Tomasz Duklanowski

Katastrofa ekologiczna w związku z aferą melioracyjną

numer 2031 - 22.05.2018
W jeziorze Jamno stan wody obniżył się i wzrasta jej temperatura. Efekt – masowo giną ryby. To rezultat niepotrzebnej inwestycji – budowy wrót sztormowych, na którą przetarg został ustawiony w ramach afery melioracyjnej. To już druga katastrofa ekologiczna będąca efektem największej afery na Pomorzu Zachodnim.

Uniewinniła TW „Roberta”, teraz sądzi opozycjonistę

numer 2030 - 21.05.2018
SĄD Winicjusz Górecki przez pięć miesięcy głodował w czasie stanu wojennego, będąc więziony przez komunistów. Był dokarmiany za pomocą sondy, a także bity. Gdy wyszedł z więzienia, Służba Bezpieczeństwa uniemożliwiła mu znalezienie pracy w Szczecinie. Dziś domaga się 700 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia w Sądzie Okręgowym w Szczecinie.

Usługi pralnicze kancelarii prawnej

numer 2029 - 19.05.2018
AFERA POLICKA Prokuratura Regionalna w Szczecinie postawiła zarzuty prawnikom z warszawskiej kancelarii w związku z afera policką. Chodzi o pomoc w wypraniu 22 mln zł z przestępczego procederu.

Agencja erotyczna w mieszkaniu posła

numer 2025 - 15.05.2018
Informacje o agencji towarzyskiej w mieszkaniu posła Stanisława Gawłowskiego ujawniło w niedzielę Radio Szczecin. Żona Gawłowskiego próbowała wszystkiemu zaprzeczyć, ale wczoraj jedna z prostytutek przyznała, że wraz z koleżanką świadczyła usługi seksualne w mieszkaniu byłego sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej.

Z wizytą u byłego sekretarza generalnego PO

numer 2022 - 11.05.2018
Poseł Stanisław Gawłowski dobrze się zaaklimatyzował w warunkach odosobnienia aresztu śledczego w Szczecinie – mówi mjr Sebastian Matyszczak, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie. – Bierze udział w zajęciach społeczno-kulturalnych, korzysta także z posługi religijnej.

Będą kolejne zarzuty dla posła PO

numer 2020 - 09.05.2018
LUDZIE PLATFORMY W ciągu miesiąca Prokuratura Krajowa wystąpi do marszałka Sejmu o uchylenie immunitetu przebywającemu w areszcie posłowi Stanisławowi Gawłowskiemu. Chodzi o kolejne przestępstwa korupcyjne. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zarzuty usłyszą inni prominentni działacze PO i PSL na Pomorzu Zachodnim.

Gawłowski zostaje w areszcie

numer 2019 - 08.05.2018
Sąd Okręgowy w Szczecinie oddalił zażalenia na areszt posła Stanisława Gawłowskiego, byłego sekretarza generalnego PO i byłego szefa struktur tej partii na Pomorzu Zachodnim. Materiał dowodowy obciążający Gawłowskiego, zebrany przez Prokuraturę Krajową, nie pozostawia wątpliwości, że polityk powinien zostać w areszcie.

Zażalenie aresztanta

numer 2018 - 07.05.2018
Dziś Sąd Okręgowy w Szczecinie rozpozna zażalenie na areszt, który przed trzema tygodniami zastosował Sąd Rejonowy w Szczecinie wobec posła Stanisława Gawłowskiego, sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej i szefa struktur tej partii na Pomorzu Zachodnim.

​Notariusze wspierali oszustów

numer 2007 - 21.04.2018

SKANDAL Pomagali zorganizowanej grupie przestępczej w wyłudzeniu 37 mieszkań od osób w podeszłym wieku, chorych lub uzależnionych od alkoholu. Chodzi o trójkę szczecińskich notariuszy, którzy mimo zarzutów prokuratorskich w tej sprawie nadal wykonują zawód.

Poseł PO pod prysznicem

numer 2004 - 18.04.2018

WARUNKI WIĘZIENNE Sekretarz generalny PO, poseł Stanisław Gawłowski, trafił do podwójnej celi Aresztu Śledczego w Szczecinie. Siedzi z mężczyzną wcześniej niekaranym. Kontakt z innymi więźniami ma ograniczony i jest on możliwy podczas spacerów, zajęć społeczno-kulturalnych i... pod prysznicem.

PO murem za Gawłowskim

numer 2003 - 17.04.2018
Sąd Rejonowy w Szczecinie w całości zgodził się z argumentacją Prokuratury Krajowej o konieczności zastosowania tymczasowego aresztu wobec sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Tymczasem władze Platformy, które wczoraj przyjechały do Szczecina, stają murem za osadzonym w areszcie politykiem, domagając się w jego obronie interwencji z zagranicy.

„Piękni od poczęcia” przeszli ulicami

numer 2002 - 16.04.2018
Kilkanaście tysięcy ludzi wzięło udział w szczecińskim marszu dla życia, który pod hasłem „Piękni od poczęcia” przeszedł w niedzielę ulicami Szczecina. Organizuje go Bractwo Małych Stópek, które prócz manifestowania wartości życia ratuje każdego roku kilkadziesięcioro nienarodzonych dzieci przed śmiercią aborcyjną.

Sądne dni Platformy

numer 2001 - 14.04.2018
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało posła Stanisława Gawłowskiego, sekretarza generalnego PO, w związku z aferą melioracyjną. Prokuratura złożyła wniosek o uchylenie immunitetu szefowi klubu parlamentarnego PO Sławomirowi Neumannowi. Z kolei były prezydent Bronisław Komorowski został przesłuchany w postępowaniu prokuratorskim w związku z katastrofą smoleńską.

Platforma w tarapatach

numer 2000 - 13.04.2018
Wczoraj Sejm zgodził się na aresztowanie posła Stanisława Gawłowskiego, sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej. Prokuratura zamierza postawić mu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Problemy z prawem ma też Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO.

​Kandydat PO wyklucza Radio Szczecin

numer 1994 - 06.04.2018
SKANDAL przedwyborczy Poseł Sławomir Nitras, kandydat na prezydenta Szczecina, rozwiesił kilkadziesiąt billboardów w całym mieście. Wczoraj przekonywał dziennikarzy, że nie złamał prawa ani go nie omija. Dziennikarzowi Radia Szczecin, który pytał o koszty billboardów, powiedział, że więcej go na swoją konferencje prasową nie zaprosi. Chwilę potem wypierał się tych słów.

Sowieckie symbole zniknęły ze Szczecina i z Legnicy

numer 1985 - 26.03.2018

DEKOMUNIZACJA W weekend kolejne dwa sowieckie pomniki – w Szczecinie i w Legnicy – zostały rozebrane. Tak działa ustawa dekomunizacyjna z kwietnia 2016 r.

Gawłowski strzela ze ślepaków

numer 1984 - 24.03.2018
Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej swoim wystąpieniem w Sejmie miał sprawić, że „ktoś spadnie z krzesła”. Wystąpienie Gawłowskiego przed głosowaniem Sejmu w sprawie zgody na jego zatrzymanie okazało się wystrzałem ślepego naboju. Prócz wypowiedzi o politycznym śledztwie na zlecenie posłużył się osobą skompromitowanego księdza.

​Zwycięstwo nauki nad okupantem

numer 1980 - 20.03.2018
HISTORIA W Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odsłonięto tablicę upamiętniającą tajne nauczanie w okresie II wojny światowej. Brało w nim udział ponad tysiąc studentów, w tym Karol Wojtyła, i ponad stu profesorów.

Nitras chce być prezydentem Szczecina

numer 1978 - 17.03.2018
POLITYKA Plądrował torebkę posłanki PiS‑u, jechał do tyłu po autostradzie, chwalił się swoim kłamstwem dyskredytującym kandydatkę PiS‑u. Wczoraj znany z nadpobudliwości poseł Sławomir Nitras oficjalnie wystartował na prezydenta Szczecina. Wspiera go szef PO w Zachodniopomorskiem Stanisław Gawłowski, któremu prokuratura chce postawić pięć zarzutów, w tym trzy korupcyjne.

Geblewicz: za aferę w PŻM-ie odpowiada PiS

numer 1976 - 15.03.2018
KONTRATAK Szef szczecińskiego PO marszałek Olgierd Geblewicz przekonywał wczoraj dziennikarzy, że odpowiedzialne za aferę w Polskiej Żegludze Morskiej jest... Prawo i Sprawiedliwość.