Lech Makowiecki

Koniec epoki

numer 1506 - 26.08.2016
Ech, gdzie te cudowne, szczenięce lata, gdy chłopcy ganiali z procami, a dziewczynki prześcigały się w strojeniu lalek. Młodzieńcy chcieli być tacy jak Janek Kos albo Bruce Lee i w pocie czoła machali hantlami po piwnicach i strychach. Dziewczyny były bardzo opiekuńcze i potrafiły zastąpić mamę w opiece nad młodszym rodzeństwem.

Wyluzowany Wałęsa

numer 1510 - 31.08.2016
Pewne zachowania świadczą o klasie człowieka. Na pogrzebie Wojciecha Jaruzelskiego Lech Wałęsa pojawił się w eleganckim garniturze. Abstrahując od oceny czerwonego generała, strój jak najbardziej stosowny, by zmarłemu towarzyszyć w ostatniej drodze. W towarzystwie innych VIP-ów eksprezydent z nieodłączną Matką Boską w klapie prezentował się poprawnie.

Noblysta puczysta

numer 1512 - 02.09.2016
Po niesławnej rejteradzie przed przemówieniem prezydenta Andrzeja Dudy w bazylice Mariackiej – podczas uroczystości pogrzebowych „Inki” i „Zagończyka” – Lech Wałęsa udzielił wywiadu. Odpowiedzi na pytania dziennikarza były takie, do jakich Wałęsa zdążył już nas przyzwyczaić.

Fenomen socjologiczny

numer 1553 - 20.10.2016


Zawłaszczanie

numer 1809 - 25.08.2017
Odwracanie kota ogonem w Polsce przeżywa rozkwit. Ubecy, esbecy, komuniści i liberalna postkomuna – na marszach KOD-u i totalnej opozycji zawłaszczają symbole Solidarności z okrzykami „Precz z komuną!” i wokalną profanacją „Murów” włącznie... Bezczelność tzw.

Czarna seria bezprawia

numer 1863 - 27.10.2017
Posypała się seria sądowych orzeczeń kłócących się dramatycznie z elementarnym poczuciem sprawiedliwości. Odpowiedzialna osobiście za dramat bezprawnie wyrzucanych z mieszkań lokatorów Hanna Gronkiewicz-Waltz nie może być ukarana finansowo za notoryczne niestawianie się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie; ma jednak obowiązek stawiennictwa!

Przyzwolenie na złodziejstwo

numer 1894 - 05.12.2017
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawi się jako świadek przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji stołecznych nieruchomości. A przecież będąc profesorem prawa i mając pewność, że prawidłowo została przejęta przez jej najbliższą rodzinę kamienica przy ul. Noakowskiego 16, mogłaby osobiście „zmiażdżyć” komisję niezbitymi argumentami!

Pryzmat historii najnowszej

numer 1964 - 01.03.2018
W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych najbardziej jaskrawo widać, że PRL zbudowano na zbrodni i kłamstwie. Skutki mordu założycielskiego, dokonanego na polskich bohaterach, i jego następstwa, łącznie z próbą zakłamania oraz przemilczenia tej komunistycznej hańby, obecne są do dziś.

Sezon obniżek

numer 1995 - 07.04.2018
Obniżenie uposażeń posłów i samorządowców najbardziej zabolało totalną opozycję! Zobaczyć w takiej chwili zdumione/wściekłe oczy Schetyny et consortes – bezcenne! Zapewne, gdyby „totalsi” nadal byli przy władzy – takie zmniejszenie poborów o 20 proc. przyjęliby znacznie spokojniej; wszak to fachowcy od kręcenia lodów. I odgórnego przyzwalania na to.

Pierwszy września

numer 2117 - 01.09.2018
Niektórzy, podobno polityczni realiści, mówią, że w 1939 r. trzeba było się zgodzić na warunki Hitlera lub się poddać; uniknęlibyśmy wtedy niepotrzebnego rozlewu krwi. Gdybyśmy nie wywołali Powstania Warszawskiego, ocalałaby też nasza stolica – tak jak oddany Niemcom bez walki Paryż.

Profanacja grobów i pomników

numer 1503 - 23.08.2016
W mediach dyskusja na temat napisów „kat” na pomniku Bolesława Bieruta i jak bumerang wraca temat przeniesienia grobów ludzi zapisanych haniebnie w naszej historii – w miejsca mniej eksponowane niż Aleja Zasłużonych. Optymalny byłby jakiś cmentarz w Moskwie, której komunistyczni mordercy wysługiwali się przez lata.

Konkretny sojusz z USA

numer 1764 - 03.07.2017
Wizyta Donalda Trumpa w Polsce obserwowana jest z uwagą zarówno przez włodarzy UE, jak i Rosji. Od 300 lat Zachód i Wschód rozgrywały nas między sobą, próbując podbić lub przynajmniej uzależnić gospodarczo. Niekorzystne położenie i brak znaczących sojuszników zwykle stawiały Rzeczpospolitą na przegranej pozycji. I to właśnie może się dziś odmienić!

Kolejny argument

numer 1793 - 05.08.2017
Hanna Gronkiewicz-Waltz, której rodzina skorzystała na warszawskim „uwłaszczeniu”, notorycznie odmawiająca stawienia się przed komisją weryfikacyjną, teraz chce, by nałożoną na nią z tego tytułu grzywnę zapłacili warszawiacy. Ewa Kopacz, kłamiąca w żywe oczy o współpracy polskich i rosyjskich patomorfologów, przekopywania na metr w głąb miejsca katastrofy.

Gdzie są instytucje państwa?

numer 1798 - 11.08.2017
Mobilny podświetlany billboard jeżdżący po Europie, informujący o niemieckich obozach koncentracyjnych. Oskarżenie wniesione z prywatnego powództwa byłego więźnia obozu w Auschwitz Karola Tendery przeciwko kłamstwom niemieckiej telewizji publicznej ZDF o „polskich obozach śmierci”.

Jakim trzeba być głupcem...

numer 1804 - 19.08.2017
Jakim trzeba być głupcem (lub łobuzem), żeby ściągać na swój naród śmiertelne zagrożenia terrorystyczne! A tak właśnie dzieje się w Europie Zachodniej. Przez utopijne mrzonki o multi-kulti i otwarcie granic zewnętrznych UE Francja, Niemcy, Szwecja, Belgia czy Hiszpania spływają dziś krwią niewinnych ludzi. Zasłanianie się uchodźcami to zawracanie głowy.

Skuteczność duńskiej policji

numer 1819 - 06.09.2017
Duńska policja dała ostatnio imponujący pokaz siły i stanowczości w działaniu. Bardzo profesjonalnie skatowała polskiego kibica chcącego wejść na mecz. Leżącego i obezwładnionego mężczyznę m.in. bito pałką po głowie. Przy okazji zostało poturbowanych kilka innych, przypadkowo towarzyszących mu osób, w tym kobiety. Wszystko to zostało uwiecznione na nagraniach telefonami komórkowymi.

Si vis pacem, para bellum

numer 1821 - 08.09.2017
Kultura niepodległa?

numer 1835 - 25.09.2017
„Kultura Niepodległa to nowy, apolityczny ruch artystów i ludzi kultury, którzy mają już dość marginalizowania ich działań. Do akcji przyłączyli się już między innymi Krystyna Janda, Andrzej Pągowski, Maja Ostaszewska, Andrzej Seweryn i wielu, wielu innych”. Tyle z manifestu opublikowanego w „Newsweeku”.

Śmiechu warte?

numer 1843 - 04.10.2017
Obejrzałem w sieci jeden z ostatnich odcinków „Ucha prezesa”. Przypadkiem, bo po zakodowaniu kolejnych odcinków straciłem zainteresowanie nimi, zapewne jak większość internautów. A tu wielkie zmiany: znika wątek prezydenta Dudy – wiecznego petenta w przedsionku gabinetu szefa PiS-u. Czyżby dlatego, że PAD jest już OK, bo się „usamodzielnił”?

Konsekwentni ujadacze?

numer 1845 - 06.10.2017
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zamierza przywrócić ulgi podatkowe odebrane twórcom przez koalicję PO-PSL. Biegający za piłką rząd Donalda Tuska programowo lekceważył potrzeby artystów, sowicie jednak wynagradzając tylko tych, którzy wspierali kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej. Przywileje (wywalczone przez ludzi sztuki jeszcze przed wojną) obowiązywały nawet za komuny!

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama