Jan Przemyłski

79 lat od otwarcia bram piekła

numer 2354 - 15.06.2019
PAMIĘĆ W piątek minęło dokładnie 79 lat, odkąd do KL Auschwitz dotarł pierwszy transport z 728 polskimi więźniami politycznymi z więzienia w Tarnowie. Na pamiątkę tamtych tragicznych wydarzeń dzień 14 czerwca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

Porażająca nieudolność państwa w sprawie Amber Gold

numer 2353 - 14.06.2019
Powstanie Amber Gold było wynikiem słabości państwa, niesprawnego wymiaru sprawiedliwości, systemowych luk prawnych, a także bierności aparatu urzędniczego – m.in. takie druzgocące wnioski zawarto w raporcie końcowym z prac komisji Amber Gold. Wczoraj sześciu na dziewięciu członków organu zagłosowało za przyjęciem dokumentu.

Reforma wymiaru sprawiedliwości musi być dokończona

numer 2351 - 12.06.2019
Politycy opozycji za wszelka cenę próbowali storpedować przygotowaną przez rząd Zjednoczonej Prawicy reformę wymiaru sprawiedliwości. Jednak minister Zbigniew Ziobro jest bardzo zdeterminowany, aby ją przeprowadzić. Jako wiceminister będę się starał pomóc mu w tym najlepiej jak potrafię – mówi „Codziennej” Sebastian Kaleta, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Atak na księdza i Kościół

numer 2350 - 11.06.2019
Ks. dr Ireneusz Bakalarczyk, kierownik notariatu wrocławskiej kurii, został wczoraj ugodzony nożem przez 57-latka. Stało się to, gdy duchowny szedł na poranną mszę św. Nożownik został zatrzymany przez policję, najprawdopodobniej dziś zostanie mu postawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Ks.

Wiceprezydent z PO zamieszany w chuligański wybryk

numer 2348 - 08.06.2019
Podczas kampanii samorządowej, która odbyła się na jesieni ub.r., regularnie niszczono materiały wyborcze Wojciecha Skurkiewicza – wówczas kandydata na prezydenta Radomia. Sprawa została zgłoszona na policję, która ustaliła, że pojazd sprawców wandalizmu na co dzień użytkuje obecny wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

​Opozycjoniści w PRL i naukowcy upominają Dulkiewicz

numer 2348 - 08.06.2019
SAMORZĄD Narastająca brutalizacja języka debaty o naszym mieście i o naszym państwie prowadzi do dalszego demontowania wspólnoty tworzonej przez mieszkańców – napisało w liście otwartym do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz kilkunastu przedstawicieli środowisk prawicowych i naukowców.

Nagrody za próbę paraliżu edukacji

numer 2347 - 07.06.2019
Zwiększenie dodatku motywacyjnego na kilka miesięcy, czasowa podwyżka wynagrodzenia, a także dodatkowe pieniądze za udział w wycieczkach szkolnych, co jest ewenementem w skali kraju – m.in. takimi sposobami samorządy będą wypłacały nauczycielom pensje za czas kwietniowego strajku. Dzieje się tak głównie na terenach, na których lokalną władzę sprawują politycy z PO-KO.

Jakieś sygnały o nadużyciach były…

numer 2347 - 07.06.2019
POLITYKA Przewodniczący komisji ds. VAT Marcin Horała na wczorajszym posiedzeniu ujawnił korespondencję między b. wiceministrem finansów Maciejem Grabowskim a jego urzędnikami, z której jasno wynika, że już w 2013 r. alarmowali oni kierownictwo resortu o patologiach podatkowych.

Nowi ministrowie na gorące lato

numer 2345 - 05.06.2019
Od wczoraj Jacek Sasin pełni funkcję wicepremiera rządu, Elżbieta Witek – szefowej MSWiA, Marian Banaś – ministra finansów, Bożena Borys-Szopa – ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, a Dariusz Piontkowski – szefa MEN. Ponadto na członków Rady Ministrów powołani zostali szef kancelarii premiera Michał Dworczyk i b. wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Zmiany w drużynie Mateusza Morawieckiego

numer 2344 - 04.06.2019
Dariusz Piontkowski, Elżbieta Witek, Marian Banaś – to oni najprawdopodobniej staną na czele resortów za osoby, które uzyskały mandat do Parlamentu Europejskiego w ostatnich wyborach. Premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić informację na temat rekonstrukcji swojego rządu już dziś przed południem. Według czołowych polityków PiS ma się pojawić wiele młodych osób.

​Prezydenckie rozmowy na szczycie

numer 2344 - 04.06.2019
stosunki międzynarodowe Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś po południu w Brukseli z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, a także z niedawno wybranym prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – poinformował wczoraj szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Papież, który odmienił oblicze naszej ziemi

numer 2343 - 03.06.2019
Niech zstąpi Duch Twój. Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi – te słowa Jana Pawła II rozbudziły aspiracje wolnościowe milionów wrogów komunizmu. Kardynał, który został papieżem. Papież, który pozostał człowiekiem wrażliwym na ludzką krzywdę. W niedzielę obchodziliśmy 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Dzień przyszłych premierów

numer 2342 - 01.06.2019
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – napisał kiedyś Janusz Korczak. Redakcja „Gazety Polskiej Codziennie” składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta. Niech dorastanie będzie łagodnym i powolnym procesem, podczas którego uśmiech nie będzie schodził z Waszych twarzy.

​Europoseł od rozbiórki pozywa „GP”

numer 2341 - 31.05.2019
NASZA AKCJA Włodzimierz Cimoszewicz pozwał „Gazetę Polską” za to, że ujawniła, w jakim skandalicznym stanie zostawił leśniczówkę w Puszczy Białowieskiej, którą przez kilkanaście lat wynajmował półdarmo od Lasów Państwowych.

Centrum Solidarności z profanatorami

numer 2341 - 31.05.2019
Europejskie Centrum Solidarności było partnerem Trójmiejskiego Marszu Równości – tak wynika z informacji, które pojawiły się na stronie internetowej organizatorów. Przypomnijmy, że to na tym pochodzie grupa lewicowych aktywistów zaprezentowała transparent z waginą imitującą Najświętszy Sakrament.

Rosyjska prowokacja w Smoleńsku

numer 2340 - 30.05.2019
Federacja Rosyjska za wszelką cenę próbuje przekonać opinię publiczną do wygodnej dla siebie wersji wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r. Nieopodal miejsca katastrofy Tu-154M w Smoleńsku ustawiono tablice z informacjami na jej temat, na których jako przyczynę tragedii wskazano nieprawidłowe działania załogi samolotu i wywieraną na nią presję psychologiczną.

Unik Tuska przed aferą VAT

numer 2339 - 29.05.2019
AFERA Dzisiaj o godz. 10 miało się rozpocząć przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. wyłudzeń podatku VAT. Jednak były premier poinformował wczoraj na konferencji prasowej, że nie stawi się na posiedzeniu, gdyż ma zaplanowaną delegację. Wiceprzewodniczący komisji Kazimierz Smoliński powiedział „Codziennej”, że takie zachowanie traktuje jako unik.

Teraz uczyńcie Europę lepszą!

numer 2338 - 28.05.2019
Prawo i Sprawiedliwość wyśle do Parlamentu Europejskiego aż 27 swoich reprezentantów, natomiast Koalicja Europejska tylko 22. Trzecim ugrupowaniem, które przekroczyło próg wyborczy, jest Wiosna Roberta Biedronia mogąca liczyć na 3 mandaty. Politycy opozycji nie ukrywają, że wynik tych wyborów to dla nich absolutna klęska.

​Rotmistrzu, daliśmy świadectwo!

numer 2337 - 27.05.2019
PAMIĘĆ Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać – te słowa Witolda Pileckiego idealnie opisują wartości, którymi się kierował w życiu. Rodzina, honor, ojczyzna – dla tego Niezłomnego nie było nic ponad to. 25 maja obchodziliśmy 71. rocznicę jego śmierci.

Wielka powódź już nam nie grozi

numer 2336 - 25.05.2019
W weekend dojdzie do kulminacji fali wezbraniowej na Wiśle. W piątek w Krakowie poziom największej rzeki w naszym kraju podniósł się o prawie 6 m. Nadmiar wody będzie się teraz przesuwał w stronę Bałtyku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że Polskę opuścił ośrodek niżowy, a co za tym idzie w sobotę i niedzielę opady deszczu powinny znacząco się zmniejszyć.


-->