Jan Przemyłski

Antysemita w sztabie Roberta Biedronia

numer 2563 - 21.02.2020
Robert Biedroń poinformował, że jego doradcą ds. międzynarodowych będzie Stanisław Ciosek. – To dla mnie zaszczyt, że mogę przedstawić w gronie moich doradców osobę wybitną – mówił kandydat Lewicy na urząd prezydenta. Przypomnijmy, że Stanisław Ciosek był m.in. członkiem Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a w 1968 r.

Próba kneblowania ust dziennikarzy i świadków

numer 2562 - 20.02.2020
Do redakcji „Gazety Polskiej” dotarła gruba koperta od prawników reprezentujących Tomasza Grodzkiego, w której znalazł się pozew za ujawnianie informacji ws. przyjmowania pieniędzy przez obecnego marszałka Senatu, w czasie gdy pełnił on funkcję dyrektora szpitala w Szczecinie-Zdunowie. Tomaszowi Sakiewiczowi wytoczono proces karny, zagrożony pozbawieniem wolności, a także proces cywilny.

Wyczekiwany plan dla polskiej onkologii

numer 2561 - 19.02.2020
Obecny rząd zastał polską onkologię w stanie, który niewątpliwie wymagał działań. Dziś wydajemy na nią o ponad 3 mld zł więcej niż w 2015 r. – powiedział wczoraj na specjalnej konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podkreślił, że planowane w 2020 r. wydatki na świadczenia onkologiczne wzrosną do przeszło 11 mld zł.

​Wyjątkowy hołd dla Żołnierzy Wyklętych

numer 2560 - 18.02.2020
PAMIĘĆ Ponad 360 miejscowości w Polsce, blisko 20 za naszymi granicami i kilkadziesiąt tysięcy uczestników ubranych w koszulki z podobiznami żołnierzy podziemia antykomunistycznego – tak zapowiada się ósma już edycja Biegu Tropem Wilczym, który zorganizowany zostanie 1 marca, czyli w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Sprintem po drugą kadencję

numer 2559 - 17.02.2020
Najważniejszym celem mojej prezydentury jest to, żeby podniósł się poziom życia Polaków, żeby Polakom żyło się lepiej – mówił podczas swojej sobotniej konwencji wyborczej Andrzej Duda. Oprawa wydarzenia zorganizowanego w warszawskiej Hali Expo XXI robiła wrażenie zarówno na komentatorach życia publicznego, jak i na politykach opozycji. Prezydentowi oficjalnego poparcia udzielili m.in.

Służby skuteczne jak nigdy

numer 2558 - 15.02.2020
W nocy z czwartku na piątek Sejm odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. W jego obronie wystąpił m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Dwie rany, jedno godne upamiętnienie

numer 2557 - 14.02.2020
10 kwietnia 2020 r., w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, chcę się udać do Smoleńska i Katynia, by oddać hołd ofiarom straszliwego sowieckiego mordu w lesie katyńskim oraz ofiarom katastrofy smoleńskiej – oświadczył wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

W hołdzie żołnierzom AK

numer 2557 - 14.02.2020
HISTORIA „W ślad za moim rozkazem z dnia 3 września 1940 r. znoszę dla użytku zewnętrznego nazwę ZWZ. Wszyscy żołnierze w czynnej służbie wojskowej w kraju stanowią Armię Krajową podległą Panu Generałowi jako jej dowódcy. Stanowisko Pana Generała nosi nazwę Dowódcy Armii Krajowej” – ten rozkaz Naczelnego Wodza gen. Władysława Sikorskiego dotarł do Polski 14 lutego 1942 r.

Opozycyjna kampania hejtu i nienawiści

numer 2555 - 12.02.2020
„Duda, ty ch*ju”, „marionetka”, „kłamca”, „będziesz siedział” – to niektóre ze skandalicznych haseł, które wykrzykiwali w kierunku prezydenta Andrzeja Dudy przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji podczas poniedziałkowych uroczystości 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem.

KOD za nic ma państwowe święta

numer 2554 - 11.02.2020
HISTORIA Wczoraj, w setną rocznicę symbolicznych zaślubin Polski z morzem, w nadmorskiej miejscowości odbył się akt odnowienia zaślubin z Bałtykiem, w którym udział wziął m.in. prezydent Andrzej Duda. Jego przemówienie próbowali zakłócić przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, którzy wykrzykiwali w stronę prezydenta obelżywe hasła.

Damy radę, bo tego potrzebuje polska demokracja

numer 2553 - 10.02.2020
Musimy powiedzieć jasno – będziemy konsekwentnie do końca bronili rozwiązań, które służą oczyszczeniu polskiego sądownictwa. Będziemy bronili zasad, że każdy jest równy wobec prawa – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas sobotniej konwencji Solidarnej Polski.

Skończmy z bezkarnością nadzwyczajnej kasty

numer 2552 - 08.02.2020
W sobotę o godz. 12 przed warszawską siedzibą Trybunału Konstytucyjnego zbiorą się tłumy ludzi z całej Polski i zagranicy, aby zademonstrować swoje poparcie dla reformy wymiaru sprawiedliwości. – Chcemy uczciwych sądów, bez patologii i bez kumoterstwa – apelują organizatorzy, czyli komitet Suwerenni oraz kluby „Gazety Polskiej”.

Marsz po uczciwe sądy!

numer 2551 - 07.02.2020
Już jutro o godz. 12 w Warszawie przed Trybunałem Konstytucyjnym odbędzie się demonstracja w obronie reformy sądownictwa organizowana przez komitet Suwerenni, przy wsparciu klubów „Gazety Polskiej”. Udział w demonstracji deklarują kolejne setki osób z całej Polski, a także z zagranicy – przybędzie delegacja Polonii m.in. z Paryża.

Opozycja w amoku

numer 2550 - 06.02.2020
We wtorek wieczorem prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustaw sądowniczych, które wprowadzają odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów m.in. za aktywność publiczną niedającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów, a także działania mogące istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.

Początek silnego francusko-polskiego przymierza

numer 2549 - 05.02.2020
Polska nie jest odpowiedzialna za wywołanie II wojny światowej, była jej ofiarą i krajem, który poniósł największą liczbę ofiar w stosunku do liczby ludności. Rosja chciałaby ponownie interpretować II wojnę światową i obciążyć winą naród polski – powiedział wczoraj prezydent Emmanuel Macron na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Będzie nowe rozdanie w Unii Europejskiej

numer 2548 - 04.02.2020
Nie mamy wątpliwości, że Unia Europejska będzie musiała w jakimś sensie nabrać nowego kształtu, że opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię oznacza pewne nowe rozdanie i nowe otwarcie – powiedział wczoraj prezydent Andrzej Duda na wspólnej konferencji z prezydentem Francji.

Stanisław Karczewski na celowniku opozycji

numer 2547 - 03.02.2020
„Ze spokojem czekam na wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Dokumenty mówią, że działałem zgodnie z prawem” – poinformował wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jest to odpowiedź na doniesienia medialne o zleceniu kontroli przez Główny Inspektorat Pracy jego dyżurów w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą.

Najlepszy samolot świata obroni polskie niebo

numer 2545 - 31.01.2020
Już dzisiaj w Dęblinie prezydent Andrzej Duda wraz z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem wezmą udział w uroczystym podpisaniu umowy na zakup 32 samolotów bojowych piątej generacji F-35. – Polska nigdy wcześniej nie dysponowała tak nowoczesnym sprzętem – poinformował szef MON.

Polskie służby przygotowują się na koronawirusa

numer 2544 - 30.01.2020
Dzisiaj do Polski dotrą primery umożliwiające sprawdzanie, czy dana osoba jest zarażona koronawirusem z Chin. Wcześniej próbki do badań pobierane w naszym kraju wysyłane były do laboratoriów za granicą. Z kolei Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że do końca tego tygodnia podjęte zostaną kroki ws.

Brukselskie elity na ratunek kaście

numer 2543 - 29.01.2020
Organizacja wymiaru sprawiedliwości jest wyłączną właściwością państwa członkowskiego UE – przypomniał wczoraj wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Przedstawiciele instytucji europejskich, przekraczając swoje kompetencje, nieustannie próbują wpływać na kształt polskiego sądownictwa.