Dorota Kania

Obywatele Rozbijania Polski

numer 2033 - 24.05.2018
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowało do sądu wniosek ws. Fundacji Wolni Obywatele RP. MSWiA chce zawieszenia jej obecnego zarządu oraz wyznaczenia zarządcy przymusowego. Powód? Naruszenie postanowień statutu fundacji oraz nawoływanie do naruszania prawa.

​Tusk znaczy amnezja

numer 2027 - 17.05.2018
Poseł Wojciech Zubowski w TV Republika stwierdził, że nazwisko Tusk powoduje powszechną amnezję wśród świadków. Istotnie, świadkowie nic nie pamiętają, a Krzysztof Bondaryk, szef ABW za rządów Donalda Tuska, stwierdził, że o działaniach agencji dowiedział się „prawdopodobnie” z prac komisji.

​Resortowa dyplomacja

numer 2021 - 10.05.2018
29 byłych ambasadorów powołało Konferencję Ambasadorów RP, której celem jest „analiza polityki zagranicznej, wskazywanie pojawiających się zagrożeń dla Polski i sporządzanie rekomendacji”. Byli (na szczęście!) dyplomaci ostro krytykują obecny rząd PiS, jego politykę zagraniczną, podkreślając, że zmierza ona do marginalizacji pozycji Polski w UE.

Fatalna ustawa 447

numer 2011 - 26.04.2018
We wtorek w nocy Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła ustawę JUST (S.447) dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu. Mają rację polscy politycy, którzy mówią o jej potencjalnie katastrofalnych skutkach. Antoni Macierewicz na antenie TV Republika stwierdził, że „gdyby do tego doszło (restytucji), byłaby to katastrofa narodowa dla Polski”.

​Strach „króla Europy”

numer 2005 - 19.04.2018
Donald Tusk, okrzyknięty przez zaprzyjaźnione media „królem Europy”, zapowiedział łaskawie, że stawi się w sądzie w najbliższy poniedziałek. Nie omieszkał odnieść się do partii rządzącej, o której stwierdził, że „dzisiaj o PiS-ie, nie tylko w Polsce, ale i w Europie, mówi się, że to partia dosyć mściwa”.

Podrygi w stylu agentury wpływu

numer 1999 - 12.04.2018


​Murem za generałami

numer 1993 - 05.04.2018
Nie milkną komentarze dotyczące zawetowania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy degradacyjnej. Środowiska, które bronią tego weta, mają osobisty interes w tym, by chronić komunistyczny aparat wojskowy. Są to wojskowi emeryci, byli funkcjonariusze wojskowych służb specjalnych, którzy odnaleźli się w biznesie, ich pracownicy, znajomi, rodziny.

​Klęska agentury wpływu

numer 1988 - 29.03.2018
Wczoraj została podpisana umowa pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi na system Patriot, czyli przeciwlotnicze i przeciwrakietowe zestawy średniego zasięgu w ramach programu „Wisła”. Nie byłoby wczorajszego sukcesu, gdyby nie ogromna praca byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza i jego zespołu.

Człowiek Kiszczaka chroniony przez sąd

numer 1987 - 28.03.2018
KOMUNIZM Leszek Lamparski, współzałożyciel Klubu Generałów złożonego głównie z funkcjonariuszy komunistycznej bezpieki, jeden z inspiratorów protestów przeciwko ustawie dezubekizacyjnej obniżającej emerytury byłym funkcjonariuszem służb PRL-u, ostatnio został uniewinniony od zarzutu zbrodni komunistycznej.

Smoleńsk pod specjalnym nadzorem

numer 1982 - 22.03.2018
Kolejne doniesienia na temat amerykańskich ekspertów, którzy będą współpracowali z polskimi śledczymi i Prokuraturą Krajową, są niepokojące. Polskie służby mają informacje o związkach z Rosją co najmniej dwóch specjalistów, którzy mają się zajmować katastrofą smoleńską. I niestety nie chodzi o błahe sprawy, lecz te najpoważniejsze, dotyczące bezpieczeństwa Polski.

Zbrodnia doskonała nie istnieje

numer 1976 - 15.03.2018
Wiadomość o postawieniu zarzutów podejrzanym o zabójstwo Alicji i Piotra Jaroszewiczów jest potwierdzeniem, że zbrodnia doskonała nie istnieje. Najistotniejsze w całej sprawie jest to, że dwóch podejrzanych przyznało się do winy. Być może wobec zgromadzonych dowodów uznali, że nie ma sensu zaprzeczać i mataczyć, być może kierowały nimi inne motywy.

Kompromitacja Onetu

numer 1970 - 08.03.2018
Właściciele portalu Onet.pl nie przepadają za prawicą, a szczególnie za rządami PiS-u. Podobnie większość jego autorów. Dlatego wszelkie newsy tego medium dotyczące partii rządzącej należy traktować bardzo ostrożnie. W przeszłości portal publikował fake newsy na temat armii, ministra Antoniego Macierewicza i MON-u. Co z tego, że informacje były niesprawdzone i nieuczciwe?

​Biznes na Wyklętych

numer 1964 - 01.03.2018
Fundacja Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” od czterech lat prowadzi zbiórki publiczne na poszukiwania oraz identyfikacje szczątków Żołnierzy Wyklętych. Prezes Fundacji Wojciech Łuczak ogłasza kolejne „sukcesy”, które budzą coraz większe wątpliwości. Jak na przykład sprawa zidentyfikowania dwóch rozstrzelanych w 1949 r. mężczyzn w podkieleckim Zgórsku.

Faktami w kłamstwa

numer 1958 - 22.02.2018
Trzeba bardzo stanowczo reagować na kłamstwa, które mają na celu pokazanie Polski jako państwa ksenofobicznego, antysemickiego i nacjonalistycznego. Nie można się wdawać w awantury i pyskówki, ale należy pokazywać prawdę. Sposób na to jest bardzo prosty: podawać fakty. Mamy raport nt.

​Antysemita Wojciech Jaruzelski

numer 1953 - 16.02.2018
Tygodnik Dr płk Lech Kowalski, historyk wojskowości, w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” mówił m.in. o stosunku Wojciecha Jaruzelskiego do osób narodowości żydowskiej. – W 1968 r. komisja, na której czele stał Wojciech Jaruzelski, tworzyła listy osób narodowości żydowskiej, które następnie były zwalniane z wojska – powiedział.

Prawda o Smoleńsku

numer 1952 - 15.02.2018
Wczoraj na lotnisku wojskowym w Mińsku Mazowieckim rozpoczęli prace eksperci z National Institute for Aviation Research (NIAR) z Uniwersytetu Stanowego Wichita. Ta placówka, powstała w 1985 r., ma ogromne osiągnięcia w dziedzinie badań lotniczych, w tym katastrof lotniczych.

Europejska „demokracja”

numer 1946 - 08.02.2018
Wczoraj ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego został odwołany Ryszard Czarnecki, europoseł PiS-u. Powód? Wypowiedź dla portalu Niezależna.pl, w której skrytykował – jak najbardziej słusznie – skandaliczne wypowiedzi europoseł PO Róży Thun w antypolskim filmie francusko-niemieckiej telewizji Arte.

Stop prowokacjom

numer 1940 - 01.02.2018
Bardzo dobrze się stało, że wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podjął decyzję o zakazaniu demonstracji narodowców przed Ambasadą Izraela w Warszawie. Wcześniej zgodę na nią wydał warszawski ratusz. I tutaj nasuwa się pytanie: dlaczego miejscy urzędnicy, mając pełną świadomość powagi sytuacji, zgadzają się na prowokację?

​Nowe dowody w sprawie willi Kwaśniewskich

numer 1939 - 31.01.2018
PROKURATURA Śledztwo ws. willi Kwaśniewskich nabiera tempa. Według informacji „Gazety Polskiej” są przesłuchiwani kolejni świadkowie i analizowane dokumenty. Ustaliliśmy również, że w sprawie pojawiły się nowe dowody. Na razie nie zostali jeszcze przesłuchani Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy.

Komedia Pawła Wojtunika

numer 1934 - 25.01.2018
Wczoraj były szef CBA Paweł Wojtunik zeznawał przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Gdyby nie powaga sytuacji, można by określić to przesłuchanie jednym słowem: komedia. Bo jak inaczej nazwać sytuację, gdy były szef tajnej służby mówi o analizie sporządzonej na… podstawie informacji medialnych? Wiadomo od dawna, że służby wykorzystują tzw.