Ryszard Kapuściński

Dylematy wyborców Hołowni i Bosaka

numer 2674 - 03.07.2020
Od wyborców Szymona Hołowni i Krzysztofa Bosaka w dużej mierze będą zależały wyniki II tury wyborów prezydenckich. Ich wyniki w sumie dały 20,65 proc. głosów, a to za tydzień mogłoby przeważyć szalę zwycięstwa. Należy zastanowić się, jak zachowają się wyborcy Krzysztofa Bosaka, czy poddadzą się cichym namowom swoich szefów i zagłosują na Rafała Trzaskowskiego?

​Głos na silną Polskę

numer 2671 - 30.06.2020
Frekwencja i wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich wskazują, że twardy elektorat dwóch najważniejszych kandydatów zmobilizował się maksymalnie i zagłosował na swoich przedstawicieli.

Symboliczne spotkanie Andrzeja Dudy

numer 2662 - 19.06.2020
22 maja 2015 r., w ostatni wieczór kampanii przed II turą wyborów prezydenckich, Andrzej Duda spotkał się na Rynku Głównym z mieszkańcami Krakowa. Pomimo późnej pory tłum ludzi witał Andrzeja Dudę, skandując: „Witaj w domu”. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu Polski.

​Historyczny Zjazd Klubów „GP”

numer 2659 - 16.06.2020


Krótka pamięć krakusów

numer 2654 - 09.06.2020
W ostatnią sobotę na krakowskim Rynku Głównym odbył się wiec wyborczy Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO na prezydenta RP. Oglądając relacje z tego spotkania, nie mogłem wyjść ze zdumienia, że aż tylu mieszkańców Krakowa przyszło, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.

​Koniec z Antifą?

numer 2651 - 05.06.2020
Tuż przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych bojówki anarchistyczne postanowiły wykorzystać zamieszki wywołane śmiercią George’a Floyda i włączyły się w demolowanie amerykańskich miast, sugerując słabość rządów prezydenta Donalda Trumpa. Na odpowiedź nie czekali długo.

​Przystankowy interes

numer 2648 - 02.06.2020
Na warszawskich przystankach, gdzie właścicielem powierzchni reklamowej jest należąca do Agory spółka AMS, pojawiły się ohydne plakaty wymierzone w ministra Łukasza Szumowskiego. Na plakatach umieszczono wizerunek ministra z hejterskimi napisami, których nie warto tutaj cytować.

XV Zjazd Klubów „GP” online

numer 2645 - 29.05.2020
Zjazdy klubów „Gazety Polskiej” od 15 lat były wielkim świętem środowiska Strefy Wolnego Słowa. Dlatego mimo ograniczeń spowodowanych pandemią postanowiliśmy, że w tym roku spotkamy się ponownie, tylko w zmienionej formule. Spotkamy się online! To wielkie wyzwanie dla organizatorów, bo w Polsce i na świecie działa prawie 500 klubów „GP”. Jednak damy radę w myśl słów prof.

​Atak Tanajny

numer 2642 - 26.05.2020

 

​Kampania totalsów

numer 2639 - 22.05.2020
Odkąd Rafał Trzaskowski zastąpił kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyborach prezydenckich, członkowie klubów „Gazety Polskiej” przesyłają nam zdjęcia zniszczonych banerów prezydenta Andrzeja Dudy i rozwieszonych Rafała Trzaskowskiego. To, że kampania prezydencka Trzaskowskiego była od dawna przygotowywana, jest już dla wszystkich jasne.

​Senator zakała

numer 2636 - 19.05.2020
Wśród ponad 3 mln przedsiębiorców działających w Polsce znajdują się tacy, którzy są niezadowoleni z dotychczasowej pomocy państwa. Rząd przeznaczył na pomoc już ponad 200 mld zł, jednak nie do wszystkich ona dotarła i wynika to czasami z nieudolności władz samorządowych, czego przykładem może być Warszawa, gdzie jak dotąd pożyczki udzielono jedynie 6 proc. wnioskodawców.

​Polonia zagłosuje!

numer 2633 - 15.05.2020
Jednym z argumentów opozycji, która chce zablokować wybory prezydenckie, jest ten, że Polonia zostanie wykluczona z wyborów. Jacek Szklarski, członek klubu „Gazety Polskiej” i przewodniczący komisji wyborczej w Konsulacie RP w Nowym Jorku, rozwiewa te zarzuty i mówi, w jaki sposób zostaną przeprowadzone wybory.

Tanajno nadzieją totalsów

numer 2630 - 12.05.2020
Do opozycji dociera fakt, że kolejne próby obalenia rządów Zjednoczonej Prawicy są skazane na niepowodzenie. Ci, którzy od lat stoją za tymi działaniami, a którym kolejne miliardy nie wpływają na konta bankowe na Kajmanach, wpadli w panikę i zaczęli działać irracjonalnie.

Zjednoczona Prawica – to zobowiązuje

numer 2627 - 08.05.2020
Przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi, a później samorządowymi, członkowie PiS ze zdumieniem obserwowali sposób obsadzania list wyborczych Zjednoczonej Prawicy.

YouTube uwiarygadnia WHO

numer 2619 - 28.04.2020
Na początku kwietnia prezes YouTube’a pani Susan Diane Wojcicki ogłosiła, że wszystkie informacje dotyczące wirusa SARS-CoV-2, które będą sprzeczne ze stanowiskiem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), będą usuwane z platformy wideo. To kontrowersyjna decyzja, jeżeli zważy się, że WHO (której ojcem założycielem był Związek Sowiecki, dysponująca

Ostrzeżenie dla świata

numer 2613 - 21.04.2020
Przy okazji ogłaszania przez prezydenta Andrzeja Dudę projektu „Polskie Szwalnie”, w ramach którego polskie firmy będą szyć kilka milionów maseczek tygodniowo, wicepremier Jadwiga Emilewicz poinformowała: „Polska to ostatni kraj w Unii Europejskiej, na terenie którego znajdują się szwalnie”.

​Ostrożnie z chińską pomocą

numer 2610 - 17.04.2020
Jak bardzo należy uważać na współpracę z chińskimi firmami, pokazuje przykład byłego oficera chińskiej armii Kuanga Yuanpinga, który prowadzi w Sydney i Melbourne wiele organizacji wspieranych przez Partię Komunistyczną Chin. Organizacje wspierane są przez różne chińskie agencje, których zadaniem jest budowanie wpływów Komunistycznej Partii Chin za granicą i przeciwdziałanie jej krytykom.

​Opamiętajcie się!

numer 2607 - 14.04.2020
Mam nadzieję, że święta Wielkiejnocy, spędzone w tym roku w wyjątkowych okolicznościach, dały asumpt niektórym politykom totalnej opozycji do przemyślenia swojego postępowania w ostatnich miesiącach. Może zrozumieli, że to, co robią dla chwilowego poklasku, szkodzi nam wszystkim, ale na końcu zaszkodzi im samym i ich rodzinom.

Tomasz Grodzki chce wywołać panikę

numer 2605 - 10.04.2020
Za historyczną datę rozpoczęcia akcji mającej na celu doprowadzenie do powszechnej paniki i anarchii w Polsce potomni uznają konferencję prasową marszałka Tomasza Grodzkiego. Konferencja odbyła się po przegłosowaniu przez Sejm ustawy, według której wybory prezydenckie odbędą się w formie korespondencyjnej.

​Państwo musi zachować ciągłość!

numer 2602 - 07.04.2020
Wszyscy, którzy pamiętają lata pierwszej Solidarności, nie wątpią, że empatia, z jaką Polacy odnoszą się do siebie w dzisiejszych trudnych czasach, przypomina im te wspaniałe miesiące, kiedy ludzie wspierali się nawzajem w każdej sytuacji. Bezinteresowna pomoc sąsiadowi, obcemu człowiekowi na ulicy, uśmiech – to było tak naturalne jak oddychanie.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama