Natalia Karcz-Kaczkowska

Kontrola poselska w ZTM

numer 2673 - 02.07.2020
Dla nas najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego dzisiaj jest ta kontrola poselska – mówiła w trakcie wczorajszej konferencji poseł Agnieszka Soin (PiS).

Warszawa odpłynęła

numer 2672 - 01.07.2020
Front burzowy, który w poniedziałek przeszedł m.in. nad Mazowszem, spowodował, że w wielu miejscach ulice zamieniły się w rwące potoki. Tak było np. w Warszawie, gdzie w różnych rejonach miasta mieszkańcy obserwowali tryskające ze studzienek kanalizacyjnych fontanny. Straż pożarna na całym Mazowszu tylko do godz. 5 rano we wtorek interweniowała 810 razy.
 

​Nie będzie dodatkowego urzędu pracy

numer 2672 - 01.07.2020

Po tym, jak dotychczasowy dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu Józef Bakuła został odwołany przez starostę radomskiego Waldemara Trelkę, władze miasta, na czele z prezydentem Radosławem Witkowskim, wyszły z pomysłem utworzenia miejskiego urzędu pracy. Do propozycji odnieśli się radni na ostatniej sesji rady miejskiej.

Czy grożą nam powodzie?

numer 2671 - 30.06.2020

Ostatnie tygodnie to przeplatanka pogodowa. Z jednej strony upały, z drugiej gwałtowne burze z silnymi opadami deszczu. Te ostatnie spowodowały, że w wielu miejscach podniósł się poziom wód w rzekach. Jak wygląda sytuacja hydrologiczna w województwie mazowieckim?

Jedni zamykają oddziały, inni wracają do pracy

numer 2660 - 17.06.2020
Na Mazowszu część do niedawna zamkniętych oddziałów i poradni specjalistycznych wraca do normalnego trybu pracy. Jednak są również kolejne przypadki zamknięcia oddziałów szpitalnych w związku z potwierdzonymi zakażeniami koronawirusem.

Nie zapominając o koronawirusie

numer 2659 - 16.06.2020
Jeszcze kilka tygodni temu pojawiały się opinie, że razem z nadejściem wyższych temperatur epidemia koronawirusa zacznie zanikać. W obiektach zamkniętych, w których jest nakaz zakrywania nosa i ust, pojawia się wiele osób, które tego nie przestrzegają. Minister zdrowia Łukasz Szumowski wciąż apeluje o rozwagę.

Pracownicy firmy kurierskiej na kwarantannie

numer 2658 - 15.06.2020
W powiecie gostynińskim w kwarantannie domowej przebywa siedmiu pracowników jednej z firm kurierskich. Z kolei w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarła 85-letnia mieszkanka powiatu szydłowieckiego. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydal samorządowcom polecenie m.in. umożliwienia odwiedzania pensjonariuszy domów pomocy społecznej.

​Szykuje się powrót do uzdrowisk

numer 2658 - 15.06.2020

Po blisko trzymiesięcznej przerwie swoje progi dla kuracjuszy otwierają sanatoria. Od dziś, od 15 czerwca, na mocy decyzji ministra zdrowia będzie można wrócić do leczenia uzdrowiskowego. Na przyjęcie kuracjuszy czekają m.in. mazowieckie placówki. Jednak aby skorzystać z ich świadczeń, trzeba będzie się poddać dodatkowym badaniom.

Kolejny punkt drive-through

numer 2657 - 13.06.2020
Koronawirus nie ominął gmachu Konferencji Episkopatu Polski. Jak poinformował KEP, testy potwierdziły obecność koronawirusa u pięciu sióstr zakonnych posługujących i mieszkających w budynku Sekretariatu KEP. Dobre wieści nadchodzą z Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy, który jeszcze niedawno był jednym z ognisk zakażeń.

W obietnicach silny

numer 2657 - 13.06.2020

28 czerwca Polacy pójdą do urn, aby zadecydować o tym, kto zostanie prezydentem kraju. Wszystkie sondaże wskazują na to, że będzie potrzebna II tura wyborów, wiele z nich stwierdza też, że spotkają się w niej obecny prezydent RP Andrzej Duda oraz obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Kolejne zakażenia i apel sanepidu

numer 2656 - 12.06.2020
U trzech pracowników wydzielonego zakładu zajmującego się remontami infrastruktury Tramwajów Warszawskich wykryto koronawirusa – poinformował rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono m.in. w radomskim żłobku.

Na lotnisku praca wre

numer 2656 - 12.06.2020
W  połowie 2022  r. ma być gotowe całkowicie przebudowywane lotnisko w  Radomiu. Obecnie trwają prace przy jego rozbudowie. Inwestor, czyli Polskie Porty Lotnicze (PPL), poinformował, że trwająca budowa drogi startowej ma kilkutygodniowe przyspieszenie względem harmonogramu. Co będzie się działo na terenie lotniska w  najbliższym czasie?


Zamknięta neurologia w Wołominie

numer 2655 - 10.06.2020
Kolejna placówka medyczna na Mazowszu odnotowała zakażenia koronawirusem wśród pacjentów i personelu. Chodzi o Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Są i dobre wiadomości – kolejny oddział na Mazowszu wznowi w najbliższych dniach działalność.

Kolejna placówka zamknięta

numer 2654 - 09.06.2020
Każdego dnia przyglądamy się, jak zmienia się sytuacja w związku z epidemią koronawirusa. Dziś już wiadomo, że dziewięciu strażaków z Legionowa, którzy przebywali na kwarantannie, wróciło od wczoraj do pracy. Jednak w kolejnej placówce opiekuńczo-wychowawczej potwierdzono zakażenie koronawirusem.

​W poszukiwaniu alternatywnego kolektora

numer 2654 - 09.06.2020


Wciąż musimy być ostrożni

numer 2653 - 08.06.2020
Rząd znosi kolejne obostrzenia i coraz więcej miejsc wraca do funkcjonowania w prawie normalnych warunkach. Zniesiono już limit osób przebywających w kościołach i pozwolono na organizację zajęć w żłobkach i przedszkolach oraz zajęć opiekuńczo wychowawczych w szkołach. Nie oznacza to jednak, że miejsca te są wolne od zakażeń.

Kontrola w MSS

numer 2645 - 29.05.2020
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu po ponadmiesięcznej przerwie odnotował nowe przypadki zakażenia wśród pacjentów i personelu. Procedurom sanitarnym w placówce przyjrzy się teraz Ministerstwo Zdrowia. Pacjenci nie są przyjmowani na kolejny oddział.

Przebadają pracowników sezonowych

numer 2644 - 28.05.2020
Rząd znosi kolejne obostrzenia, jednak wciąż musimy być ostrożni w kontaktach z innymi. Do pracy sezonowej z pewnością wróci niedługo wiele osób z zagranicy, dlatego w Grójcu ruszy punkt Test&Go dla pracowników sezonowych w rolnictwie.
 

Walcząc z koronawirusem

numer 2643 - 27.05.2020
W czasie trwającej epidemii SARS-CoV-2 jednym z dużych ognisk zakażeń były domy pomocy społecznej. Dlatego ich pracownikom umożliwiono przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa. Jak podał wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, w naszym regionie ze środków pochodzących od wojewody przeprowadzono je w 98 ze 106 ośrodków.

​Gra Modlinem

numer 2643 - 27.05.2020


reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama