Magda Groń

Wysoka kara dla oszustów

numer 2108 - 22.08.2018
W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie przeciwko Mariuszowi O. i Robertowi S., oskarżonym o wyłudzenie od kilkudziesięciu osób kwoty ponad 2,5 mln zł – informuje prokuratura. Trzeci oszust nadal ukrywa się za granicą.

Dzieciobójczyni trafi do zakładu psychiatrycznego

numer 2104 - 17.08.2018
Prokurator zakończył śledztwo przeciwko Katarzynie G., która w Dzień Matki poderżnęła gardło swojej czteroletniej córce Wiktorii. Kobieta zamiast do więzienia może trafić do zakładu psychiatrycznego – decyzję w tej sprawie podejmie sąd. Jest obawa, że może znów popełnić zbrodnię.

Wrocławski sąd łaskawy dla dzieciobójczyni

numer 2097 - 08.08.2018
Marta S. została oskarżona o zabójstwo z zamiarem bezpośrednim swojego nowo narodzonego synka, a więc o zbrodnię, która jest zagrożona karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Tymczasem sąd skazał ją jedynie na 10 lat. Prokurator generalny wnosi kasację.

Znani gangsterzy na ławie oskarżonych

numer 2096 - 07.08.2018
W październiku ub.r. pod jednym z klubów nocnych znani gangsterzy zaatakowali byłego policjanta Andrzeja K. Wczoraj we wrocławskim sądzie rozpoczął się proces sześciu mężczyzn oskarżonych przez prokuraturę.

TVN24 czepia się o patriotyzm

numer 2095 - 06.08.2018
Wściekły atak niemieckich mediów i TVN24 na wiceministra środowiska prof. Mariusza Oriona Jędryska, głównego geologa kraju, może mieć drugie dno. Naukowiec opracowuje właśnie projekt Polityki Surowcowej Państwa, który zagrozi intratnym interesom zagranicznych firm i byłym współpracownikom bezpieki zatrudnionym na państwowych posadach.

KAS i straż graniczna podsumowują operację Demeter IV

numer 2095 - 06.08.2018
W lipcu zakończyła się międzynarodowa operacja służb z całego świata, w której brali także udział dolnośląscy pogranicznicy i urzędnicy. Pomagały Interpol, chińska administracja celna oraz biuro ds. narkotyków i przestępczości w rejonie Azji Wschodniej i Pacyfiku. Chodzi o niebezpieczne odpady.

Inspektor środowiska chce pokonać nielegalne śmietniska

numer 2095 - 06.08.2018
W wielu miejscach w naszym regionie składowane są śmieci i trujące odpady. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ma z nimi sporo pracy. Nakłada też gigantyczne kary – jedna ze spółek może zapłacić nawet pół miliona złotych.

Wiceminister zaatakowany za patriotyzm

numer 2094 - 04.08.2018
Niemieckie media, w tym dziennik „Fakt”, oraz TVN po obchodach 1 sierpnia w Warszawie postanowiły zaatakować wiceministra środowiska, dolnośląskiego naukowca prof. Mariusza Oriona Jędryska, skandalicznie manipulując jego wypowiedzią.

Strona prywatnej spółki na serwerze publicznego szpitala

numer 2094 - 04.08.2018
Witryna internetowa prywatnej spółki, przez lata zatrudniającej żonę wiceprezydenta Wrocławia, w niejasnych okolicznościach znalazła się na serwerach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu podlegającego urzędowi marszałkowskiemu.

Problemy rezerwisty po kursie dla ochotników

numer 2091 - 01.08.2018
Por. rez. Krzysztof C. podczas szkolenia jako ochotnik miał zdaniem przełożonych bezprawnie oddalić się z terenu jednostki na pięć minut. Sprawa jest na tyle poważna, że trafiła na wokandę Wojskowego Sądu Garnizonowego we Wrocławiu. Teraz porucznik znów ma problem. Odwiedziła go żandarmeria.

Koniec tajnej operacji Demeter IV

numer 2089 - 30.07.2018
W lipcu zakończyła się międzynarodowa operacja służb z całego świata, w której brali także udział dolnośląscy pogranicznicy i urzędnicy. Pomagały Interpol, chińska administracja celna oraz biuro do spraw narkotyków i przestępczości Azji Wschodniej i Pacyfiku. Chodzi o niebezpieczne odpady.

Niebezpieczna jazda miejskim autobusem

numer 2088 - 28.07.2018
Pod koniec czerwca w autobusie należącym do wrocławskiego MPK wprost na dziecko wypadła szyba. Pojazd ma 16 lat, a po naprawie szyby wrócił na ulice. Zdaniem Marcina Krzyżanowskiego z PiS stan taboru miejskiego przewoźnika pozostawia wiele do życzenia.

Postępuje degradacja miasta za zgodą urzędników

numer 2087 - 27.07.2018
Mieszkańcy Karpacza nadal walczą z deweloperami. Miasto przypomina obecnie wielki plac budowy, a burmistrz zapewnia, że to się kiedyś skończy, bo rynek przecież się nasyci. Wkrótce na obrzeżach miasta w otulinie Karkonoskiego Parku Narodowego ma powstać kolejne 56 domków, tzw. bliźniaków.

Skazany w Polsce, w Niemczech wciąż jest policjantem

numer 2086 - 26.07.2018
Wczoraj we wrocławskim sądzie wyszły na jaw kolejne fakty dotyczące niemieckiego oficera policji, który zdaniem śledczych chciał uprawiać seks z nieletnią. W Legnicy zakończył się inny proces z jego udziałem.

Niejasności wokół firmy informatycznej

numer 2083 - 23.07.2018
O spółce Newind pisaliśmy już kilkakrotnie, m.in. w kontekście nieodpłatnych szkoleń w ramach działań marketingowych, które organizowała dla pracowników działów zamówień publicznych, również w jednostkach podlegających Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego.

(Nie)zwykli przedsiębiorcy

numer 2083 - 23.07.2018
Wrocławski Park Technologiczny (WPT), którego większościowym akcjonariuszem jest gmina Wrocław, właśnie rozwiązał umowę ze spółką, która przez lata zatrudniała żonę Macieja Bluja, wiceprezydenta miasta. Pozostały gigantyczne zaległości spółki za najem biura.

Chamstwo sądownie usankcjonowane

numer 2082 - 21.07.2018
Sąd drugiej instancji uznał, że nastolatka, która użyła sformułowania „suka”, nie znieważyła minister edukacji Anny Zalewskiej, bo to stwierdzenie nie jest powszechnie uznawane za obelżywe.

Koniec nietykalnych

numer 2081 - 20.07.2018
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze postawiła zarzuty ośmiu osobom, w tym byłemu wieloletniemu burmistrzowi Karpacza Bogdanowi M., który zdaniem śledczych miał działać na szkodę gminy. Jak się dowiedzieliśmy w prokuraturze, akt oskarżenia jest gotowy, wkrótce ma trafić do sądu.

USA i Izrael przesłuchują w sprawie reprywatyzacji

numer 2080 - 19.07.2018
Prokuratura Regionalna we Wrocławiu prowadzi postępowania dotyczące tzw. dzikiej reprywatyzacji. Część z nich trafiła do dolnośląskich okręgówek. W ramach międzynarodowej pomocy prawnej śledczy zwracają się m.in. do USA, Izraela czy Wielkiej Brytanii.

​Trzęsienie ziemi w polskiej geologii

numer 2078 - 17.07.2018
Zakończył się cykl regionalnych konsultacji społecznych projektu Polityki Surowcowej Państwa, który powstał pod kierownictwem dolnośląskiego naukowca prof. Mariusza Oriona Jędryska – głównego geologa kraju i wiceministra środowiska.


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama