Grzegorz Wierzchołowski

Drugie dno sprawy Sławomira N.

numer 2689 - 21.07.2020
Nazwisko zatrzymanego wczoraj ws. korupcji na Ukrainie Sławomira N., byłego ministra transportu i jednego z najważniejszych polityków PO, pojawia się też w wielowątkowym śledztwie korupcyjnym prowadzonym w Łodzi – dowiedział się portal Niezależna.pl.

Podwójne standardy tęczowych korporacji

numer 2381 - 18.07.2019
Szwedzki koncern Ikea, który wyrzucił z pracy polskiego pracownika za „homofobię” i cytowanie Biblii, z katalogu wydawanego w krajach muzułmańskich usunął wizerunki kobiet. To tylko jeden z wielu przykładów podwójnych standardów, jakie stosują wielkie korporacje szczycące się w Polsce walką o „różnorodność”, „wolność” i „tolerancję”.

Kto finansuje polskie lobby homoseksualne?

numer 2370 - 05.07.2019
Kto stoi za bluźnierczymi, demoralizującymi paradami, odbywającymi się ostatnio od Częstochowy i Rzeszowa po Gdańsk? Myliłby się ten, kto sądzi, że polskie organizacje zajmujące się prawami homoseksualistów to obywatelskie, oddolne i spontaniczne inicjatywy. Do podmiotów tych wartkim strumieniem płyną setki tysięcy złotych od zagranicznych fundacji, instytucji i rządów.

​Kozłowska, esbecy i kasa od Gronkiewicz-Waltz

numer 2114 - 29.08.2018
„GAZETA POLSKA” Marek Chmaj – były członek rady nadzorczej Fundacji Otwarty Dialog, autor pisanych na zlecenie byłych esbeków opinii prawnych. Jacek Świeca – były członek rady nadzorczej Otwartego Dialogu, powiązany biznesowo z szefem WSI Markiem Dukaczewskim. Mikołaj Pietrzak, którego kancelaria przygotowała dla byłych esbeków wzory odwołań do sądów od decyzji MSW. Co łączy tych prawników?

Były senator Platformy i sześć transakcji

numer 2076 - 14.07.2018
Cezary P. przez kilka lat zaopatrywał ludzi z warszawskich salonów w kokainę, dlatego został nazwany dilerem celebrytów. Gdy wpadł zatrzymany przez CBŚP, lista jego klientów zelektryzowała media. Nasi reporterzy ustalili, że jednym z nich był Tomasz M., były senator Platformy Obywatelskiej.

Rozbijacze spotkań z totalnej opozycji

numer 2038 - 30.05.2018
POSTKOMUNA Kilkanaście spotkań z politykami PiS przerwali lub zakłócili w ostatnim czasie aktywiści środowisk związanych z tzw. totalną opozycją. Szybko zauważono, że pośród prowodyrów tych incydentów powtarzają się wciąż te same osoby. Jak ustaliła „Gazeta Polska”, niemal wszystkie są związane z Komitetem Obrony Demokracji.

​Wielka kasa stryja Kijowskiego

numer 2026 - 16.05.2018
NIEPRAWE DOCHODY Znany reżyser Janusz Kijowski, stryj byłego lidera KOD, jest dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. „Gazeta Polska” zdobyła dowody na to, że kierowana przez Janusza Kijowskiego instytucja podpisywała intratne umowy z… Januszem Kijowskim.

Wszystkie tajemnice komisji Millera

numer 1992 - 04.04.2018

STREFA WOLNEGO SŁOWA „Gazeta Polska” i „Nowe Państwo” dotarły do całości zapisów najistotniejszych posiedzeń komisji Jerzego Millera. Wynika z nich, że kluczowy członek komisji obiecał Rosjanom milczenie, a fundamentalne wyliczenia zostały naciągane tak, by pasowały do wersji MAK‑u.

Zaciekła obrona eksperta z Russia Today

numer 1983 - 23.03.2018
„Dosyć tej ciuciubabki ws. 10/04. Powiedzcie jasno, kto jest ruskim agentem, albo zajmijcie się rzetelną pracą” – zaapelował do „Gazety Polskiej”    redaktor Marcin Wikło na łamach serwisu wPolityce.pl.

Ekspertem ws. Smoleńska autorytet Russia Today

numer 1978 - 17.03.2018
PROKURATURA Jednym z ekspertów Prokuratury Krajowej ds. katastrofy smoleńskiej został Theodore A. Postol, stały komentator kremlowskich mediów, w których krytykuje politykę obronną USA i broni interesów Rosji.

Kto majstrował przy skrzydle Tu-154?

numer 1958 - 22.02.2018
Jak dowiedziała się „Gazeta Polska”, powstaje raport dotyczący nagrań z kamer przemysłowych z nocy poprzedzającej wylot Tu-154 nr 101 do Smoleńska. Lotniskowe kamery zarejestrowały nie tylko nieprawidłowości w pracy BOR‑u, ale i osoby dokonujące nieustalonych czynności przy lewym skrzydle samolotu.

Dodatkowa energia wyrwała drzwi tupolewa

numer 1953 - 16.02.2018
Przeanalizowaliśmy różne warianty, jeśli chodzi o prędkość drzwi i twardość gleby. To niemożliwe, by drzwi tupolewa zostały wyrwane z framug i wbiły się w ziemię, a raczej pod ziemię, bez ogromnej dodatkowej energii – mówi Gerardo Olivares, uczony, który przewodzi grupie amerykańskich specjalistów badających w Mińsku Mazowieckim katastrofę smoleńską.

Dodatkowa energia wyrwała drzwi tupolewa

numer 1953 - 16.02.2018
Przeanalizowaliśmy różne warianty, jeśli chodzi o prędkość drzwi i twardość gleby. To niemożliwe, by drzwi tupolewa zostały wyrwane z framug i wbiły się w ziemię, a raczej pod ziemię, bez ogromnej dodatkowej energii – mówi Gerardo Olivares, uczony, który przewodzi grupie amerykańskich specjalistów badających w Mińsku Mazowieckim katastrofę smoleńską.

Specjaliści tworzą wirtualny model Tu-154

numer 1952 - 15.02.2018
Amerykańscy naukowcy z National Institute for Aviation Research z Uniwersytetu Stanowego Wichita w Kansas pracują w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim nad stworzeniem wirtualnego modelu Tu-154M. Prace, prowadzone m.in. wewnątrz bliźniaczego tupolewa nr 102, będą miały fundamentalny wpływ na ustalenia podkomisji smoleńskiej.

Tort dla Hitlera z Putinem w tle

numer 1940 - 01.02.2018
MEDIA Reportaż TVN-u, pokazujący grupkę polskich neonazistów, wywołał emocjonalną debatę na temat „brunatnej fali” przetaczającej się rzekomo przez Polskę. W dyskusji o materiale ujawniającym marginalne wyczyny miłośników Adolfa Hitlera zabrakło niestety najważniejszego wątku: kto tę aferę na niekorzyść rządu PiS-u będzie rozgrywał za granicą.

Ekspert potwierdza ustalenia polskich śledczych

numer 1922 - 11.01.2018
Po raz pierwszy tak stanowcze stwierdzenie, że w Smoleńsku musiało dojść do zamachu, sformułował uznany zagraniczny ekspert od badania katastrof lotniczych. Co więcej, Frank Taylor wysnuł taki wniosek po zapoznaniu się z materiałem dowodowym. To podważa narrację Macieja Laska, Jerzego Millera i Donalda Tuska mówiącą o spiskowych teoriach „PiS-owskich pseudospecjalistów”.

Kolejni komuniści u Pawła Solocha

numer 1841 - 02.10.2017
Na jaw wychodzą szokujące informacje o przeszłości osób, które pracują w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Jeden był politrukiem w wojskowej jednostce, drugi kończył kursy marksizmu. „Codzienna” ustaliła także, że specjalista z BBN-u, który reprezentował prezydenta Andrzeja Dudę na oficjalnych uroczystościach, w PRL-u był ceniony przez przełożonych za „umiejętności agitatorskie”!

​Ukrywano dowód na wybuch

numer 1861 - 25.10.2017

SMOLEŃSK „Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów tupolewa prawdopodobny moment eksplozji” – ujawnił na zjeździe szefów klubów „GP” w Spale szef MON‑u Antoni Macierewicz. Jak ustaliła „Gazeta Polska”, chodzi o gwałtowny, niewytłumaczalny wzrost ciepła na czujniku temperatury samolotu, po którym nastąpiła katastrofalna seria awarii.

Kto pomaga esbekom?

numer 1825 - 13.09.2017
PRAWO Ujawniamy listę kancelarii

Obrońca Tomasza Turowskiego z Naczelnej Rady Adwokackiej, znany profesor prawa Uniwersytetu Gdańskiego, adwokat wychwalający „wielką osobowość” Jerzego Jaskierni, a także pełnomocniczka ikony aborcjonistek Alicji Tysiąc. To prawnicy rekomendowani do pomocy esbekom „pokrzywdzonym” przez ustawę, która odbiera im przywileje emerytalne.

​Seks-sędzia grozi dziennikarzom

numer 1796 - 09.08.2017
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama