Jan Przemyłski

Lokomotywa dobrej zmiany jedzie dalej

numer 2458 - 15.10.2019
Wybory parlamentarne w 2019 r. wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 43,59 proc. wyborców, co przełoży się na 235 mandatów w Sejmie. – Ten dzień, dzień ogłoszenia wyników wyborów, uważamy za najlepszy w historii naszej formacji politycznej. Nigdy sobie nie wyobrażaliśmy, że będziemy funkcjonować na tak wysokim poziomie – mówił wczoraj Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Niezwykłe dziedzictwo Jana Pawła II

numer 2457 - 14.10.2019
Łączył ludzi na całym świecie, bez niego nie powstałaby Solidarność, a Polska jeszcze przez wiele pokoleń byłaby duszona przez komunistyczny system. To Jan Paweł II. Wczoraj w polskim Kościele już po raz 14. obchodziliśmy Dzień Papieski ustanowiony na pamiątkę papieża Polaka.

Wybierz mądrze, zagłosuj poprawnie

numer 2456 - 12.10.2019
W niedzielę wybierzemy 460 posłów oraz 100 senatorów na kolejną kadencję polskiego parlamentu. Wszystko wskazuje na to, że frekwencja w tych wyborach może być rekordowa, o co również jako redakcja „Codziennej” apelujemy. Jak oddać ważny głos? Jak znaleźć swój lokal wyborczy i w jakich godzinach będzie on czynny?

Próba zaszczucia za niewygodną prawdę

numer 2455 - 11.10.2019
Maciej Wąsik, Patryk Jaki, Joachim Brudziński, Witold Waszczykowski, a także red. naczelny „Gazety Polskiej” i „Codziennej” Tomasz Sakiewicz i kilku innych prawicowych dziennikarzy – m.in. te osoby zostały pozwane przez fundację Otwarty Dialog, której przewodzi Ludmiła Kozłowska.

Lider Konfederacji flirtuje z Rosją

numer 2450 - 05.10.2019
Kompromitacja Jestem zwolennikiem tego, żeby zawrzeć dwustronny pakt ze Stanami Zjednoczonymi, taki jak ma Izrael, a jeśli to się nie uda, to zawrzeć sojusz z Rosją – powiedział Janusz Korwin-Mikke w wywiadzie udzielonym portalowi Storytel.com.

​IPN bogatszy o bezcenne pamiątki z Ameryki

numer 2449 - 04.10.2019
HISTORIA Fotografie, rzeczy osobiste, mundury żołnierskie, filmy, sztandary oraz ogromna liczba dokumentów, w których znalazł się m.in. napisany odręcznie przez Ignacego Paderewskiego list zaadresowany do Teofila Starzyńskiego – te i wiele innych rzeczy, bardzo cennych dla naszej tożsamości narodowej, trafiły do archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.

Hejter krzyczy: „łapać hejtera”

numer 2447 - 02.10.2019
„Jednej kanalii mniej”, „mam nadzieję, że to nie koniec umieralności w PiS”, „teraz czekam na kurdupla”, „takiej szmaty się nie żałuje” – to tylko niektóre ze skandalicznych i szokujących komentarzy, które sympatycy opozycji opublikowali w sieci po śmierci Kornela Morawieckiego. Szczytem absurdu jest fakt, że zostały one zamieszczone w zamkniętej grupie o nazwie… „Polska bez hejtu”.

Cześć Jego pamięci

numer 2446 - 01.10.2019
„Niezłomny wojownik o wolną, suwerenną i niepodległą Polskę”, „jeden z ostatnich autorytetów”, „wielki patriota”, „legenda Solidarności” – m.in. w ten sposób czołowi polscy politycy określają Kornela Morawieckiego. Słynny opozycjonista, a także założyciel Solidarności Walczącej zmarł wczoraj w wieku 78 lat. Niestety przegrał długą i ciężką walkę z chorobą nowotworową.

Kolejny obrońca Westerplatte odzyska tożsamość

numer 2445 - 30.09.2019
HISTORIA Podczas prac archeologicznych na Westerplatte odnaleziono kolejne ludzkie szczątki – tym razem jest to kompletny szkielet najprawdopodobniej polskiego żołnierza. Pierwsze szczątki, z których zachowała się nadpalona czaszka oraz kości klatki piersiowej, ujawniono na początku zeszłego tygodnia. Było to pierwsze od 1963 r. tego typu odkrycie na gdańskim półwyspie.

Duchowny, który zachował się jak trzeba

numer 2444 - 28.09.2019
Komuniści więzili go przez blisko 27 miesięcy. W tym czasie przesłuchiwano go ponad 140 razy, często po kilkanaście godzin. Zamiast celi mały, nieogrzewany karcer. Bez pożywienia. Wszystko po to, aby złożył zeznania obciążające prymasa Stefana Wyszyńskiego. Biskup Antoni Baraniak mimo tortur nigdy nie uległ agentom stalinowskiego reżimu.

„Codzienna” za trudna dla Klaudii Jachiry

numer 2443 - 27.09.2019
Artykuły tej gazety są dla mnie jednak trochę za trudne. Ja chyba rzeczywiście jestem trochę głupia – powiedziała Klaudia Jachira o „Codziennej” podczas wtorkowego spotkania z potencjalnymi wyborcami w Warszawie, jednocześnie wymachując egzemplarzem „Gazety Polskiej Codziennie”.

Sojusz polsko- -amerykański silny jak nigdy

numer 2441 - 25.09.2019
W poniedziałek prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump w Nowym Jorku podpisali deklarację ws. pogłębiania współpracy militarnej. Zakłada ona, że w sześciu garnizonach w zachodniej i centralnej Polsce zwiększy się liczba amerykańskich żołnierzy. Ponadto trwają rozmowy dotyczące nowego miejsca stacjonowania Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej.

Duda i Trump znowu razem

numer 2440 - 24.09.2019
Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem podpisali wczoraj deklarację ws. zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej w naszym kraju. „Codzienna” postanowiła spytać polityków różnych opcji oraz politologów, jak oceniają zorganizowane w ciągu zaledwie kilku dni spotkanie przywódców.

Polska zwraca godność swoim bohaterom

numer 2439 - 23.09.2019
Komunistyczna władza, siłą narzucona nam przez Moskwę po II wojnie światowej, uważała ich za ogromne zagrożenie dla stalinowskiego reżimu – Żołnierze Wyklęci. Wczoraj na warszawskich Powązkach Wojskowych odbył się uroczysty pogrzeb 22 ofiar totalitaryzmu, których szczątki odnaleźli eksperci z IPN.

Putin nie chce oddać wraku Tu-154M

numer 2438 - 21.09.2019
Przetrzymywanie wraku Tu-154M na terytorium Rosji jest pozbawione podstaw prawnych i nie ma racjonalnego uzasadnienia – stwierdził szef ministerstwa spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, przedstawiając stanowisko Polski z raportu o wykonywaniu rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

KOD dąży do konfrontacji

numer 1807 - 23.08.2017
31 sierpnia, po raz pierwszy od 1989 r. przed pomnikiem Poległych Stoczniowców zamiast upamiętnienia rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych czeka nas manifestacja polityczna. Wszystko przez KOD i wspierającego organizację prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który postanowił wyręczyć NSZZ „Solidarność” w organizacji uroczystości.

Zwycięstwo PiS w sejmikach!

numer 2160 - 22.10.2018
Prawo i Sprawiedliwość zwycięża w wyborach do sejmików wojewódzkich. Według wyników sondażowych PiS zdobyło 32,3 proc. głosów – to ponad 5 pkt proc. więcej niż cztery lata temu. Znacznie gorsze wyniki osiągnęły PO i PSL, odpowiednio 24,7 proc. (minus 2 pkt proc.) i 16,6 proc. (minus 8 pkt proc.).

Politycy życzą nadziei

numer 2212 - 24.12.2018
Życzę, żeby kolejny rok spełnił jak najwięcej naszych nadziei, tych wspólnych i tych indywidualnych. By przybliżył taką Polskę, jakiej wszyscy chcemy. Polskę silną, sprawiedliwą, dostatnią i sprawiedliwą. Jeszcze raz powtarzam to słowo: sprawiedliwą dla wszystkich – powiedział w swoim spocie prezes Jarosław Kaczyński.

Kaczyński: Polska musi zwyciężyć!

numer 2301 - 11.04.2019
W dziewiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej Polacy po raz kolejny pokazali, że pamięć o ofiarach tragedii z 10 kwietnia 2010 r. trwa. Wczoraj w całym kraju i za granicą odbyły się uroczystości upamietniające wszystkich 96 uczestników polskiej delegacji. – Zwracam się do was z apelem: pamiętajcie! – mówił wczoraj Jarosław Kaczyński.

Jan Vincent „Brytyjski”

numer 2311 - 24.04.2019
Tego chyba nikt się nie spodziewał. Wczoraj na Twitterze Jan Vincent Rostowski, były minister finansów w rządzie Donalda Tuska, który zasłynął stwierdzeniem „Pieniędzy nie ma i nie będzie”, poinformował, że wystartuje do europarlamentu. Problem w tym, że jest on kandydatem… brytyjskiej proeuropejskiej i antybrexitowskiej partii Change UK.