Leszek Galarowicz

Nabici w seicento

numer 2445 - 30.09.2019
Rzekomo spontaniczna akcja Polaka mieszkającego w Wielkiej Brytanii, pomysłodawcy zbiórki na warte 5 tys. zł rozbite seicento Sebastiana K., który spowodował kolizję z udziałem limuzyny rządowej, okazała się ordynarnym oszustwem cwaniaka, który zagrał na nienawiści do PiS. „To mój protest przeciw państwu PiS” – kreował się na bojownika walki ze złym systemem.

Nie wygłupiaj się, artysto!

numer 2438 - 21.09.2019
Internetowa akcja „Nie świruj, idź na wybory” to „hit” autorstwa znanych polskich aktorów, którzy w krótkich filmikach zachęcają, a raczej zniechęcają do udania się do urn wyborczych w październiku. Nie chodzi tylko o kompletny brak wyczucia tych „bohaterów”, którzy wyśmiewają osoby chore psychiczne, ale też zupełnie niezrozumiałą logikę hasła.

Bezradna szkoła

numer 2436 - 19.09.2019
Media donoszą o patologicznej sytuacji w jednej z radomskich szkół, do której rodzice od początku roku szkolnego nie puszczają dzieci w obawie przed uczęszczającym do klasy ich pociech 12-latkiem. Sprawa nie jest błaha, bo pokazuje problem, z którym nie poradził sobie dotąd żaden rząd od lewa do prawa.

Dokąd zmierza kadra Brzęczka?

numer 2433 - 16.09.2019
Przed wrześniowymi meczami eliminacji Mistrzostw Europy 2020 kibic polskiej reprezentacji mógł mieć zaciemniony obraz stanu polskiej kadry. Komplet zwycięstw i zero straconych bramek dawało złudne poczucie, że wszystko jest na dobrej drodze. Wrześniowe spotkania ze Słowenią i Austrią sprowadziły nas na ziemię.

W krainie filozofów, łąk i salamandry plamistej

numer 2428 - 10.09.2019
Piękne widoki na Tatry, Podhale, Pieniny, Babią Górę, malownicze hale, zabytkowe kościółki, Dunajec – to znaki rozpoznawcze Gorców, które przegrywają turystyczną konkurencję z pobliskimi Pieninami i Tatrami, ale dorównują im w atrakcyjności, choć ich urok ma odmienny charakter niż piękno tatrzańskich szczytów czy pienińskich wzniesień.

Przestrzelony atak lewicowego triumwira

numer 2427 - 09.09.2019
Adrian Zandberg „błysnął” na Twitterze, komentując słowa Jarosława Kaczyńskiego wygłoszone na konwencji w Lublinie. Prezes PiS stwierdził, że Kościół jest ważny dla Polaków, nie tylko dla wierzących, i potępił nihilizm, który często pojawia się, gdy negowane są wartości chrześcijańskie.

Na podbój Azji

numer 2424 - 05.09.2019
Od zwycięstwa rozpoczęli polscy koszykarze mistrzostwa świata w Chinach. Po dojrzałej, spokojnej i pewnej grze przekonująco pokonali ekipę Wenezueli. Polacy nie wyglądali na grupę stremowanych debiutantów, lecz drużynę pewną swoich umiejętności. W drugim spotkaniu pokazali charakter, determinację i wolę walki do końca.

Sławomir „Ferment” Broniarz

numer 2420 - 31.08.2019
Niestety, początek nowego roku szkolnego tuż-tuż. Niestety, bo po błogosławionej ciszy czasu wakacji na czołówki serwisów internetowych powraca w fatalnym stylu Sławomir Broniarz, by robić to, co najlepiej potrafi, czyli siać ferment. Już zdążył postraszyć strajkiem i poinformować, jak bardzo ubolewa nad złą atmosferą w szkole.

Alfabet przedwyborczy

numer 2417 - 28.08.2019
Sezon ogórkowy dobiega końca, choć w tym roku właściwie go nie było. Tak bogatego w wydarzenia polityczno-społeczne czasu kanikuły nie było od lat. Do tego już wkrótce ostatnia prosta przed wyborami parlamentarnymi. Poniżej subiektywny przegląd politycznego przedwyborczego krajobrazu politycznego.
 A JAK AFERY

Sprawa nie całkiem oczywista

numer 2413 - 23.08.2019
Przedstawiana w sposób jednoznaczny sprawa hejtowania na zamówienie w resorcie sprawiedliwości nie jest wcale oczywista. Choć wina wiceministra wydaje się bezsporna, to już rola sędziego Iwańca, który miał dostarczać Emilii S. haki na sędziego Markiewicza, budzi wątpliwości. Sam zainteresowany zapowiedział już pozwy, m.in. wobec redakcji Onetu.

​FELIETON Newsweekowe wzmożenie „ludzi kultury”, czyli preludium do tego, co się będzie działo w miarę zbliżania się wyborów Imperium celebrytów kontratakuje

numer 2412 - 22.08.2019
Im bliżej wyborów parlamentarnych, tym większą medialną aktywność obserwujemy w środowisku tzw. „ludzi kultury”. Zaczęła Manuela Gretkowska od wściekłego i kuriozalnego ataku na krakowskiego metropolitę, w sukurs ruszyli jej w tygodniku Tomasza Lisa Jerzy Stuhr, Agnieszka Holland, Małgorzata Rozenek-Majdan i o. Paweł Gużyński (nie własnymi słowami, ale piórem dziennikarki tygodnika).

Umysłowe zaczadzenie

numer 2410 - 20.08.2019
Kto może przelicytować Manuelę Gretkowską w poziomie głupoty wypowiedzi? Prawdopodobnie jedynie ona sama, czego dowiodła facebookowym wpisem dotyczącym abp. Marka Jędraszewskiego i Pisma Św. Lansowana przez salon na ważną postać polskiej kultury pisarka zarzuca duchownemu m.in., że „ubiera się jak drag queen w karnawale”, co akurat jej przecież powinno się podobać.

Pułapka obrony LGBT

numer 2404 - 14.08.2019
Dominikanin o. Paweł Gużyński nie daje o sobie zapomnieć. Najpierw wzywał do wywierania presji na abp. Marka Jędraszewskiego, by ten podał się do dymisji, za co prowincjał zakonu zalecił mu odbycie pokuty trzytygodniowego milczenia.

Strategie LGBT

numer 2402 - 12.08.2019
Pomimo zakrojonej na szeroką skalę kampanii medialnej promującej ideologię LGBT Polacy pozostają niewzruszeni i nie zamierzają popierać postulatów tych środowisk. Nie ma zgody na legalizację małżeństw homoseksualnych, czemu sprzeciwiło się 56 proc. ankietowanych, jeszcze więcej, bo aż 76 proc., nie godzi się na prawo gejów i lesbijek do adopcji dzieci.

Nadprezydent w spódnicy

numer 2398 - 07.08.2019
Jeszcze kilka miesięcy temu niewiele osób spoza Gdańska i okolic wiedziało, kim jest czterdziestoletnia dziś prawniczka, była asystentka prezydenta Pawła Adamowicza. Po śmierci prezydenta Gdańska zastąpiła go na tym stanowisku, choć w ostatnim czasie można odnieść wrażenie, jakby zasiadała na tronie wszechświata.

Moralność pani Dulkiewicz

numer 2397 - 06.08.2019
Jeszcze kilka miesięcy temu niewiele osób spoza Pomorza wiedziało, kim jest była asystentka prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Po tragicznych wydarzeniach Aleksandra Dulkiewicz zastąpiła go na fotelu prezydenckim, choć w ostatnim czasie można odnieść wrażenie, jakby zasiadała na tronie wszechświata. Odtąd stało się wielce prawdopodobne, że wyrasta następczyni Ryszarda Petru.

Kto odpowiada za ataki na Kościół?

numer 2393 - 01.08.2019
Po werbalnych i symbolicznych atakach na Kościół obserwujemy nasilenie fizycznych napaści na kapłanów bądź świątynie. Kilka dni temu cztery osoby zaatakowały księdza w Turku. W niedzielę do napaści na duchownego doszło w Szczecinie. Dochodzi do niszczenia obiektów sakralnych i profanacji.

Bez usprawiedliwienia

numer 2391 - 30.07.2019
Kamil D. pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. Rok temu zapewniał, że jest abstynentem i oburzał się na nadużywających alkoholu. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego, kto zamierza pokonać trasę znad morza do Katowic po wypiciu 3 litrów piwa (ponad 2,5 promila). Niezależnie od nazwiska, pozycji społecznej czy zasług. Nie zmienią tego kuriozalne próby wybielenia dziennikarza m.in.

Jak nie przegrać wyborów AD 2019

numer 2390 - 29.07.2019
Wybory parlamentarne zbliżają się dużymi krokami. Kampania wyborcza ruszyła pełną parą. Niektórzy, jak PiS, prezentowali program na konwencji w Katowicach, inni, jak KO, ruszyli w teren, gdzie chcieli być zabawni, a zafundowali sobie KO, czyli medialny nokaut.

​Wybiórcza wrażliwość Empiku

numer 2386 - 24.07.2019
Empik odmówił dystrybucji numeru „Gazety Polskiej”, bo komuś nie spodobały się naklejki wyrażające sprzeciw wobec narzucania ideologii LGBT. Rzecznik spółki stwierdziła, że mają one charakter dyskryminacyjny, a „Empik jest strefą pełną tolerancji, (…) wszystkich traktujemy z szacunkiem”.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama