Dorota Łomicka

​Powstaje klub „Gazety Polskiej” w Los Angeles

numer 1868 - 03.11.2017
SPOTKANIE W najbliższą niedzielę w Los Angeles odbędzie się uroczysta inauguracja klubu „Gazety Polskiej” pod hasłem jednoczenia się Polonii amerykańskiej oraz przełomu pokoleniowego. W wydarzeniu weźmie udział redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Idźmy razem w obronie demokracji!

Numer 989 - 12.12.2014
MANIFESTACJA Już w najbliższą sobotę ulicami Warszawy przejdzie IV Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości. W tym roku szczególnie zamanifestujemy swój sprzeciw wobec fałszerstw w ostatnich wyborach samorządowych.

Nie zgodziłam się na zabicie mojego dziecka

Numer 1310 - 05.01.2016
Monika, córka Marii, ma dziś 23 lata, studiuje dziennikarstwo, interesuje się filmem – szczególnie twórczością Spike’a Lee oraz Krzysztofa Kieślowskiego. Jest młoda, zdrowa, pełna życia i planów na przyszłość. Jednak niewiele brakowało, a mogłaby się nie urodzić. 24 lata temu lekarze zalecali jej mamie aborcję.

Kaczyński: Polskie państwo już nie jest teoretyczne

numer 1771 - 11.07.2017
Wczoraj w całym kraju odbyły się uroczystości ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Niestety po raz kolejny przebieg miesięcznicy w Warszawie próbowała zakłócić grupa kilkuset Obywateli RP wspieranych przez polityków lewicy i innych partii. Po raz kolejny im się nie udało, ale jak zauważył Jarosław Kaczyński, sprawiło, że frekwencja na uroczystościach była bardzo wysoka.

Kaczyński: Na wiosnę wszystko będzie jasne

numer 1849 - 11.10.2017
PAMIĘĆ 90. miesięcznica katastrofy smoleńskiej

Wczoraj w całej Polsce odbyły się uroczystości upamiętniające 90. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. – Jeśli dziś nasza przyszłość rysuje się dobrze, to można powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że nie byłoby tego, co jest dzisiaj bez Lecha Kaczyńskiego – mówił wczoraj Jarosław Kaczyński w Warszawie. 

Prostytutki w mieszkaniu Gawłowskiego

numer 2024 - 14.05.2018
Z ustaleń Radia Szczecin wynika, że w mieszkaniu należącym do Stanisława Gawłowskiego, przebywającego obecnie w areszcie sekretarza generalnego PO, wynajmujący urządzili dom publiczny. Informacjom tym zaprzecza żona zainteresowanego.

Areszt dla handlarza roszczeń

numer 2111 - 25.08.2018
PROKURATURA Trzy miesiące aresztu dla Marka M., znanego handlarza roszczeń do warszawskich nieruchomości – to decyzja wrocławskiego sądu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące m.in. oszustwa oraz przywłaszczenia mienia. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Producent napoju zapłaci za wulgarną reklamę

numer 2110 - 24.08.2018
PRAWO Sąd Okręgowy w Legnicy nałożył na producenta napoju Devil Energy Drink karę 60 tys. zł i nakazał publikację przeprosin. Chodzi o reklamę przedstawiającą zdjęcie kobiety klęczącej przed mężczyzną, który dotyka dłonią jej brody, z podpisem: „Ona już wie, co za chwilę będzie miała w ustach”.

Tragiczny bilans wakacji nad wodą

numer 2109 - 23.08.2018
BEZPIECZEŃSTWO Wakacje dobiegają końca, upały zelżały, pora więc na podsumowanie ostatnich dwóch miesięcy. A te, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, były tragiczne. Tylko w lipcu i sierpniu (do 21 sierpnia włącznie) utonęły w Polsce 164 osoby.

Otwarty Dialog bez jasności

numer 2107 - 21.08.2018
To szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – opierając się na ustaleniach departamentu kontrwywiadu ABW – wydał negatywną opinie w sprawie Ludmiły Kozłowskiej. – U podstaw tej opinii legły poważne wątpliwości dotyczące finansowania fundacji Otwarty Dialog, którą pani Kozłowska kieruje – mówi nam rzecznik prasowy ministra-koordynatora służb specjalnych.

Znajoma Sorosa wyrzucona z UE

numer 2104 - 17.08.2018
BEZPIECZEŃSTWO Ludmiła Kozłowska, organizatorka akcji antyrządowych i żona Bartosza Kramka, autora instrukcji „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”, została deportowana z terenu Unii Europejskiej na Ukrainę. Kobieta została wpisana do Systemu Informacyjnego Schengen i oznaczona najwyższym alertem.

Polscy chłopcy obronili Europę przed czerwoną zarazą

numer 2103 - 16.08.2018
Wielka Defilada Niepodległości z udziałem wojsk sojuszniczych, zapowiedź otwarcia Muzeum Bitwy Warszawskiej na 100. rocznicę tego wydarzenia, nominacje generalskie – to niektóre z punktów wczorajszych obchodów Święta Wojska Polskiego. Równolegle na Jasnej Górze odbywały się uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Nieustraszeni pielgrzymi

numer 2102 - 14.08.2018
Droga nie była łatwa. Setki kilometrów w ponadtrzydziestostopniowym upale, ewentualnie deszczu, bo pogoda nie serwowała nic pomiędzy, to nie lada wyzwanie. Polscy pielgrzymi nie dają się jednak tak łatwo zatrzymać. Dziesiątki tysięcy pątników już dotarły na Jasną Górę, część dołączy tuż przed rozpoczęciem uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Bliska współpracownica HGW funkcjonariuszką Kiszczaka

numer 2101 - 13.08.2018
Ewa Gawor, szefowa stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, która rozwiązała organizowany przez środowiska narodowe Marsz Powstania Warszawskiego, ukrywała, że była funkcjonariuszką Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod kierownictwem Czesława Kiszczaka – ujawnia „Gazeta Polska”.

Spokojna głowa, szczęśliwe rodziny

numer 2099 - 10.08.2018
SPOŁECZEŃSTWO Pierwsze wspólne rodzinne wakacje, możliwość wyjazdu na wycieczkę szkolną czy kolonie – to jedne z niewątpliwie dobrych efektów programu Rodzina 500+ działającego od dwóch lat. Najwyraźniej widać to właśnie latem. Jak wynika z najnowszego raportu, dzisiaj programem jest objętych ponad 54 proc. wszystkich dzieci do 18 roku życia.

Będzie chłodniej, ale tylko przez chwilę

numer 2098 - 09.08.2018
METEOROLOGIA Przed nami jeszcze dwa upalne dni i będziemy mogli odetchnąć z ulgą – w sobotę czeka nas ochłodzenie, nawet o 10 stopni. Ale chwilowe. Dzisiaj i jutro nad Polską mają jednak przejść gwałtowne burze. Spokojnie więc nie będzie.

Pamiętamy o tych, którzy oddali życie za wolność

numer 2091 - 01.08.2018
Dokładnie 74 lata temu o godz. 17 wybuchło Powstanie Warszawskie. „Po pięciu blisko latach nieprzerwanej i twardej walki prowadzonej w podziemiach konspiracji stajecie dziś otwarcie z bronią w ręku, by ojczyźnie przywrócić wolność” – to fragment wydanego dzień wcześniej rozkazu komendanta głównego AK gen.

Wulgarny jak Owsiak

numer 2090 - 31.07.2018
SĄD Dzisiaj, dwa dni przed rozpoczęciem Pol’and’Rock Festival, do niedawna Przystanku Woodstock, jego organizator Jerzy Owsiak ma stanąć przed wrocławskim sądem – chodzi o wulgarne słowa, które wypowiedział podczas jednego ze swoich spotkań autorskich.

Polacy pomagają syryjskim studentom

numer 2086 - 26.07.2018
KOŚCIÓŁ Edukacja to jedyne, co sprawi, że syryjskie społeczeństwo będzie mogło się odbudować i przeprowadzić odpowiednie reformy – ocenia Caritas Polska. Instytucja przekazała 40 tys. euro na roczny projekt realizowany przez Caritas Syria, dzięki któremu wsparcie finansowe otrzymało 835 studentów z Aleppo.

Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT rozpoczęła prace

numer 2085 - 25.07.2018
SEJM Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie komisji śledczej ds. nieprawidłowości w VAT, podczas którego przyjęto roboczą definicję luki podatkowej i pierwsze wnioski dowodowe. – Liczymy, że po wpłynięciu tych dokumentów pod koniec sierpnia uda się nam zwołać kolejne posiedzenie.