reklama


Wiktor Młynarz

Trump wznowił budowę rurociągów

numer 1633 - 26.01.2017
USA Prezydent Donald Trump wydał dwie kolejne decyzje. Pierwsza dotyczy dalszej budowy rurociągu Keystone XL, ciągnącego się z Alberty w Kanadzie do Steele City w stanie Nebraska. Druga pozwala na kontynuację budowy kontrowersyjnego rurociągu Dakota Access. Obydwa projekty zostały wstrzymane przez administrację byłego prezydenta Baracka Obamy.

Pierwsze trzy decyzje prezydenta Trumpa

numer 1632 - 25.01.2017
Prezydent USA Donald Trump niemal od razu po piątkowym zaprzysiężeniu na stanowisko głowy państwa i szefa amerykańskiego rządu rozpoczął realizację obietnic wyborczych. Już w poniedziałek wydał trzy ważne polecenia.

Burdy skrajnej lewicy w Waszyngtonie

numer 1630 - 23.01.2017
W piątek 20 stycznia Donald Trump został zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Podczas przemówienia przedstawił wizję swojej polityki na najbliższe cztery lata. Inaugurację zbojkotowało wielu polityków Partii Demokratycznej, z kolei przedstawiciele skrajnie lewicowych organizacji, wyrażając niezadowolenie, wywołali burdy na ulicach Waszyngtonu.

Zwolennicy aborcji szykują protest w Waszyngtonie

numer 1626 - 18.01.2017
PROWOKACJA 21 stycznia br., dzień po nominacji Donalda Trumpa na prezydenta USA, w Waszyngtonie odbędzie się marsz kobiet. Jego organizatorzy dość długo ukrywali prawdziwy cel manifestacji. Ostatecznie ogłosili jednak, że będą promowali legalną aborcję.

Nieudana próba oszkalowania Trumpa

numer 1623 - 14.01.2017
Skandal w amerykańskich mediach, wywołany opublikowaniem przez portal Buzzfeed 35-stronicowego raportu o rzekomych kontaktach prezydenta elekta Donalda Trumpa z rosyjskimi służbami, zatacza coraz szersze kręgi. Wszystko wskazuje na to, że raport był żartem anonimowego internauty.

Przesłuchania przyszłego szefa dyplomacji USA

numer 1622 - 13.01.2017
Członkowie komisji w Senacie USA przeżywają intensywny tydzień. Muszą bowiem w rekordowym tempie przesłuchać kandydatów na stanowiska w nowej administracji Donalda Trumpa. Wśród już przesłuchanych najwięcej uwagi skupił na sobie Rex Tillerson, kandydat na sekretarza stanu.

Ostatnie chwile kontrowersyjnego Obamacare

numer 1620 - 11.01.2017
USA Prezydent elekt Donald Trump aktywnie zabiega o ostateczne cofnięcie programu opieki zdrowotnej, zwanego Obamacare. Na rozmowy w tej sprawie został przez niego zaproszony Rand Paul, jeden z nielicznych republikańskich senatorów, który nadal wspiera kontrowersyjną reformę zdrowia ustępującego prezydenta Baracka Obamy.

Próba zamachu na dyplomatę USA

numer 1619 - 10.01.2017
MEKSYK Amerykański dyplomata został postrzelony w mieście Guadalajara w Meksyku i trafił do szpitala. Sprawcę zatrzymała policja.

Pierwsza strzelanina w nowym roku

numer 1618 - 09.01.2017
USA W piątek 6 stycznia doszło do pierwszej w tym roku masowej strzelaniny w USA. Samotny strzelec otworzył ogień do zgromadzonych w punkcie odbioru bagażu na lotnisku w Fort Lauderdale na Florydzie. 5 osób zmarło, a kolejnych 8 trafiło do szpitala.

Kary za blokowanie prac Kongresu

numer 1617 - 07.01.2017
Izba Reprezentantów przyjęła nową zasadę, mającą ograniczyć reprezentantom korzystanie z prywatnych aparatów fotograficznych i kamer w czasie pracy. Według Republikanów ma to pomóc w utrzymaniu odpowiednio poważnej atmosfery w czasie dyskusji i głosowań w izbie niższej Kongresu USA. Demokraci uważają jednak, że to atak na wolność słowa.

Bush i Clinton na inauguracji Trumpa

numer 1616 - 05.01.2017
Były prezydent USA z ramienia Partii Republikańskiej George W. Bush ogłosił, że weźmie udział w inauguracji prezydentury Donalda Trumpa, która odbędzie się 20 stycznia. Podobne oświadczenie wydali były prezydent USA z ramienia Demokratów Bill Clinton oraz jego żona Hillary.

Obama broni nietrafionych reform

numer 1614 - 03.01.2017
Ustępujący prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama spotka się jutro z senatorami i reprezentantami Partii Demokratycznej. Tematem spotkania będzie przedyskutowanie sposobu, w jaki Demokraci mogą zablokować reformę tzw. Obamacare, zapowiadaną przez nową administrację Białego Domu.

Pożegnalny prezent Obamy dla Izraela

numer 1611 - 30.12.2016
BLISKI WSCHÓD Od tygodnia politycy i dyplomaci Izraela nie zaprzestają ostrej krytyki Waszyngtonu. To efekt przyjęcia przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji dotyczącej żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Tworzy się dyplomacja Trumpa

numer 1610 - 29.12.2016
Burzliwy proces nominacji na stanowiska w nowej administracji prezydenta elekta Donalda Trumpa zbliża się do końca. Skrytykowana została m.in. kandydatura Johna Boltona na stanowisko zastępcy sekretarza stanu oraz Henry’ego Kissingera jako doradcy ds. polityki zagranicznej.

Ambasada kalifornijskich secesjonistów w Rosji

numer 1606 - 23.12.2016
STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE Organizacja Yes California, lobbująca za odłączeniem stanu Kalifornia od Stanów Zjednoczonych, otwarła swoją pierwszą ambasadę. Placówka mieści się w… Moskwie.

Trump oficjalnie wybrany!

numer 1604 - 21.12.2016
Podczas głosowania Kolegium Elektorskiego Donald Trump otrzymał 304 głosy, czyli o 34 więcej, niż wymagane jest do zwycięstwa. Tym samym oficjalnie został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Ostatni chwyt, aby zaszkodzić Trumpowi

numer 1603 - 20.12.2016
Poniedziałkowe głosowanie Kolegium Elektorskiego, które ostatecznie miało zatwierdzić wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA, poprzedziła seria publikacji w mediach oraz oświadczeń służb i polityków mówiących o rzekomej ingerencji Kremla w niedawną prezydencką kampanię wyborczą.

Były gubernator Teksasu z teką w Waszyngtonie

numer 1599 - 15.12.2016
Amerykańska telewizja NBC, powołując się na źródła w sztabie prezydenta elekta Donalda Trumpa, podała, że nowym sekretarzem ds. energii zostanie Rick Perry, były gubernator Teksasu i konkurent Trumpa w prawyborach Partii Republikańskiej.

Podróż amerykańskiego Dyzmy do Moskwy

numer 1597 - 13.12.2016
Były doradca do spraw zagranicznych Donalda Trumpa, Carter Page, w dniach 8–13 grudnia przebywał w Moskwie. Cel jego wizyty w stolicy Rosji nie jest do końca jasny – sam Page stwierdził w wywiadzie dla rosyjskiej rozgłośni propagandowej Sputnik, że spotkał się z biznesmenami i czołowymi myślicielami, odmówił jednak podania bliższych szczegółów.

Paliwowy krezus szefem amerykańskiej dyplomacji

numer 1596 - 12.12.2016
W weekend media w USA podały, powołując się na źródła w Waszyngtonie, że nowym sekretarzem stanu będzie najprawdopodobniej Rex Tillerson – prezes spółki paliwowej ExxonMobil. Dotychczasowy główny faworyt na to stanowisko, były burmistrz Nowego Jorku Rudolph Giuliani, ogłosił w sobotę, że nie będzie ubiegał się o nominację.


reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama