Jan Przemyłski

Wielka tragedia w Szczyrku

numer 2501 - 06.12.2019
To jeden z największych dramatów w historii popularnego zimą miasteczka turystyczno-wypoczynkowego. W środę wieczorem media obiegła informacja o potężnym wybuchu w wielokondygnacyjnym domu rodzinnym w Szczyrku. Bilans ofiar tej tragedii to osiem osób – czworo dorosłych i czworo dzieci.

Polskie prawo chroni dzieci przed homolobby

numer 2500 - 05.12.2019
Rodzicami dziecka w prawie polskim mogą być tylko matka i ojciec. Polskie ustawodawstwo nie zna innej kategorii rodzica – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Dodano również, że małżeństwo – jako związek kobiety i mężczyzny – rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod szczególną ochroną i opieką państwa.

Odzyskane tożsamości Niezłomnych

numer 2499 - 04.12.2019
„Mieli zniknąć na zawsze z ludzkiej pamięci. Jednak prawda o tym, kim byli i jakim służyli wartościom, przetrwała w polskich sercach. Dzisiaj pamięć o nich jest fundamentem wolnej Rzeczpospolitej” – napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników uroczystości wręczenia not identyfikacyjnych członkom rodzin ofiar komunistów.

Wulgarne demonstracje w obronie kliki sędziowskiej

numer 2498 - 03.12.2019
W niedzielę w kilku miastach Polski odbyły się protesty w obronie sędziego Pawła Juszczyszyna, którego zawieszono za domaganie się ujawnienia list poparcia sędziów do KRS. „J***ć pisiora i się nie bać” – krzyczał do zebranych we Wrocławiu Władysław Frasyniuk.

Metropolita przeprasza za lawendową mafię

numer 2497 - 02.12.2019
„Czuję się w obowiązku powiedzieć: przepraszam. Przepraszam za zgorszenie, jakie miało miejsce w archidiecezji. Z głębi serca przepraszam osoby, które czują się skrzywdzone” – napisał w liście pasterskim metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Chodzi o sprawę zmarłego niedawno abp.

Lider SLD gloryfikuje sowieckich zbrodniarzy

numer 2495 - 29.11.2019
Tereny, które zostały wyzwolone, tereny odzyskane, były wyzwalane przez dwie armie. Jedna armia to była armia Wojska Polskiego, w tym gen. Jaruzelskiego. (…) A druga to była armia radziecka – przekonywał Włodzimierz Czarzasty na antenie TVP Info. Ponadto szef SLD insynuował, że obecnie sytuacja osób LGBT w Polsce jest porównywalna do sytuacji Żydów podczas II wojny światowej.

Flirtowanie z Rosjanami za blisko miliard złotych

numer 2493 - 27.11.2019
AFERA Ponad 848 mln zł straty miał ponieść Europol Gaz przez działalność byłych członków zarządu spółki – Michała Sz., Zdzisława J. oraz Mirosława D. Wszyscy oni zostali wczoraj zatrzymani przez funkcjonariuszy ABW. Następnie w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi usłyszeli zarzut wyrządzenia spółce szkody majątkowej wielkich rozmiarów.

Radna z PO na podwójnym gazie

numer 2491 - 25.11.2019
Była wicemarszałek województwa śląskiego, obecnie przewodnicząca Rady Miejskiej w Rudzie Śląskiej Aleksandra S., usłyszała zarzuty prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu – poinformowała katowicka prokuratura. Kobieta przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia w tej sprawie.

„Łupaszka” obroniony!

numer 2492 - 26.11.2019
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski unieważnił wczoraj decyzję Rady Miasta Białegostoku, która głosami radnych Koalicji Obywatelskiej zmieniła nazwę ulicy im. mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” na ulicę Podlaską. Prawnicy wskazali, że uchwała samorządowców „została podjęta z istotnym naruszeniem prawa”.

Medialne torpedowanie prac komisji Macierewicza

numer 2490 - 23.11.2019
Prokuratura Krajowa włączyła samolot Tu-154M o numerze bocznym 102 do materiału dowodowego w śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej. W konsekwencji każdorazowe zbliżenie się ekspertów do maszyny będzie wymagało pozwoleń. Powodem tej decyzji miały być zniszczenia powstałe podczas badań wykonywanych przez członków podkomisji smoleńskiej.

PiS ucina spekulacje

numer 2489 - 22.11.2019
Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości zgłosił kandydaturę prof. Jakuba Steliny na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Wcześniej ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zgłosiło także kandydatury prof. Krystyny Pawłowicz oraz Stanisława Piotrowicza.

Małgorzata Kidawa-Błońska już nie sama

numer 2488 - 21.11.2019
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska będzie miała kontrkandydata w prawyborach prezydenckich organizowanych w PO. Zgłosił się Jacek Jaśkowiak. Resztę potencjalnych rywali odstraszyć mogły słowa czołowych polityków ugrupowania Jacka Protasiewicza i Radosława Sikorskiego, którzy otwarcie przyznali, że prawybory z 2010 r. były ustawione.

TSUE nie wspomoże nadzwyczajnej kasty

numer 2487 - 20.11.2019
To Sąd Najwyższy zadecyduje o niezależności nowej Izby Dyscyplinarnej, by ustalić, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące przejścia sędziów SN w stan spoczynku – orzekł wczoraj Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Celebryci, którym wolno więcej

numer 2486 - 19.11.2019
Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Piotr Najsztub nie poniesie żadnych konsekwencji za potrącenie 77-letniej kobiety na pasach, i uwolnił go od wszelkich zarzutów. Do wypadku doszło w 2017 r. – wówczas dziennikarz nie posiadał prawa jazdy, a pojazd, którym się poruszał, nie miał ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC.

Dewizą rządu będzie Polska

numer 2484 - 16.11.2019
W piątek prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd Mateusza Morawieckiego. 20 resortów, którymi w większości pokierują ci sami ludzie, co w poprzedniej kadencji – tak będzie wyglądał gabinet premiera przez najbliższe cztery lata. Jest jednak kilka zmian, zarówno strukturalnych, jak i personalnych. We wtorek nowy-stary szef polskiego rządu wygłosi w Sejmie exposé.

Brudna gra w Senacie

numer 2482 - 14.11.2019
Od pierwszego dnia nowej kadencji ciężar wojny politycznej przeniósł się do Senatu. Politycy PO złamali dobre obyczaje już na etapie wyboru marszałka. Tymczasem pierwsze, co planuje nowo wybrany marszałek Tomasz Grodzki, to wyjazd do USA.

​Posłowie, co hymnu nie znają

numer 2482 - 14.11.2019
KOMPROMITACJA „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy” – w ten sposób Cezary Tomczyk z PO zaintonował hymn w sali plenarnej zaraz po wyborze Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu. Później natomiast musiał sprawdzać słowa kolejnych zwrotek na ekranie smartfona.

Nowe rozdanie w polskim parlamencie

numer 2481 - 13.11.2019
Proszę, by język debaty parlamentarnej nie był radykalny, był językiem szacunku, by debata parlamentarna nie obrażała ani nie budziła zgorszenia, by zachowania w parlamencie miały charakter twórczy, a nie destrukcyjny – zaapelował do nowych posłów prezydent Andrzej Duda podczas wczorajszego inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji.

Biało-czerwono od Bałtyku po Giewont

numer 2480 - 12.11.2019
101 lat temu, 11 listopada 1918 r., Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę nad tworzącymi się polskimi jednostkami wojskowymi. Jednocześnie tego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni, które zakończyło I wojnę światową. Po 123 latach Polska zrzuciła jarzmo trzech zaborców i wróciła na mapy Europy i świata.

101 lat odrodzonej Polski

numer 2478 - 09.11.2019
W poniedziałek minie dokładnie 101 lat, odkąd Józef Piłsudski odebrał od Rady Regencyjnej pełnię władzy nad odtwarzanymi oddziałami Wojska Polskiego. Jedenasty dzień listopada został przyjęty jako umowna data odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości po 123 latach przebywania pod jarzmem trzech zaborców. Z tej okazji w całym kraju organizowane są uroczystości, marsze i msze za ojczyznę.