Grzegorz Wierzchołowski

​Wielka kasa stryja Kijowskiego

numer 2026 - 16.05.2018
NIEPRAWE DOCHODY Znany reżyser Janusz Kijowski, stryj byłego lidera KOD, jest dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. „Gazeta Polska” zdobyła dowody na to, że kierowana przez Janusza Kijowskiego instytucja podpisywała intratne umowy z… Januszem Kijowskim.

Wszystkie tajemnice komisji Millera

numer 1992 - 04.04.2018

STREFA WOLNEGO SŁOWA „Gazeta Polska” i „Nowe Państwo” dotarły do całości zapisów najistotniejszych posiedzeń komisji Jerzego Millera. Wynika z nich, że kluczowy członek komisji obiecał Rosjanom milczenie, a fundamentalne wyliczenia zostały naciągane tak, by pasowały do wersji MAK‑u.

Zaciekła obrona eksperta z Russia Today

numer 1983 - 23.03.2018
„Dosyć tej ciuciubabki ws. 10/04. Powiedzcie jasno, kto jest ruskim agentem, albo zajmijcie się rzetelną pracą” – zaapelował do „Gazety Polskiej”    redaktor Marcin Wikło na łamach serwisu wPolityce.pl.

Ekspertem ws. Smoleńska autorytet Russia Today

numer 1978 - 17.03.2018
PROKURATURA Jednym z ekspertów Prokuratury Krajowej ds. katastrofy smoleńskiej został Theodore A. Postol, stały komentator kremlowskich mediów, w których krytykuje politykę obronną USA i broni interesów Rosji.

Kto majstrował przy skrzydle Tu-154?

numer 1958 - 22.02.2018
Jak dowiedziała się „Gazeta Polska”, powstaje raport dotyczący nagrań z kamer przemysłowych z nocy poprzedzającej wylot Tu-154 nr 101 do Smoleńska. Lotniskowe kamery zarejestrowały nie tylko nieprawidłowości w pracy BOR‑u, ale i osoby dokonujące nieustalonych czynności przy lewym skrzydle samolotu.

Dodatkowa energia wyrwała drzwi tupolewa

numer 1953 - 16.02.2018
Przeanalizowaliśmy różne warianty, jeśli chodzi o prędkość drzwi i twardość gleby. To niemożliwe, by drzwi tupolewa zostały wyrwane z framug i wbiły się w ziemię, a raczej pod ziemię, bez ogromnej dodatkowej energii – mówi Gerardo Olivares, uczony, który przewodzi grupie amerykańskich specjalistów badających w Mińsku Mazowieckim katastrofę smoleńską.

Dodatkowa energia wyrwała drzwi tupolewa

numer 1953 - 16.02.2018
Przeanalizowaliśmy różne warianty, jeśli chodzi o prędkość drzwi i twardość gleby. To niemożliwe, by drzwi tupolewa zostały wyrwane z framug i wbiły się w ziemię, a raczej pod ziemię, bez ogromnej dodatkowej energii – mówi Gerardo Olivares, uczony, który przewodzi grupie amerykańskich specjalistów badających w Mińsku Mazowieckim katastrofę smoleńską.

Specjaliści tworzą wirtualny model Tu-154

numer 1952 - 15.02.2018
Amerykańscy naukowcy z National Institute for Aviation Research z Uniwersytetu Stanowego Wichita w Kansas pracują w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim nad stworzeniem wirtualnego modelu Tu-154M. Prace, prowadzone m.in. wewnątrz bliźniaczego tupolewa nr 102, będą miały fundamentalny wpływ na ustalenia podkomisji smoleńskiej.

Tort dla Hitlera z Putinem w tle

numer 1940 - 01.02.2018
MEDIA Reportaż TVN-u, pokazujący grupkę polskich neonazistów, wywołał emocjonalną debatę na temat „brunatnej fali” przetaczającej się rzekomo przez Polskę. W dyskusji o materiale ujawniającym marginalne wyczyny miłośników Adolfa Hitlera zabrakło niestety najważniejszego wątku: kto tę aferę na niekorzyść rządu PiS-u będzie rozgrywał za granicą.

Ekspert potwierdza ustalenia polskich śledczych

numer 1922 - 11.01.2018
Po raz pierwszy tak stanowcze stwierdzenie, że w Smoleńsku musiało dojść do zamachu, sformułował uznany zagraniczny ekspert od badania katastrof lotniczych. Co więcej, Frank Taylor wysnuł taki wniosek po zapoznaniu się z materiałem dowodowym. To podważa narrację Macieja Laska, Jerzego Millera i Donalda Tuska mówiącą o spiskowych teoriach „PiS-owskich pseudospecjalistów”.

Kolejni komuniści u Pawła Solocha

numer 1841 - 02.10.2017
Na jaw wychodzą szokujące informacje o przeszłości osób, które pracują w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Jeden był politrukiem w wojskowej jednostce, drugi kończył kursy marksizmu. „Codzienna” ustaliła także, że specjalista z BBN-u, który reprezentował prezydenta Andrzeja Dudę na oficjalnych uroczystościach, w PRL-u był ceniony przez przełożonych za „umiejętności agitatorskie”!

​Ukrywano dowód na wybuch

numer 1861 - 25.10.2017

SMOLEŃSK „Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów tupolewa prawdopodobny moment eksplozji” – ujawnił na zjeździe szefów klubów „GP” w Spale szef MON‑u Antoni Macierewicz. Jak ustaliła „Gazeta Polska”, chodzi o gwałtowny, niewytłumaczalny wzrost ciepła na czujniku temperatury samolotu, po którym nastąpiła katastrofalna seria awarii.

Kto pomaga esbekom?

numer 1825 - 13.09.2017
PRAWO Ujawniamy listę kancelarii

Obrońca Tomasza Turowskiego z Naczelnej Rady Adwokackiej, znany profesor prawa Uniwersytetu Gdańskiego, adwokat wychwalający „wielką osobowość” Jerzego Jaskierni, a także pełnomocniczka ikony aborcjonistek Alicji Tysiąc. To prawnicy rekomendowani do pomocy esbekom „pokrzywdzonym” przez ustawę, która odbiera im przywileje emerytalne.

​Seks-sędzia grozi dziennikarzom

numer 1796 - 09.08.2017


​Niemiecki minister finansował pucz

numer 1790 - 02.08.2017
SKANDAL Główny organizator protestów przeciwko reformie sądownictwa, fundacja Akcja Demokracja, od dwóch lat finansowana jest przez Europejską Fundację Klimatyczną (EFK). Szefem rady nadzorczej EFK jest były wiceminister finansów Niemiec, który załatwił Rosji pieniądze na zbudowanie Nord Stream. 

Raport potwierdza: groźne choroby uchodźców

numer 1784 - 26.07.2017
SPOŁECZEŃSTWO Gwałtowny rozwój niebezpiecznych chorób zakaźnych odnotowano w ciągu ostatnich dwóch lat w Niemczech – wynika z raportu Robert Koch Institute, niemieckiego odpowiednika naszego sanepidu. Niemieccy eksperci nie mają wątpliwości, że wzrost ten związany jest z falą uchodźców.

Siemoniak i eksperci z kursów GRU

numer 1754 - 21.06.2017
Po katastrofie smoleńskiej i w trakcie rosyjskiej agresji na Ukrainę przedstawiciele MON‑u, SKW i ABW regularnie brali udział w konferencjach dotyczących cyberbezpieczeństwa oraz ochrony tajnych informacji. Organizowało je, w nadzorowanej przez MON placówce, stowarzyszenie założone przez byłych oficerów WSI, w tym uczestników kursów GRU.

​Smoleńska prawda

numer 1702 - 18.04.2017
NASZ CYKL Ostatnia konferencja smoleńska przyniosła wiele niezwykle istotnych ustaleń, kluczowych dla dalszego wyjaśniania tragedii. Od dziś w „Codziennej” rozpoczynamy cykl poświęcony wynikom prac specjalistów i uczonych zasiadających w podkomisji.

„GP” i prawda o Smoleńsku

numer 1699 - 13.04.2017
„GP” już w pierwszych tygodniach i miesiącach po katastrofie smoleńskiej dotarła do dowodów i specjalistów, dzięki którym udało się ustalić wiarygodną wersję jej przebiegu. Umyślne wprowadzanie w błąd załogi przez Rosjan, tajemnicze przerwanie pracy urządzeń pokładowych nad ziemią, wreszcie możliwa eksplozja termobaryczna – o tym wszystkim informowała „GP” w latach 2010–2011.

Niemiecka kasa ekologów i Platformy

numer 1674 - 15.03.2017
Polskie fundacje, które lobbują za „ekologicznymi” pomysłami korzystnymi dla niemieckiego biznesu, finansowane są pośrednio z... budżetu Niemiec. Wspiera je PO, której politycy od lat przewijają się przez instytucje sponsorowane przez Berlin.