Dorota Kania

VAT-owska ośmiornica

numer 2061 - 27.06.2018
TYGODNIK Politycy, urzędnicy państwowi i funkcjonariusze służb specjalnych przyczynili się do tego, że przez osiem lat rządów PO-PSL bezkarnie działała mafia VAT-owska. Prokuratura prowadzi kilkaset śledztw, których przedmiotem są właśnie wyłudzenia VAT. Skarb państwa stracił miliardy złotych – pisze „Gazeta Polska”.

Stan spoczynku opozycji

numer 2056 - 21.06.2018
Jeśli przeanalizować aktywność totalnej opozycji z ostatniego czasu, gołym okiem da się dostrzec, że jest ona w odwrocie – nomen omen – totalnym. Garstka osób protestujących przeciwko reformie sądów, histeryczne i oderwane od rzeczywistości wpisy w mediach społecznościowych, wysyłanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego do Sulejówka – to najważniejsze jej „wyczyny”.

Targowica przeciw rządowi

numer 2050 - 14.06.2018
Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż w krakowskim sądzie działała zorganizowana grupa przestępcza i w związku z tym będzie „zachęcał pana przewodniczącego Timmermansa, aby się przyjrzał temu przykładowi bardzo uważnie”.

Hipokryzja opozycji

numer 2044 - 07.06.2018
Od kilku tygodni parlamentarzyści opozycji biją na alarm odnośnie do zarobków w sektorze publicznym. Nieustannie jest podnoszona sprawa nagród. Gdy jednak dziennikarze chcą porozmawiać o nagrodach przyznawanych przez rząd PO-PSL, zapada milczenie. A pytającym o to zarzuca się, że są „propisowscy”. Głos w tej sprawie zabierają skompromitowani posłowie PO, którzy powinni milczeć.

Autorzy „Biografii nieautoryzowanej” sięgnęli dna

numer 2042 - 05.06.2018
Pewne środowiska posuną się do wszystkiego, by wyeliminować ministra Antoniego Macierewicza z życia publicznego. To niewyobrażalne – jak można sięgać po wypowiedzi kobiety, która była nachodzona przez funkcjonariuszy SB?! Sięgnięto dna.

Kto zarobił na Muzeum II Wojny Światowej?

numer 2037 - 29.05.2018
TYGODNIK W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”, od jutra w kioskach, Dorota Kania opisuje nieprawidłowości, jakich dopuściło się poprzednie kierownictwo Muzeum II Wojny Światowej. Chodzi o ponad 5 mln zł strat.

Protest i polityka

numer 2035 - 26.05.2018
Dziś już mało kto wierzy w to, że protest opiekunów osób niepełnosprawnych ma wyłącznie podłoże socjalne. Zbyt dużo jest w nim polityki, o czym można się przekonać, słuchając wypowiedzi protestujących. Liderka protestu Iwona Hartwich wielokrotnie wypowiadała się na temat polityki, i to niekoniecznie w kontekście osób niepełnosprawnych.

Obywatele Rozbijania Polski

numer 2033 - 24.05.2018
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowało do sądu wniosek ws. Fundacji Wolni Obywatele RP. MSWiA chce zawieszenia jej obecnego zarządu oraz wyznaczenia zarządcy przymusowego. Powód? Naruszenie postanowień statutu fundacji oraz nawoływanie do naruszania prawa.

​Tusk znaczy amnezja

numer 2027 - 17.05.2018
Poseł Wojciech Zubowski w TV Republika stwierdził, że nazwisko Tusk powoduje powszechną amnezję wśród świadków. Istotnie, świadkowie nic nie pamiętają, a Krzysztof Bondaryk, szef ABW za rządów Donalda Tuska, stwierdził, że o działaniach agencji dowiedział się „prawdopodobnie” z prac komisji.

​Resortowa dyplomacja

numer 2021 - 10.05.2018
29 byłych ambasadorów powołało Konferencję Ambasadorów RP, której celem jest „analiza polityki zagranicznej, wskazywanie pojawiających się zagrożeń dla Polski i sporządzanie rekomendacji”. Byli (na szczęście!) dyplomaci ostro krytykują obecny rząd PiS, jego politykę zagraniczną, podkreślając, że zmierza ona do marginalizacji pozycji Polski w UE.

Fatalna ustawa 447

numer 2011 - 26.04.2018
We wtorek w nocy Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła ustawę JUST (S.447) dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu. Mają rację polscy politycy, którzy mówią o jej potencjalnie katastrofalnych skutkach. Antoni Macierewicz na antenie TV Republika stwierdził, że „gdyby do tego doszło (restytucji), byłaby to katastrofa narodowa dla Polski”.

​Strach „króla Europy”

numer 2005 - 19.04.2018
Donald Tusk, okrzyknięty przez zaprzyjaźnione media „królem Europy”, zapowiedział łaskawie, że stawi się w sądzie w najbliższy poniedziałek. Nie omieszkał odnieść się do partii rządzącej, o której stwierdził, że „dzisiaj o PiS-ie, nie tylko w Polsce, ale i w Europie, mówi się, że to partia dosyć mściwa”.

Podrygi w stylu agentury wpływu

numer 1999 - 12.04.2018


​Murem za generałami

numer 1993 - 05.04.2018
Nie milkną komentarze dotyczące zawetowania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy degradacyjnej. Środowiska, które bronią tego weta, mają osobisty interes w tym, by chronić komunistyczny aparat wojskowy. Są to wojskowi emeryci, byli funkcjonariusze wojskowych służb specjalnych, którzy odnaleźli się w biznesie, ich pracownicy, znajomi, rodziny.

​Klęska agentury wpływu

numer 1988 - 29.03.2018
Wczoraj została podpisana umowa pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi na system Patriot, czyli przeciwlotnicze i przeciwrakietowe zestawy średniego zasięgu w ramach programu „Wisła”. Nie byłoby wczorajszego sukcesu, gdyby nie ogromna praca byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza i jego zespołu.

Człowiek Kiszczaka chroniony przez sąd

numer 1987 - 28.03.2018
KOMUNIZM Leszek Lamparski, współzałożyciel Klubu Generałów złożonego głównie z funkcjonariuszy komunistycznej bezpieki, jeden z inspiratorów protestów przeciwko ustawie dezubekizacyjnej obniżającej emerytury byłym funkcjonariuszem służb PRL-u, ostatnio został uniewinniony od zarzutu zbrodni komunistycznej.

Smoleńsk pod specjalnym nadzorem

numer 1982 - 22.03.2018
Kolejne doniesienia na temat amerykańskich ekspertów, którzy będą współpracowali z polskimi śledczymi i Prokuraturą Krajową, są niepokojące. Polskie służby mają informacje o związkach z Rosją co najmniej dwóch specjalistów, którzy mają się zajmować katastrofą smoleńską. I niestety nie chodzi o błahe sprawy, lecz te najpoważniejsze, dotyczące bezpieczeństwa Polski.

Zbrodnia doskonała nie istnieje

numer 1976 - 15.03.2018
Wiadomość o postawieniu zarzutów podejrzanym o zabójstwo Alicji i Piotra Jaroszewiczów jest potwierdzeniem, że zbrodnia doskonała nie istnieje. Najistotniejsze w całej sprawie jest to, że dwóch podejrzanych przyznało się do winy. Być może wobec zgromadzonych dowodów uznali, że nie ma sensu zaprzeczać i mataczyć, być może kierowały nimi inne motywy.

Kompromitacja Onetu

numer 1970 - 08.03.2018
Właściciele portalu Onet.pl nie przepadają za prawicą, a szczególnie za rządami PiS-u. Podobnie większość jego autorów. Dlatego wszelkie newsy tego medium dotyczące partii rządzącej należy traktować bardzo ostrożnie. W przeszłości portal publikował fake newsy na temat armii, ministra Antoniego Macierewicza i MON-u. Co z tego, że informacje były niesprawdzone i nieuczciwe?

​Biznes na Wyklętych

numer 1964 - 01.03.2018
Fundacja Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” od czterech lat prowadzi zbiórki publiczne na poszukiwania oraz identyfikacje szczątków Żołnierzy Wyklętych. Prezes Fundacji Wojciech Łuczak ogłasza kolejne „sukcesy”, które budzą coraz większe wątpliwości. Jak na przykład sprawa zidentyfikowania dwóch rozstrzelanych w 1949 r. mężczyzn w podkieleckim Zgórsku.

-->