Dorota Kania

Faktami w kłamstwa

numer 1958 - 22.02.2018
Trzeba bardzo stanowczo reagować na kłamstwa, które mają na celu pokazanie Polski jako państwa ksenofobicznego, antysemickiego i nacjonalistycznego. Nie można się wdawać w awantury i pyskówki, ale należy pokazywać prawdę. Sposób na to jest bardzo prosty: podawać fakty. Mamy raport nt.

​Antysemita Wojciech Jaruzelski

numer 1953 - 16.02.2018
Tygodnik Dr płk Lech Kowalski, historyk wojskowości, w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” mówił m.in. o stosunku Wojciecha Jaruzelskiego do osób narodowości żydowskiej. – W 1968 r. komisja, na której czele stał Wojciech Jaruzelski, tworzyła listy osób narodowości żydowskiej, które następnie były zwalniane z wojska – powiedział.

Prawda o Smoleńsku

numer 1952 - 15.02.2018
Wczoraj na lotnisku wojskowym w Mińsku Mazowieckim rozpoczęli prace eksperci z National Institute for Aviation Research (NIAR) z Uniwersytetu Stanowego Wichita. Ta placówka, powstała w 1985 r., ma ogromne osiągnięcia w dziedzinie badań lotniczych, w tym katastrof lotniczych.

Europejska „demokracja”

numer 1946 - 08.02.2018
Wczoraj ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego został odwołany Ryszard Czarnecki, europoseł PiS-u. Powód? Wypowiedź dla portalu Niezależna.pl, w której skrytykował – jak najbardziej słusznie – skandaliczne wypowiedzi europoseł PO Róży Thun w antypolskim filmie francusko-niemieckiej telewizji Arte.

Stop prowokacjom

numer 1940 - 01.02.2018
Bardzo dobrze się stało, że wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podjął decyzję o zakazaniu demonstracji narodowców przed Ambasadą Izraela w Warszawie. Wcześniej zgodę na nią wydał warszawski ratusz. I tutaj nasuwa się pytanie: dlaczego miejscy urzędnicy, mając pełną świadomość powagi sytuacji, zgadzają się na prowokację?

​Nowe dowody w sprawie willi Kwaśniewskich

numer 1939 - 31.01.2018
PROKURATURA Śledztwo ws. willi Kwaśniewskich nabiera tempa. Według informacji „Gazety Polskiej” są przesłuchiwani kolejni świadkowie i analizowane dokumenty. Ustaliliśmy również, że w sprawie pojawiły się nowe dowody. Na razie nie zostali jeszcze przesłuchani Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy.

Komedia Pawła Wojtunika

numer 1934 - 25.01.2018
Wczoraj były szef CBA Paweł Wojtunik zeznawał przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Gdyby nie powaga sytuacji, można by określić to przesłuchanie jednym słowem: komedia. Bo jak inaczej nazwać sytuację, gdy były szef tajnej służby mówi o analizie sporządzonej na… podstawie informacji medialnych? Wiadomo od dawna, że służby wykorzystują tzw.

Koniec fałszerstw

numer 1928 - 18.01.2018
Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa O zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych wywołała ogromne poruszenie wśród zwolenników totalnej opozycji, a przede wszystkim wśród beneficjentów poprzednich przepisów.

​Długie ręce Moskwy

numer 1922 - 11.01.2018
Marszałek Piłsudski bezwzględnie przeciwstawiał się zdrajcom chcącym zawierać sojusze z Moskwą. Do historii przeszedł nie tylko jako współtwórca Niepodległej, ale i jeden z najlepszych polskich dowódców. Do historii przeszedł już minister Antoni Macierewicz, najlepszy szef MON‑u po 1939 r.

​Smoleńsk – wina Rosji

numer 1917 - 04.01.2018
Efekty prac działającej przy MON-ie podkomisji smoleńskiej obnażają kłamstwa i zaniechania komisji Jerzego Millera. Choć od katastrofy minęło prawie osiem lat, wciąż pojawiają się nowe ustalenia. Na światło dzienne wychodzą również manipulacje i fałszerstwa Rosjan, którzy od początku winą za tragedię smoleńską chcieli obciążyć Polaków. Prof.

​Sądowy trąd

numer 1908 - 21.12.2017
Polskie sądy wymagają natychmiastowej reformy, a mówienie, że wszystko jest w porządku, jest zwykłym kłamstwem. Groźby Unii i straszenie karą za rzekome łamanie prawa przy wprowadzaniu ustaw dotyczących sądownictwa nie powinny mieć żadnego wpływu na przeprowadzenie w wymiarze sprawiedliwości dogłębnych zmian. A o tym, że są one konieczne, świadczą suche fakty.

​Proputinowska Platforma

numer 1896 - 07.12.2017
To, że politycy Platformy Obywatelskiej niczym targowiczanie biegną po pomoc przeciwko własnemu krajowi do zagranicznych ośrodków, już przestało dziwić. Gdy jednak były premier i były minister obrony narodowej bronią człowieka podejrzanego o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi, to już zakrawa na zdradę.

​Przedwyborczy płacz PSL-u

numer 1890 - 30.11.2017
Sejm właśnie proceduje nad projektami ustaw z zakresu prawa wyborczego. Głównym celem jest zwiększenie transparentności, przeciwdziałanie wszelkim możliwym fałszerstwom i danie obywatelom rzeczywistego wpływu na władze samorządowe. Nie wszystkim jednak to się podoba, zwłaszcza plany dotyczące ograniczenia do dwóch kadencji sprawowania urzędu przez prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.

​Wina Tuska

numer 1878 - 16.11.2017
Ujawnione przez telewizję Republika nagrania z posiedzeń komisji Jerzego Millera pokazują haniebne działania części jej członków. Bez żadnych dowodów obciążyli gen. Andrzeja Błasika winą za katastrofę samolotu. Uznali, że był on w kabinie pilotów, choć w rzeczywistości tak nie było. Politycy odpowiedzialni za smoleńskie kłamstwa dziś zajmują ważne stanowiska w Brukseli.

Niemiecka bezczelność

numer 1873 - 09.11.2017
Stowarzyszenie dziennikarskie zza naszej zachodniej granicy krytycznie oceniło sytuację dziennikarzy w krajach Europy Wschodniej, a zwłaszcza w Polsce. 220 delegatów przyjęło jednomyślnie rezolucję, w której wezwali do przestrzegania wolności prasy. Frank Überall, szef Niemieckiego Związku Dziennikarzy, porównał obecną sytuację w Polsce do Niemiec lat 30.

Układ gdański jak na dłoni

numer 1862 - 26.10.2017
Im dłużej pracuje sejmowa komisja śledcza ds. wyjaśnienia afery Amber Gold, im więcej przesłuchanych, tym bardziej kurczy się grono tych, którzy twierdzili, że Marcin P. działał w pojedynkę i był tak sprytny, że udało się mu bez żadnej pomocy zbudować oszukańczą piramidę finansową.

Kto stał za mordercami z MSW

numer 1856 - 19.10.2017
Mija kolejna rocznica śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Mimo że od tego strasznego zdarzenia upłynęły już 33 lata, nadal nie wiemy, kto naprawdę stał za śmiercią kapelana Solidarności. Został on zamordowany z zimną krwią 19 października 1984 r. przez funkcjonariuszy IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który został powołany do walki z Kościołem.

Ujawnić aneks

numer 1850 - 12.10.2017Brudna gra skazana na przegraną

numer 1844 - 05.10.2017
Co pewien czas i z zastanawiającą regularnością w mediach pojawiają się „rewelacje” na temat Ministerstwa Obrony Narodowej oraz wojska. Nieodmiennie celuje w nich portal Onet.pl. Edyta Żemła, autorka owych doniesień, w przeszłości była pracownikiem podległym MON-owi. Doniesienia te mijają się z prawdą i stanem faktycznym, o czym można bez trudu się przekonać.

Zginęła w walce z mafią

numer 1843 - 04.10.2017
7 marca 2011 r. Las Kabacki w Warszawie. Spacerujący człowiek natrafia na makabryczne znalezisko: zwęglone ludzkie szczątki. Po badaniach genetycznych okazuje się, że jest to Jolanta Brzeska, poszukiwana od kilku dni działaczka społeczna walcząca z tzw. dziką reprywatyzacją. Prokuratura Regionalna w Gdańsku właśnie przedłużyła śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety.

-->