Tomasz Duklanowski

Nitras donosi, Geblewicz straszy

numer 2457 - 14.10.2019
Poseł Sławomir Nitras poinformował, że doniósł na Radio Szczecin do Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie rzekomego złamania ciszy wyborczej. Z kolei marszałek Olgierd Geblewicz znów grozi dziennikarzom. Tym razem szczecińskiej rozgłośni.

​Fanpage’em w kandydata

numer 2442 - 26.09.2019
KAMPANIA Sąd Okręgowy w Szczecinie oddalił wniosek Dariusza Mateckiego, w którym kandydat PiS w nadchodzących wyborach domagał się przeprosin za kłamliwe wpisy, które ukazały się na jego temat na facebookowej stronie Ośrodka Monitoringu Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Według nich Matecki miał być karany sądownie.

​10 lat grozi sprawcom pobicia proboszcza

numer 2441 - 25.09.2019
ATAK NA KSIĘDZA Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście zakończyła śledztwo ws. pobicia księdza proboszcza Aleksandra Ziejewskiego i dwóch pracowników parafii przy bazylice mniejszej Jana Chrzciciela w Szczecinie.

5,5 tony zagrożenia

numer 2438 - 21.09.2019
W Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie) odnaleziono jedną z największych bomb lotniczych, które były zrzucane podczas II wojny światowej. Na brytyjską bombę trafiono podczas prac przygotowawczych do pogłębienia toru wodnego Świnoujście–Szczecin. Sztab kryzysowy debatuje nad sposobem usunięcia zagrożenia.

Jak PO walczy z Kościołem

numer 2437 - 20.09.2019
Pełnomocnicy Olgierda Geblewicza, marszałka województwa zachodniopomorskiego z PO, nazywają szczecińskiego księdza Tomasza Kancelarczyka „osobą pełną nienawiści”, „osobą promującą faszyzm”, „gościem, który powinien odejść ze stanu duchownego”. Chcą pozbawienia kapłana tytułu zasłużonego dla miasta Szczecina oraz „zatrzymania, procesu i ukarania przez sąd”.

Kłamstwa homoaktywistów

numer 2433 - 16.09.2019
Monika „Pacyfka” Tichy podczas końcowego przemówienia na szczecińskim Marszu Równości powiedziała, że w ostatnich latach doszło do trzech homofobicznych zabójstw w Szczecinie. Problem w tym, że to nieprawda. W Szczecinie nie było zabójstw motywowanych homofobią.

Polowanie na księdza

numer 2431 - 13.09.2019
SZCZECIN Środowiska LGBT domagają się zatrzymania m.in. ks. Tomasza Kancelarczyka ze szczecińskiego Bractwa Małych Stópek, który od lat ratuje dzieci przed aborcją. Powód? Happening, który chcieli zorganizować działacze Młodzieży Wszechpolskiej i Stowarzyszenia Koliber w trakcie niedzielnego Marszu Równości. Ksiądz Kancelarczyk zachęcał do wzięcia w nim udziału.

Biznesmen do kandydata KO na senatora: Oddaj moje pieniądze”

numer 2430 - 12.09.2019
Pełnomocnik firmy, która chciała zainwestować w Kołobrzegu kilkadziesiąt milionów złotych, oskarżył publicznie byłego prezydenta tego miasta Janusza Gromka o to, że ten przyjął od niego pieniądze. Gromek twierdzi, że żadnej łapówki nie wziął, ale na razie nie kieruje pozwu do sądu, bo „ma ważniejsze sprawy”.

Kandydat Kukiz’15 agitował w urzędzie miasta

numer 2429 - 11.09.2019
Kandydat Kukuz’15 startujący z listy PSL złamał Kodeks wyborczy – informuje Radio Szczecin. Chodzi o Piotra Słomskiego, dwójkę z listy Kukiz’15 w Zachodniopomorskiem, który urządził konferencję prasową przed drzwiami swego gabinetu. Tymczasem Kodeks wyborczy jasno określa, że „zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na terenie urzędów”.

Seksizm w Platformie

numer 2426 - 07.09.2019
Posłanka PO z Pomorza Zachodniego zrezygnowała ze startu w jesiennych wyborach. Uzasadniając swoją decyzję, powiedziała, że sprzeciwia się przedmiotowemu traktowaniu człowieka ze względu na płeć. Posłanka miała być trójką na liście, ale dzień przed rejestracją list dowiedziała się, że jest ósemką.

Szukała kogoś, kto usunie ciążę, nieświadomie zadzwoniła do księdza

numer 2424 - 05.09.2019
Szukała kontaktu z kimś, kto pomoże jej w dokonaniu aborcji. Koleżanka dała jej kontakt do... ks. Tomasza Kancelarczyka ze szczecińskiego Bractwa Małych Stópek. Po rozmowie kobieta zdecydowała, że dziecko przyjdzie na świat.

Będzie ponowny proces antyklerykała

numer 2423 - 04.09.2019
WOKANDA Połamał brzozowy krzyż postawiony w centrum Szczecina ku czci ofiar komunizmu Grudnia ’70. Sąd rejonowy go uniewinnił, uznając, że miał do tego prawo, gdyż krzyż był konstrukcją budowlaną ustawioną bez zezwolenia. – Ten wyrok jest niesprawiedliwy – uważa mec. Bartłomiej Sochański, który złożył w imieniu poszkodowanych apelację.

Historyczna świetlica to dziś ruina

numer 2417 - 28.08.2019
Świetlica w Stoczni Szczecińskiej, gdzie podpisano Porozumienia Sierpniowe, popada dziś w ruinę. Miasto miało tu utworzyć Muzeum Solidarności, ale przez 30 lat nie znaleziono na to środków. Władze Szczecina wolą podkreślać niemiecką historię miasta, a nie polską – mówi szczeciński historyk dr Wojciech Lizak.

Modlitwa kontra marsz równości w Szczecinie

numer 2416 - 27.08.2019
„Człowiek to mężczyzna lub kobieta. I nic więcej. Żadna trzecia lub dziesiąta płeć” to kolejny mocny list ks. abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Arcybiskup wzywa do postu i modlitwy oraz o ochronę polskich rodzin przed demoralizacją w dniu, kiedy ulicami Szczecina przejdzie marsz równości.

Odparty atak wrogów Pana Boga

numer 2415 - 26.08.2019
Szczecińskie lesbijki, feministki i inni działacze LGBT chcieli zrobić spektakularną akcję wieszania bucików na płocie dwóch kościołów. To miał być protest przeciwko pedofilii w Kościele. Ale tym razem nie wyszło. Ks. Tomasz Kancelarczyk z Bractwa Małych Stópek zbierał buciki dla dzieci uratowanych przed aborcją.

Nitras znów kłamał. Tym razem w sądzie

numer 2413 - 23.08.2019
Poseł Sławomir Nitras podczas procesu, który wytoczył prof. Sławomirowi Cenckiewiczowi, w Sądzie Okręgowym w Szczecinie stwierdził, że nie autoryzował wypowiedzi dla „Rzeczpospolitej”, w której świadomie i z premedytacją pomówił kandydatkę PiS na prezydenta Szczecina.

Jak PO niszczyła Pomorze

numer 2411 - 21.08.2019
Arkadiusz Litwiński, który zakładał Platformę Obywatelską na Pomorzu Zachodnim, startuje dziś do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. To drugi z założycieli PO na Pomorzu, który wspiera Zjednoczoną Prawicę. Wcześniej PO opuścił inny lider tego ugrupowania, senator Krzysztof Zaremba.

​Szczecin znów (trochę) niemiecki?

numer 2398 - 07.08.2019
POLSKA LOKALNA Niemcy chcą zrobić ze Szczecina polsko-niemiecką aglomerację – donosi regionalny dziennik Meklemburgii „Nordkurier”. Ubiegłotygodniowa wizyta premier tego landu u marszałka województwa zachodniopomorskiego dotyczyła właśnie tej sprawy. – Tylko w chorych głowach polityków Platformy mogą urodzić się takie pomysły – uważa poseł Krzysztof Zaremba z PiS.

Droga Prawdy Bożej przeciwko pogańskiemu bezbożnictwu

numer 2397 - 06.08.2019
KOŚCIÓŁ Nie jest to zwykłe przeciwstawianie poglądów lewicowych i prawicowych, ale droga Prawdy Bożej przeciwko drodze zwykłego, pogańskiego bezbożnictwa – napisał do wiernych ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Arcybiskup odniósł się także do brutalnego pobicia ks. proboszcza Aleksandra Ziejewskiego.

Zło dobrem zwyciężaj

numer 2396 - 05.08.2019
Ponad 200 mężczyzn najpierw modliło się w bazylice Jana Chrzciciela w Szczecinie, w której przed tygodniem został napadnięty proboszcz Aleksander Ziejewski. Potem z różańcami w dłoni szli ulicami Szczecina przed pomnik Jana Pawła II. – Zło zwycięża się tylko dobrem – mówił podczas homilii ks. Mariusz Więcławek.