Dorota Kania

​Skaza na Senacie

numer 2494 - 28.11.2019
Sprawa przeszłości marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego nabiera rumieńców. Najpierw na jaw wyszła dziwna wpłata na fundację, w której zasiadał. Napisała o tym w mediach społecznościowych prof. Agnieszka Popiela tuż przed wyborem marszałka Senatu: „Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację.

Kandydaci z kapelusza

numer 2491 - 25.11.2019
W końcu minionego tygodnia okazało się, że w Platformie Obywatelskiej odbędą się prawybory, a ich zwycięzca powalczy z kandydatami innych partii o urząd prezydenta Polski. Jednak zanim do tego doszło, były niespodziewane zwroty akcji i nieoczekiwane wyznania.

​Królestwo deweloperów

numer 2489 - 22.11.2019
GDAŃSK Śledztwo, w którym ma postawione zarzuty europosłanka Magdalena Adamowicz, zatacza coraz szersze kręgi. Postępowanie odsłoniło sieć powiązań, w których główne role odegrali gdańscy urzędnicy, włodarze miasta oraz deweloperzy. Jak ustaliła „Gazeta Polska”, w najbliższym czasie śledztwo ma być po raz kolejny przedłużone.

Błazenada w Sejmie

numer 2488 - 21.11.2019
Nie trzeba było wielkiej przenikliwości, by przewidzieć, co będzie się działo w Sejmie obecnej kadencji, zwłaszcza w wykonaniu posłów Konfederacji. Grzegorz Braun już wcześniej zasłynął wystarczająco ekstrawaganckimi wystąpieniami, więc próba blokady sejmowej mównicy nie zrobiła na nikim wrażenia.

PiS – wróg numer jeden Konfederacji

numer 2485 - 18.11.2019
Wielką naiwnością wykazali się konserwatywni wyborcy, którzy liczyli na jakąkolwiek współpracę Konfederacji z Prawem i Sprawiedliwością. Koło poselskie trzech liderów walczy o wyborców PiS, stosując zasadę: wszystkie chwyty dozwolone.

​Mandat zza krat

numer 2482 - 14.11.2019
Koalicja Obywatelska (a wcześniej PO) ma gigantyczne poparcie w aresztach i więzieniach. W każdych wyborach osadzeni zwolennicy tych ugrupowań głosują na swoich faworytów.

​Wizy, Tusk i smutek

numer 2476 - 07.11.2019
Ostatnie kilkadziesiąt godzin było prawdziwym szokiem dla części dziennikarzy mainstreamu. Konsternacja i smutne miny gościły na ekranach „naszych” telewizji i portali.

Zatrzymać barbarię

numer 2473 - 04.11.2019
Rozwrzeszczane tęczowe marsze, „żarty” przebierańców urządzane pod domem Jarosława Kaczyńskiego w wigilię Wszystkich Świętych, wyrzucanie bohaterów narodowych z nazw ulic mają wspólny mianownik. Za wymienionymi działaniami, których pozornie niemal nic nie łączy, stoją politycy opozycji, głównie Platformy Obywatelskiej. To im najbardziej zależy na zdemolowaniu życia publicznego.

​Tajemnice Artura W.

numer 2473 - 04.11.2019
AFERA KORUPCYJNA Rodzina Artura W., aresztowanego burmistrza Włoch, jest silnie związana ze stołecznym samorządem. Z naszych ustaleń wynika, że jego przyrodni brat, Rafał Trojan, jest radnym we Włochach, a matka pracuje w Urzędzie Dzielnicy Ochota, w której też był zatrudniony ów brat.

​Pamięć i tożsamość

numer 2472 - 31.10.2019
Odkąd pamiętam, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny były czasem, gdy przy grobach spotykaliśmy się z bliższą i dalszą rodziną, czasem to były spotkania tylko raz w roku. Przypominaliśmy sobie babcie i dziadków, odżywały dawne historie. Ważne miejsce w tych rozmowach zajmował dziadek Józef, ułan marszałka Józefa Piłsudskiego.

Powrót urbanowszczyzny

numer 2469 - 28.10.2019
POLITYKA Łowienie wyborców lewicy nie nastąpiło w ciągu ostatnich miesięcy – był to długofalowy proces, a Jerzy Urban i jego wychowankowie odegrali w nim bardzo istotną rolę

Sędziowie ze stajni Augiasza

numer 2466 - 24.10.2019
Ostatnie wydarzenia związane w wymiarem sprawiedliwości pokazują, że wiele sądów przypomina przysłowiową stajnię Augiasza, którą trzeba gruntownie uporządkować. By się o tym przekonać, wystarczą dwa przykłady. Sędzia Michał Laskowski, rzecznik prasowy Sądu Najwyższego, stwierdził, że „protesty wyborcze PiS są mało konkretne. Co innego uchybienia wskazane przez KO”.

Schetyna zostanie, Tusk nie wróci

numer 2463 - 21.10.2019
Mylą się ci komentatorzy, którzy stanowczo twierdzą, że porażka Koalicji Obywatelskiej w wyborach to koniec Grzegorza Schetyny jako przywódcy szerokiej koalicji i szefa Platformy Obywatelskiej. Nie po to wymienił połowę składu sejmowego klubu Platformy, by się podawać do dymisji, co sugerują niektórzy jego partyjni koledzy.

Pożegnanie Profesora

numer 2460 - 17.10.2019
Wczoraj pożegnaliśmy prof. Jana Szyszko – cenionego naukowca, urzędnika państwowego i polityka, ale przede wszystkim gorącego patriotę i bardzo dobrego człowieka. Profesora znałam wiele lat – zawsze ujmował swoją pogodą ducha, niezwykłą znajomością przyrody, o której potrafił fascynująco i z niebywałą pasją opowiadać godzinami.

​Polityczny amok

numer 2454 - 10.10.2019
Zachowania Lecha Wałęsy nie da się niczym wytłumaczyć. Szkodzi tym, których popiera lub popierał, a jego niedawni akolici mają spory kłopot. Grzegorz Schetyna, który tak niedawno oklaskiwał Wałęsę i witał go z uśmiechem, okazał się zdrajcą. Były prezydent wymierza ciosy na oślep i obrywa cała opozycja. Trudno dziś jasno odpowiedzieć na pytanie, kogo tak naprawdę popiera Lech Wałęsa.

Po trupach do Senatu

numer 2454 - 10.10.2019
Powyższe hasło zamieściło na Facebooku stowarzyszenie Miasto Jest Nasze obok wizerunku senatora Aleksandra Pocieja. Chodzi o to, że za rządów PO wystąpił on przeciw zmianie prawa, która dawałaby realne pierwszeństwo pieszym na przejściach.

Trotyl na tupolewie

Numer 930 - 02.10.2014

Spadkobiercy Urbana

Numer 975 - 26.11.2014
Przez ostatnie tygodnie w mainstreamowych mediach kwitnie festiwal propagandy, jakiej nie powstydziłby się Jerzy Urban, rzecznik prasowy junty Wojciecha Jaruzelskiego. Po ostatnich wyborach prezydenckich wydawało się, że bardziej nie można już manipulować i kłamać. Teraz się okazuje, że nie ma takiej miary, która w przybliżeniu choćby określała granice prorządowej propagandy.

Bronisław w czerwieni

Numer 1020 - 22.01.2015

Prezydent najważniejszych ubeków

Numer 1029 - 02.02.2015
8 września 2011 r. we Wrocławiu rozpoczyna się Europejski Tydzień Kultury. Inauguruje go wykład prof. Zygmunta Baumana, byłego żołnierza stalinowskiego aparatu bezpieczeństwa. Obok niego siedzi Bronisław Komorowski, prezydent RP, któremu nie przeszkadza występowanie w jednym szeregu z człowiekiem, który zwalczał Żołnierzy Wyklętych.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama