Ewa Ważka

Mizerna kontynuacja

Numer 115 - 25.01.2012
Po tak optymistycznie zapowiadającym film zwiastunie zniecierpliwieni widzowie prawie wbiegli na kinową salę. Mając w pamięci „Sztos”, publika

Dziewczyna z tatuażem i facet z krwi i kości

Numer 110 - 19.01.2012
Mroczny film, pełen intryg i trzymający w napięciu. Ale największym atutem „Dziewczyny z tatuażem” jest facet. Daniel Craig. Film Davida Fischera, zrealizowany na podstawie książkowego bestsellera Stiega Larssona „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, od momentu wejścia na ekrany kin wywoływał wiele szumu.

Krzyżacy na topie

Numer 85 - 19.12.2011
Skoro film zgromadził największą publikę w Polsce (32 mln widzów), spektakl musiał być skazany na sukces. Rock opera „Krzyżacy” to nietypowe widowisko muzyczne. Na scenie można zobaczyć Artura Gadowskiego z Iry, Macieja Balcara z Dżemu czy Pawła Kukiza.

Coma bardzo natchniona

Numer 74 - 06.12.2011
Ekscytacja, zauroczenie, emocje. To najlepsze słowa określające atmosferę ostatniego koncertu Comy w warszawskiej Stodole. Tłum wiwatował na cześć artystów na długo przed pojawieniem się ich na scenie. Pomalowani kolorowymi farbami, zgodnie z trendem nowego „Czerwonego albumu”, już pierwszym utworem pt. „0Rh+” wprawili widownię w zachwyt.

Rzucili zaklęcie

Numer 69 - 30.11.2011
Zespół Jane’s Addiction nie marnuje pokładanych w nim nadziei. Po 8 latach nagrał płytę m.in. w kuchni. Płyta „The Great Escape Artist” to połączenie muzyki alternatywnej z popem wzbogacone trochę nienaturalnym głosem Perry’ego Farrella. Partie Master Musicians of Joujouka zarejestrowano w szkole w marokańskiej wsi Jajouka. Bębny nagrano w kuchni.

Upadła Lulu

Numer 64 - 24.11.2011
Mętlik oraz dezorientacja – tak w skrócie można opisać pierwsze wrażenia po przesłuchaniu obsypanej negatywnymi opiniami płyty „Lulu” Metalliki & Lou Reeda.

Bez schematów „Czerwony album”

Numer 56 - 15.11.2011
Comy wywołał entuzjastyczne poruszenie wśród fanów zespołu. I nie chodzi tylko o status złotej płyty zdobyty w ciągu kilku dni. Już po pierwszych dźwiękach słychać, że nie jest to płyta, obok której można przejść obojętnie. Czwarty studyjny album Comy to żywe gitarowe brzmienie, o które zadbali Marcin Kobza i Dominik Witczak.

Film za 115 mln dolarów

Numer 53-54 - 10.11.2011
W tym filmie dobro zwycięża ze złem, co w kinematografii jest coraz mniej banalne. Grube miliony dolarów włożone w produkcję zwrócą się bardzo szybko. Rozmach produkcji, efekty specjalne i 3D naprawdę stawiają widza w centrum wydarzeń. Sceny batalistyczne przypominają te z „Władcy Pierścieni”.

Książki na ringu

Numer 53-54 - 10.11.2011
Mają kilka milimetrów grubości, oferują krystalicznie czysty tekst i pobierają treść książki w ciągu niespełna minuty. Czytniki wypowiadają wojnę tradycyjnej książce. Cokolwiek o nich myślimy, prędzej czy później ją wygrają.

Kac, niekoniecznie

Numer 51 - 08.11.2011
Vegas Aktorzy ci sami co zawsze, przewidywalna fabuła i alkohol, czyli… kolejna polska komedia. Wyjazd integracyjny” Przemysława Angermana reklamowany był jako polski „Kac Vegas”. Dobre hasło reklamowe to, jak wiemy, więcej niż połowa sukcesu. Wiele jednak wskazuje na to, że adekwatne jest tu tylko słowo „kac”.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama