Tomasz Duklanowski

Arłukowicz został ukarany

numer 2379 - 16.07.2019
Naruszył godność zawodu lekarza, dyskredytował lekarzy i za to został ukarany – czytamy w sentencji wyroku Sądu Wojskowego Wojskowej Izby Lekarskiej. Mowa o Bartoszu Arłukowiczu, byłym ministrze zdrowia w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

​Chcą Gawłowskiego do Sejmu

numer 2377 - 13.07.2019
WYBORY PARLAMENTARNE Koszalińscy działacze Platformy Obywatelskiej jednogłośnie rekomendowali byłego sekretarza generalnego tej partii, posła Stanisława Gawłowskiego jako kandydata w jesiennych wyborach do Sejmu. Przekonał ich sam Gawłowski, który twierdzi, że działania prokuratury to nagonka o charakterze publicznego linczu.

Niemcy znów przekraczają Odrę

numer 2376 - 12.07.2019
Postkomunistyczny Związek Żołnierzy Wojska Polskiego w województwie zachodniopomorskim przyjmuje do swoich szeregów byłych żołnierzy z NRD-owskiej Narodowej Armii Ludowej, niechcianych przez Bundeswehrę. NAL była bardzo bliska wkroczenia do Polski w roku 1980, w czasie pierwszej Solidarności. Chciał tego ówczesny przywódca NRD Erich Honecker.

Połamał krzyż, a sąd go uniewinnił!

numer 2375 - 11.07.2019
Sąd Rejonowy w Szczecinie uniewinnił Tomasza L., który trzy lata temu, będąc pod wpływem alkoholu, połamał krzyż na pl. Grunwaldzkim w Szczecinie postawiony tam ku czci ofiar stanu wojennego. Oskarżony podczas rozprawy twierdził, że jest ateistą i jego zdaniem krzyża nie powinno być w miejscach publicznych w Polsce.

Znany żeglarz skazany za korupcję

numer 2373 - 09.07.2019
AFERA Znany szczeciński żeglarz Cezary Wolski został skazany za korupcję. Sąd Rejonowy w Policach uznał, że Wolski proponował 27 tys. zł łapówki pracownicy działu promocji Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police w zamian za załatwienie dofinansowania m.in. rejsu Sydney–Hobart.

Gawłowski? Nic pilnego!

numer 2370 - 05.07.2019
AFERA MELIORACYJNA Proces byłego sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej może nie rozpocząć się w tym roku. Jak informuje Michał Tomala, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie, jego sprawa nie będzie potraktowana jako pilna.

Gawłowskiemu grozi 15 lat więzienia

numer 2369 - 04.07.2019
AFERA 15 lat więzienia grozi byłemu sekretarzowi generalnemu Platformy Obywatelskiej, posłowi Stanisławowi Gawłowskiemu. Do Sądu Okręgowego w Szczecinie wpłynął pierwszy akt oskarżenia w sprawie afery melioracyjnej. Ma ponad 1000 stron i obejmuje 32 osoby.

Waleczny polski miś ma swój skwer

numer 2366 - 01.07.2019
Skwer legendarnego Misia Wojtka, który służył w armii generała Władysława Andersa, powstał w Szczecinie. W jego centralnej części znajduje się rzeźba wykonana z brązu, wiernie oddająca postać zwierzęcia.

Hotel nie dla AfD

numer 2365 - 29.06.2019
Po zapowiedziach protestów przez szczecińskie organizacje lewicowe hotel Radisson Blue w Szczecinie wycofał rezerwacje dla niemieckich deputowanych z partii Alternatywa dla Niemiec. 91 deputowanych chciało zorganizować w Szczecinie spotkanie klubu parlamentarnego.


​Ponad pół miliarda na pomorską onkologię

numer 2364 - 28.06.2019
ZDROWIE 590 mln zł – taką kwotę przeznaczył rząd na budowę Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w Szczecinie. Inwestycja ta pozwoli skrócić kolejki do lekarzy i wdrożyć nowatorskie metody leczenia.

Apartament w Chorwacji nie wystarczył

numer 2358 - 21.06.2019
Teściowie pasierba posła Stanisława Gawłowskiego usłyszeli kolejne zarzuty w sprawie prania brudnych pieniędzy. Tym razem chodzi o fikcyjny zakup statku-hotelu od Przedsiębiorstwa Budownictwa Hydrotechnicznego „Odra 3” w Szczecinie. Jednostka została nabyta za 15 tys. zł – poniżej ceny złomu.

​Szczecińska diecezja wybuduje szkołę i kościół na Madagaskarze

numer 2352 - 13.06.2019
POMOC Rozpoczynamy zbiórkę na budowę kościoła i szkoły na Madakaskarze – mówi ksiądz Paweł Płaczek, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. Obiekt sakralny powstanie na południu wyspy, wśród plemion, gdzie posługują polscy misjonarze ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej.

Rodzina oskarżonych

numer 2348 - 08.06.2019
Śledztwo w sprawie afery melioracyjnej dobiega końca. Prokuratorzy zebrali już cały materiał dowodowy. Pierwszy akt oskarżenia trafi niebawem do sądu, jego głównym oskarżonym będzie sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, poseł Stanisław Gawłowski.

Klawisz Gawłowskiego wynosił grypsy?

numer 2346 - 06.06.2019
Łukasz J., strażnik więzienny, który pilnował w areszcie posła Stanisława Gawłowskiego, kontaktował się z kancelarią mec. Romana Giertycha, dyrektorem biura posła Sławomira Nitrasa i innymi politykami PO. Prokuratura postawiła mu zarzut przekroczenia uprawnień. W przeszłości Łukasz J. był działaczem młodzieżówki PO.


Polipropylen z polskich Azotów

numer 2336 - 25.05.2019
Ponad miliard euro – tyle ma wynieść budowa fabryki Polimery Police, wytwarzającej polipropylen – tworzywo sztuczne wykorzystywane w wielu gałęziach gospodarki. Jest to inwestycja Grupy Azoty, którą zrealizuje powołana w tym celu spółka PDH Polska SA. Kompleks petrochemiczny zaprojektuje i wybuduje południowokoreański koncern Hyundai Engineering.


Jak za rządów PO-PSL drenowano Polską Żeglugę Morską

numer 2333 - 22.05.2019
Kilkadziesiąt milionów złotych straciła Polska Żegluga Morska na działalności zorganizowanej grupy przestępczej działającej wewnątrz firmy w okresie rządów PO-PSL. Prokuratura Krajowa zakończyła właśnie śledztwo, w którym postawiła pracownikom PŻM zarzut przyjęcia łącznie 8 mln zł łapówek.

Chuliganeria czy atak polityczny?

numer 2320 - 07.05.2019
Mężczyzna, który uderzył pięścią w twarz byłego szczecińskiego radnego PiS Janusza Jagielskiego, to recydywista. Wczoraj usłyszał zarzut popełnienia czynu chuligańskiego, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wyzywał i szturchał, stanie przed sądem

numer 2314 - 27.04.2019
przestępczość parlamentarzystów Komisja regulaminowa Sejmu pozytywnie zaopiniowała wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Sławomira Nitrasa. Chodzi o sprawę zaatakowania działacza pro-life podczas pikiety w Warszawie. Szczeciński parlamentarzysta miał go wyzywać i naruszyć nietykalność cielesną.

Antifie przeszkadzają polskie barwy

numer 2304 - 15.04.2019
W weekend w Ravensbrück odbyły się uroczystości związane z 74. rocznicą wyzwolenia tego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego. – Przyjechaliśmy dzień wcześniej, bo wiedzieliśmy, że do zakłócenia niedzielnych uroczystości szykuje się niemiecka Antifa – mówi Wojciech Woźniak, prezes Fundacji Polskich Wartości ze Szczecina.

Zniszczył krzyż, bo mu przeszkadzał

numer 2293 - 02.04.2019
Zniszczył krzyż przy tablicy poświęconej ofiarom Grudnia ’70, bo jest niezgodny z Konstytucją RP. Przed szczecińskim sądem odbyła się kolejna rozprawa przeciwko wojującemu ateiście Tomaszowi L.