamanie prawa, rozdawanie swoim publicznych pieniędzy, ataki na protestujących obywateli, którzy bronią demokracji – to nie opis wydarzeń znanych nam z czasów rządów PO-PSL, ale wizja współczesnego świata, która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego. Codziennie serwuje ją „Gazeta Wyborcza”, uderzając w coraz bardziej histeryczne tony.

Muzeum Polin i 10 mln euro

numer 2113 - 28.08.2018
Nawet 10 mln euro może dostać Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” z funduszy norweskich. Jak ustaliła „Gazeta Polska”, państwa, które są darczyńcami funduszy, nie zgadzają się na przekazanie pieniędzy na Muzeum Getta Warszawskiego. Oznacza to, że niemal całość środków otrzyma Muzeum Polin. Więcej w środowym numerze najczęściej cytowanego tygodnika w Polsce „Gazecie Polskiej”.

Rosyjska agentura w natarciu

numer 2109 - 23.08.2018
W ostatnich dniach uaktywnili się obrońcy Ludmiły Kozłowskiej, prezes Fundacji Otwarty Dialog, która organizowała w ubiegłym roku antyrządowe protesty na szeroka skalę. Kulisy tych akcji wielokrotnie ujawnialiśmy w mediach Strefy Wolnego Słowa, wskazując na jednoznaczne powiązania z Moskwą.

Radość z wolności

numer 2104 - 17.08.2018
Uroczyste obchody świąt Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pokazały, że Polacy chcą być wolni i niepodlegli. Sierpień jest szczególnym miesiącem w historii Polski. Ci, którzy chcą wiedzieć dlaczego, odsyłam do piosenki Janka Pietrzaka „Polskie sierpnie”. Tam jest kwintesencja wydarzeń, z których wykuwała się Niepodległa.

Nowe państwo

numer 2098 - 09.08.2018
Decyzja Jarosława Kaczyńskiego dotycząca najbliższych wyborów samorządowych wywołała falę komentarzy. Przypomnijmy: prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił, że osoby zasiadające w spółkach skarbu państwa i stamtąd czerpiące dochody nie będą mogły kandydować z list partii w wyborach samorządowych.

Pamięć bez TW

numer 2092 - 02.08.2018
Minęła kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i tych, którzy walczyli wówczas o Niepodległą, jest coraz mniej. Trzeba mieć to na uwadze i pamiętać oraz głośno przypominać o tych, którzy jeszcze żyją, a którzy uczestniczyli w Powstaniu jako dorośli.

Frontem do przestępców

numer 2086 - 26.07.2018
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) stwierdził wczoraj, że nie wyda polskim organom ścigania Polaka poszukiwanego przez polską prokuraturę w związku z zarzutami dotyczącymi przemytu narkotyków. Wcześniej ekstradycji odmówił irlandzki sąd, powołując się na rzekome łamanie praworządności w Polsce. Teraz podobne stanowisko zajął TSUE.

Bezczelny jak Rostowski

numer 2080 - 19.07.2018
Pogarda, z jaką Jacek Rostowski traktuje Polaków, uwidoczniła się na wczorajszym przesłuchaniu przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Były minister finansów i wicepremier w rządzie Donalda Tuska mówił o „łamaniu praworządności” dziś, podczas gdy okres rządów PO-PSL to właściwie nieustanne łamanie prawa.

Własny interes, a nie państwo prawa

numer 2068 - 05.07.2018
Im dłużej trwa opór części środowiska prawniczego ws. reformy Sądu Najwyższego, tym wyraźniej widać, o co tak naprawdę chodzi w tym całym proteście. Wygłaszanie przez manifestantów szczytnych haseł o obronie państwa prawa i walce o poszanowanie konstytucji przesłania tylko rzeczywiste, zupełnie przyziemne motywy działania – własne interesy, czyli „żeby było tak, jak było”.

Zaślepienie i amok totalnych

numer 2062 - 28.06.2018
Na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego Sejm zajął się nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jej celem jest uchylenie przepisów dotyczących odpowiedzialności karnej. Zgodnie z uzasadnieniem rządowego projektu efektywniejszym sposobem ochrony dobrego imienia Polski będzie wykorzystanie instrumentów cywilnoprawnych. Ustawę już na samym początku, m.in.

VAT-owska ośmiornica

numer 2061 - 27.06.2018
TYGODNIK Politycy, urzędnicy państwowi i funkcjonariusze służb specjalnych przyczynili się do tego, że przez osiem lat rządów PO-PSL bezkarnie działała mafia VAT-owska. Prokuratura prowadzi kilkaset śledztw, których przedmiotem są właśnie wyłudzenia VAT. Skarb państwa stracił miliardy złotych – pisze „Gazeta Polska”.

Stan spoczynku opozycji

numer 2056 - 21.06.2018
Jeśli przeanalizować aktywność totalnej opozycji z ostatniego czasu, gołym okiem da się dostrzec, że jest ona w odwrocie – nomen omen – totalnym. Garstka osób protestujących przeciwko reformie sądów, histeryczne i oderwane od rzeczywistości wpisy w mediach społecznościowych, wysyłanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego do Sulejówka – to najważniejsze jej „wyczyny”.

Targowica przeciw rządowi

numer 2050 - 14.06.2018
Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż w krakowskim sądzie działała zorganizowana grupa przestępcza i w związku z tym będzie „zachęcał pana przewodniczącego Timmermansa, aby się przyjrzał temu przykładowi bardzo uważnie”.

Hipokryzja opozycji

numer 2044 - 07.06.2018
Od kilku tygodni parlamentarzyści opozycji biją na alarm odnośnie do zarobków w sektorze publicznym. Nieustannie jest podnoszona sprawa nagród. Gdy jednak dziennikarze chcą porozmawiać o nagrodach przyznawanych przez rząd PO-PSL, zapada milczenie. A pytającym o to zarzuca się, że są „propisowscy”. Głos w tej sprawie zabierają skompromitowani posłowie PO, którzy powinni milczeć.

Autorzy „Biografii nieautoryzowanej” sięgnęli dna

numer 2042 - 05.06.2018
Pewne środowiska posuną się do wszystkiego, by wyeliminować ministra Antoniego Macierewicza z życia publicznego. To niewyobrażalne – jak można sięgać po wypowiedzi kobiety, która była nachodzona przez funkcjonariuszy SB?! Sięgnięto dna.

Kto zarobił na Muzeum II Wojny Światowej?

numer 2037 - 29.05.2018
TYGODNIK W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”, od jutra w kioskach, Dorota Kania opisuje nieprawidłowości, jakich dopuściło się poprzednie kierownictwo Muzeum II Wojny Światowej. Chodzi o ponad 5 mln zł strat.

Protest i polityka

numer 2035 - 26.05.2018
Dziś już mało kto wierzy w to, że protest opiekunów osób niepełnosprawnych ma wyłącznie podłoże socjalne. Zbyt dużo jest w nim polityki, o czym można się przekonać, słuchając wypowiedzi protestujących. Liderka protestu Iwona Hartwich wielokrotnie wypowiadała się na temat polityki, i to niekoniecznie w kontekście osób niepełnosprawnych.

Obywatele Rozbijania Polski

numer 2033 - 24.05.2018
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowało do sądu wniosek ws. Fundacji Wolni Obywatele RP. MSWiA chce zawieszenia jej obecnego zarządu oraz wyznaczenia zarządcy przymusowego. Powód? Naruszenie postanowień statutu fundacji oraz nawoływanie do naruszania prawa.

​Tusk znaczy amnezja

numer 2027 - 17.05.2018
Poseł Wojciech Zubowski w TV Republika stwierdził, że nazwisko Tusk powoduje powszechną amnezję wśród świadków. Istotnie, świadkowie nic nie pamiętają, a Krzysztof Bondaryk, szef ABW za rządów Donalda Tuska, stwierdził, że o działaniach agencji dowiedział się „prawdopodobnie” z prac komisji.

​Resortowa dyplomacja

numer 2021 - 10.05.2018
29 byłych ambasadorów powołało Konferencję Ambasadorów RP, której celem jest „analiza polityki zagranicznej, wskazywanie pojawiających się zagrożeń dla Polski i sporządzanie rekomendacji”. Byli (na szczęście!) dyplomaci ostro krytykują obecny rząd PiS, jego politykę zagraniczną, podkreślając, że zmierza ona do marginalizacji pozycji Polski w UE.